Kézi: „Mi, magyarok szerencsések vagyunk, hogy itthoni csapatban játszhatunk"

2019.06.17. 11:15
A férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában a már biztosan csoportelső és így Eb-résztvevő magyar válogatott Olaszországot fogadta, és 32–29-re nyert. A találkozó után a második félidőben parádézó kapussal, Borbély Ádámmal beszélgetett az NSO Tv stábja. Szóba került az is, hogy milyen érzésekkel tér vissza a lengyel bajnokságból Tatabányára.

Borbély Ádámot először is arról kérdeztük: mi történt fele a két félidőben, hiszen míg az elsőben alig találkozott a labdával, a másodikban több nagy bravúrt is bemutatott.

„Amikor visszaszálltam a meccsbe, sokkal higgadtabb tudtam maradni, türelmesebb voltam minden egyes lövésnél. Frusztrált voltam egy kicsit, hogy itt van egy ilyen közönség, itt van a csapat, amelyikkel együtt harcoltunk, és ennél muszáj kicsit többet segítenem, hogy sikerüljön megnyerni. Tényleg mindent beleadtam, és próbáltam fókuszálni, hogy a legjobb teljesítményemet adjam. Úgy érzem, az utolsó tizenöt perc jól sikerült, de az első harminc percét kicsit mérges vagyok.”

A kapus hazatér Lengyelországból Tatabányára, videónkban arról is mesélt: mit tanult légiósként, milyen érzésekkel tér vissza, illetve mit vár a következő szezonjától?

Nem én döntöm el, ki dolgozhat tovább a válogatottal, meglátjuk… – Csoknyai

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 7. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 32–29 (16–14)
Kecskemét,
1800 néző. Vezette: Novikov, Rozkov (ukránok)
MAGYARORSZÁG: BORBÉLY – Hornyák 1, Ancsin G. 3, Sipos 2, Ligetvári 2, Bodó 3, Bóka 3. Csere: Székely (kapus), JUHÁSZ Á. 5, ROSTA 5, Máthé 2 (1), SZITA 5, Szöllősi Balázs, Tóth Á. 1, Kemény, Ubornyák. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics
OLASZORSZÁG: Ebner – SONNERER 7 (4), Skatar 2, Iballi, Parisini 2, BULZAMINI 7, Arcieri. Csere: Volarevic (kapus), Argentin 1, Dapiran 1, MORETTI 4, Savini 2, Maione, Stabellini 2, Basic 1. Szövetségi kapitány: Riccardo Trillini
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–2. 15. p.: 7–6. 18. p.: 10–7. 22. p.: 11–10. 25. p.: 14–11. 27. p.: 14–13. 36. p.: 20–17. 38. p.: 20–20. 42. p.: 22–24. 45. p.: 24–26. 48. p.: 26–26. 54. p.: 28–28. 57. p.: 30–28
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4

A csoport másik mérkőzésén: Oroszország–Szlovákia 30–20 (17–8)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 11 pont (+26), 2. Oroszország 9 (+26), 3. Olaszország 4 (–26), 4. Szlovákia 0 (–26)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoportharmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon.