Férfi kézi NB I: a Tatabánya és az Orosháza is győzött otthon

MTI MTIMTI MTI
2019.12.15. 19:51
A Tatabánya a Dabast, az Orosháza pedig a Budakalászt győzte le hazai pályán vasárnap a férfi kézilabda NB I-ben.

FÉRFI NB I
Grundfos Tatabánya KC–Dabasi KC VSE 28–19 (19–11)
Tatabánya, 900
néző. V: Felhő, Öcsi
TATABÁNYA:
BARTUCZ – Hornyák 2, Ilyés, Sipos, VRANJES 5, KOMOGOROV 4, VUJOVICS 7 (3). Csere: Borbély Á. (kapus), GYŐRI M. 3, Szász A. 1, Balogh Zs. 2, Bozsovics, Borzas 3, Dénes, Pásztor Á. 1. Edző: Vladan Matics
DABAS: Holló – Országh 3, Perisics, Mikita 3, Szöllősi Sz. 1, HALÁSZ 4, Kekezovics 1. Csere: BALOGH T. (kapus), Szabó B., Krsmancsics 2, ZAKICS 4 (4), Ács 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–1. 12. p.: 9–2. 18. p.: 13–5. 24. p.: 16–8. 41. p.: 21–14. 48. p.: 23–15. 54. p.: 26–16
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Vladan Matics: – Az első félidő kiválóan sikerült, jól védekeztünk, a kapusunk remekelt, a másodikat meg csak úgy végigdolgoztuk. Jó ritmusban játszottunk, és jó formában is vagyunk. Tavasszal itt szeretnénk folytatni. Elismerésem a csapatomnak, és köszönet a szurkolóinknak!
Tomori Győző: – Az első játékrészben rossz teljesítményt nyújtottunk. A második félidőben már azt a csapatot láttam a pályán, amelyet tavasszal is szeretnék.

Orosházi FKSE-Linamar–Budakalász 28–24 (14–9)
Orosháza, 350 néző. V: Altmár, Horváth M.
OROSHÁZA: HERJECZKI – Pásztor M. 3, ORDZSONIKIDZE 6, Mrsulja 4, Döme 2, Bujnenko, Németh L. 4 (1) Csere: Busa (kapus), ZUBAI 2, SZLAVULJICA 7 (1), Kancel, Bella Edző: Ratko Djurkovics
BUDAKALÁSZ: Boros – Tóth Á. 2, Simotics, Koller 2, Czina, Török 3, SIMON B. 5 (3) Csere: Váczi D. (kapus), NEMES 5, Sinkovits 2, Gábor M. 2, Mazák, Váczi M. 3 Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 9. p.: 4–2. 14. p.: 8–4. 20. p.: 12–5. 28. p.: 14–7. 37. p.: 14–12. 41. p.: 17–13. 46. p.: 19–17. 49. p.: 20–20. 56. p.: 25–22
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Ratko Djurkovics: – Nagy energiákat kellett mozgósítanunk a győzelemhez. Kemény lesz a tavasz is, sokat kell dolgozni, de remélem, hogy stabilizálódik a játékunk a későbbiekben.
Forgács Gyula: – Kettő nullás vezetésünk után mintha másik dimenzióba kerültünk volna, szétestünk. A második félidőben pedig, amikor átvehettük volna a kezdeményezést, rossz döntéseket hoztunk, nem tudtunk jól kijönni a mérkőzésből.FÉRFI NB I