Kézi NB I: kis híján elvesztett egy pontot a Kisvárda

2019.02.22. 18:42
A Budaörs kis híján meglepte a piros mezes Kisvárdát (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda NB I pénteki játéknapján a Kisvárda egygólos győzelmet aratott a Budaörs vendégeként. A szabolcsiak a szünetben hattal vezettek, a hazaiak azonban a hajrára szorossá tudták tenni a mérkőzést, pontot viszont nem szereztek.

KÉZILABDA
NŐI NB I

MOYRA-BUDAÖRS–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–25 (10–16)
Budaörs, 500
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
BUDAÖRS:
Wéninger – Dávid-Azari 1, PÁLOS-BOGNÁR 5 (1), Hornyák Á. 2, SZABADFI 4, Horváth L. 3, Braun 1. Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), Gerháth 4, Zsigmond, Soós, Ertl 4, Hajduch, Mézes
Edző: Neukum Tamás
KISVÁRDA:
Pásztor B. – Orbán Adrienn 2, A. Klikovac 1, RADOJEVICS 7 (4), MILANOVIC-LITRE 3, HAKUNOVA 4, T. Milosevics. Csere: Kordowiecka (kapus), Rebicová, Morena 1, Benko 5 (4), Avgyekova, Guialo 2
Edző:
Dévényi János
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–2. 12. p: 7–5. 16. p.: 7–9. 24. p.: 10–11. 38. p.: 14–19. 45. p.: 16–21. 54. p.: 20–22.
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/1, ill. 9/8
Neukum Tamás: –
Az első félidőben kihagyott helyzeteink és a fel nem vállalt egy az egy elleni párharcok miatt alakult ki ez a különbség. A második félidővel úgy-ahogy elégedett vagyok, de sajnos még mindig elkövetünk olyan gyermeteg hibákat, amelyekkel nem lehet megnyerni egy ilyen mérkőzést.
Dévényi János: –
Rosszul kezdtünk, a védekezésünk nagyon ingatag volt, ám aztán feljavult és komoly előnnyel tudtunk menni a szünetre. Fegyelmezetten és pontosan játszottunk. A második félidőben négy labdánk volt, hogy nyolc-kilenc gólos előnyre tegyünk szert, ehelyett hét ziccert és egy hétméterest hibáztunk, amivel jó helyzetbe hoztuk a Budaörsöt, ezért nagyon szenvedve, de végül is elvittük a két pontot.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–ESZTERHÁZY KC 29–17 (15–7)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
MOSONMAGYARÓVÁR: GUBÍKOVÁ – KOVACSICZ 5, Kopecz 3, TILINGER 7 (2), Vukcsevics, Szarková 2, Hajtai 1. Csere: Dányi, HERCZEG (kapusok), Horváth B. 1, Bízik R. 5, Katona F. 2, Bízik B., Hudák 2, Farkas V. 1 (1), Bardi
Vezetőedző: Bognár Róbert
EGER: Győrffy – Bocsi 1, Hanczvikkel, Borbély M., SÁRI 8 (6), Brettner 2, BUZSÁKI 6. Csere: Leiner (kapus), Petrovics, Kobela, Pados, Sallai, Iván, Juhász R., Sepsi
Vezetőedző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 12. p.: 7–4. 21. p.: 10–5. 27. p.: 13–7. 36. p.: 18–9. 43. p.: 20–12. 46. p.: 23–12. 54. p.: 27–14
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/6
Bognár Róbert: –
Jó felfogásban kézilabdáztunk. Az volt a tervünk, hogy a mi sebességünkkel irányítsuk a játékot, ez sikerült. Újabb fontos két pontot szereztünk.
Debre Viktor: – A Mosonmagyaróvár nagyon jól védekezett, ez meghatározta a meccset. Minden tekintetben jobb volt a hazai együttes.

FÉRFI NB I

CEGLÉDI KK SE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–24 (12–10)
Cegléd, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
CEGLÉD: TAMÁSI – LÁSZLAI 4, Juhász 1, GÁBOR 5, Vucskovics 1, SCHÄFFER 5, Kecskeméti 3. Csere: Mojszilov (kapus), Szabó, Pocsai, Davidovics 2, Müller 1, Mikita 2, Zobec, Spekhardt 1
Edző: Jakab László
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Varsandán 3, HERCEG 4, Duris 3, Vilovszki 1, MARKEZ 6 (3), Urbán 2. Csere: Buzogány (kapus), Gerdán, István, Krivokapics, Sipeki, Ubornyák 1, Németh 2, Gábori 2, Sajin
Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 5–5. 19. p.: 9–6. 25. p.: 11–8. 33. p.: 14–10. 40. p.: 18–15. 45. p.: 19–19. 50.p.: 22–22. 56.p.: 24–22
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3
Jakab László: –
A nagyon megérdemelt, kiküzdött győzelemért csak dicséret jár a srácoknak és a szurkolóknak. A Gyöngyös is magas színvonalon játszott, jó játékkal szórakoztattuk a ceglédi közönséget.
Konkoly Csaba: – Keményen küzdöttünk, méltán lehetünk büszkék csapatunkra. A végjátékban döntetlen állásnál kicsit beragadtunk. Sajnálom, megérdemeltünk volna egy pontot.

1. Szeged 19 19 675–475 +200 38
2. Veszprém 16 14 2 555–377 +178 28
3. Tatabánya 16 13 1 2 446–382 +64 27
4. Csurgó 15 9 2 4 413–389 +24 20
5. Gyöngyös 17 9 1 7 458–457 +1 19
6. Balatonfüred 16 9 7 422–416 +6 18
7. FTC 16 8 8 413–400 +13 16
8. Komló 15 7 1 7 390–424 –34 15