Kézi BL: a Barcelona nyolc góllal nyert a címvédő otthonában

2019.02.24. 21:52
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének a 13. fordulójában a Barcelona és a Paris Saint-Germain is idegenben nyert, előbbi a címvédő Montpellier, utóbbi a Celje otthonában győzött.

A párizsiak beragadtak a meccs elején, a szlovén csapat 5–2-re, majd 7–3-ra is ellépett ellenfelétől, az első negyedóra végén pedig 10–5-öt mutatott az eredményjelző. Abalóék egy ötgólos szériával egyenlítettek, de hamarosan újra ellépett a házigazda (14–11), és csak a szünetre érte utol ellenfelét a PSG (17–17). A Celje a 36. percig bírta a tempót (21–21), innentől kezdve a francia együttes fokozatosan ellépett (21–24), és bár tíz perccel később még csak kettő volt a felek között (27–29), gyorsan hatra nőtt a differencia (27–33). A végjáték már nem volt kérdéses, a PSG újabb győzelmet aratott (32–36).

A címvédő a 6. percben még 3–2-re vezetett a Barcelona ellen, ám a katalánok öt góllal feleltek (3–7), a szünetre már hatra duzzadt a differencia (12–18). A fordulást követően aztán Kavticnikék folyamatosan lopták a távolságot, és a 40. percben utol is érték ellenfelüket (20–20). Ekkor azonban újra ritmust váltottak a vendégek (22–27), a végjáték pedig itt is simán alakult (28–36).

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
A-CSOPORT
Telekom Veszprém–Meskov Breszt (fehérorosz) 28–20
(9–10)
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol) 28–36 (12–18)
PSG (17–17). A Celje a 36. percig bírta a tempót (21–21), innentől kezdve a francia együttes fokozatosan ellépett (21–24), és bár tíz perccel később még csak kettő volt a felek között (27–29), gyorsan hatra nőtt a differencia (27–33). A végjáték már nem volt kérdéses, a PSG újabb győzelmet aratott (32–36).