Fogadkoznak, hogy javítanak a horvátok elleni kudarc után (Fotó: Mirkó István)

Bár Karl Erik Böhn előzetesen arról beszélt, nem probléma, ha az első meccsen nem tudunk nyerni, azért nyugodtabbak lennénk, ha két ponttal a zsebben várhatnánk a németek elleni találkozót. Mivel Heine Jensen együttese – köszönhetően egy több mint 13 perces gólcsendnek – szintén vereséget szenvedett a spanyolok elleni nyitányon, ki-ki meccset játszik a két válogatott. Amelyik kikap, nagy valószínűséggel búcsúzik az Eb-től.

A válogatott játékosainak névjegyét itt találja!

Időpontok, ágak, eredmények – Eb-adatbank!

Hogy ne így legyen, tanulni kell az első meccsből, és ki kell javítani a hibákat. A horvátok elleni első félidőben nem állt össze a védekezésünk, szinte alig volt ütközés, amivel megkönnyítettük a felszabadultnak tűnő szomszédaink dolgát. Támadásban is többnyire középen erőlködtünk, a szélsők nem sokat tudtak hozzátenni a játékhoz (ráadásul az ellenfélnél a balszélső Maja Zebic nagyon megszórt minket). A második félidőben Kiss Éva és Szucsánszki Zita beállásával ugyan sikerült ritmust váltani, és a védekezés is feljavult, de az energiánkat felemésztette a felzárkózás. Így is meglett volna az esély a pontszerzésre, de jött az a bizonyos balszerencsés kapott gól a jobbkezes horvát jobbszélsőtől.

„Fel fogják szívni magukat a lányok. Jó játékosok, erőt meríthetnek a második félidő közepéből is. Még van két meccsünk, nem lesz egyszerű a németek és a spanyolok ellen, de mindent megteszünk a továbbjutásért” – nyilatkozta Böhn.

A tegnapinál azért lényegesen jobban tud játszani a válogatott, láttuk a felkészülési meccsek során is, ráadásul többen pályára sem léptek vagy csak alig a cserék közül (például Kovacsics Anikó vagy Klivinyi Kinga). A magyar csapatra ma egyébként egy kondicionáló edzés és egy kis regeneráció várt, valamint együtt átbeszélték a németek elleni taktikát.

„Nekik megyünk. Beleadunk mindent, ahogy a csövön kifér. Muszáj feltennünk mindent egy lapra, és legfőképp arra kell figyelnünk, hogy a hibákat elkerüljük. A horvátokra is azt mondták, tartalékosak, mégis nagyon együtt voltak, szóval aligha ez számít majd. De mondom, nekik rontunk, és ha az a meccs jól sikerül, meg utána a spanyolok elleni is, akkor olyan lesz, mintha ezt a vereséget el sem szenvedtük volna” – fogadkozott a horvátok ellen kilenc gólig jutó Tomori Zsuzsanna.

Mai ellenfelünk 16 fősre egészítette ki keretét, miután benevezte a Frankfurter HC 28 éves átlövőjét, Christine Beiert. A december 3-i technikai értekezleten egyébként a németeken kívül csak a románok éltek azzal a lehetőséggel, hogy 16 helyett 15 játékost neveznek be a csoportkörre, a fennmaradó helyet pedig később tölthetik ki.

Van miért visszavágnunk a németeknek, elég csak a világbajnoki selejtezős kudarcra gondolni, míg az Eb-selejtezők során mindkét fél hozta a hazai meccsét. Az örökmérleg (ha nem nézzük az NSZK, és az NDK elleni meccseket) 17 magyar, 8 német győzelem és 2 döntetlen, de az utóbbi másfél év emlékei okán mégsem gondolhatunk szívesen rájuk. A németektől több kulcsember (Susann Müller, Isabell Klein, Stefanie Melbeck) hiányzik, míg Nadja Nadgornaja láthatóan még nem tud hosszabb időt fenn lenni támadásban is. Persze a horvát meccs előtt is hasonló volt a képlet.

„Kicsit csalódott vagyok az utolsó negyedóra miatt, mert sokáig nem tudtunk betalálni a spanyoloknak, 45 percnyi jó játék pedig nem elég a győzelemhez. De már előre tekintünk a magyarok elleni meccsre, ahol remélhetőleg ezen javítani tudunk” – mondta Heine Jensen, a németek kapitánya a spanyoloktól elszenvedett vereség után. Magunk részéről nem sértődnénk meg, ha nem így történne…

A 20.15-KOR KEZDŐDŐ TALÁLKOZÓRÓL ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁST OLVASHATNAK AZ NSO-N!

„A HORVÁTOK ELLEN NEM ÚGY JÁTSZOTTUNK, AHOGY TUDUNK”

NŐI KÉZILABDA EB
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT (ÚJVIDÉK)
Spanyolország–Horvátország 18.15 (Tv: Sport2)

11.30. Győr 22–20 (13–9)
1998 04.29. Nyíregyháza 27–24 (13–10) Eb-sel.
  05.03. Sindelfingen 28–28 (13–11) Eb–sel.
  11.22. Neubrandenburg 25–23 (12–14)
  12.16. Amszterdam 25–18 (13–10) Eb
1999 03.20. Dunaújváros 27–21 (15–13)
  03.21. Szekszárd 31–25 (16–10)
  12.11. Lillehammer 39–25 (21–10) vb
2000 11.29. Bergen 30–31 (18–16)
  12.03. Trondheim 34–33 (30–30,12–13) – h.u.
2010 09.21. Aarhus 22–19 (9–10) vk
2011 06.05. Balfingen 24–26 (12–11) vb-sel.
  06.11. Győr 22–27 (12–11) vb-sel
2012 03.22. Nyíregyháza 25–23 (14–10) Eb sel.
  03.25. Trier 18–26 (9–13) Eb-sel.
Összesítés: 27 mérkőzés, 17 győzelem, 2 döntetlen, 8 vereség, 679–628–as gólkülönbség