Két góllal kikapott az ETO a Larvik otthonában

2010.02.13. 15:52
Görbiczék kikaptak Norvégiában (Fotó: M. Németh Péter - archív)
A Győri Audi ETO 29–27-es vereséget szenvedett a norvég Larvik vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligájának középdöntőjében. A Heidi Löke vezette norvégok két győzelemmel százszázalékosak az 1. csoportban, míg a mieink egy győzelemmel és egy vereséggel állnak.

Nehéz mérkőzés várt a Győri ETO-ra a Larvik ellen: a norvég együttes veretlenül vezet hazája bajnokságában, a BL második csoportkörének első fordulójában pedig Lipcsében diadalmaskodott 23–20-ra (a Győr a szlovén Ljubljanát verte meg 25–23-ra).

Nagy rohanással kezdődött a mérkőzés, az első három percben öt gól esett, de a hazaiak jöttek ki jobban az adok-kapokból. A Győri ETO az első percekben tudta tartani a lépést a házigazdával, de a magyar bajnok védekezésével azért akadtak problémák.

Ezeket kihasználva el is lépett a Larvik, a hazaiak játékosai közül főképpen Heidi Löke tartása okozott nehézségeket a győrieknek – a klasszis beálló lerohanásokból és bejátszásokból is eredményes volt.

A mieink az átlövőket sem tudták megfelelően tartani, így a 20. percben már néggyel is vezettek a norvégok (12–8).  Szerencsére a félidő vége felé azonban összeállt a győri védekezés, Pálinger Katalin is belelendült (a klasszis kapus hetest is hárított), így Vérten Orsolya 30. percben jegyzett találatával egy gólra olvadt a hátrány (15–14).

Érdemes megemlíteni, hogy a felzárkózásban nagy érdemeket szerzett a Görbicz Anita helyére érkező Kovacsics Anikó: a fiatal irányító hetest értékesített, illetve kemény és határozott védekezéssel is segítette csapatát.

A második félidő rosszul kezdődött, hiszen alig hét perc leforgása alatt egygólosról ötgólosra nőtt a norvégok előnye – ebben nagy szerepet játszott az, hogy a Győr gyors egymásutánban kétszer került emberhátrányba (21–16).

Igaz, a védekezésünk némiképp javult, de a támadás akadozott: gyakorlatilag sokáig csak Görbicz és Kovacsics kettőse tartotta a lelket a magyar csapatban (24–22). Azonban korai lett volna leírni a magyar lányokat, akik nagyot küzdöttek, így az utolsó hat perc már úgy kezdődött, hogy Vérten góljának köszönhetően csak egy gól volt a Larvik előnye (26–25).

A fordításról szőtt magyar reményeket azonban Tonja Larsen az 57. percben szertefoszlatta, amikor értékesített egy hetest, 29–25-re alakítva ezzel a találkozó állását. A hátrányon még faragtak egy keveset a győri lányok, azonban az utolsó percben kimaradt Mraviková-ziccer megpecsételte a vereséget (29–27).

Mit mondhatnánk? A Larvik otthonában nem szégyen kikapni, de ebből a mérkőzésből többet is ki lehetett volna hozni...

NŐI BL
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 2. FORDULÓ
LARVIK–GYŐRI AUDI ETO KC 29–27 (15–14)
Larvik, 750 néző. V: Boy, Pichon (franciák)
LARVIK: RANTALA – Mörk  4, LÖKE 10, T. LARSEN 4 (3), Breivang, KRISTIANSEN 5, Johansen 1. Csere: Sulland 3 (1), Stange 2
GYŐR: Pálinger – Mraviková 1, Hornyák 1, SPIRIDON 4, Görbicz 3 (1), Amorim 2, Vérten 3. Csere: BRADEANU 5, KOVACSICS 8 (5)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–3. 10. p.:  6–4. 16. p.:  8–7. 22. p.: 13–9. 26. p.:  15–11. 34. p.:  17–15. 36. p.:  20–16. 40. p.:  21–18. 44. p.:  24–21. 49. p.: 26–22. 54. p.:  26–25
Kiállítások:  6, ill. 10 perc
Hétméteresek:  4/7, ill. 6/7
KARL ERIK BÖHN, a Larvik edzője: – Remekül felkészültünk a győriek játékából, és egy nagyon jó mérkőzést vívtunk velük, de tudjuk, hogy Győrben, a visszavágón még nehezebb dolgunk lesz.
KONKOLY CSABA, a Győr edzője: – Nem a kellő hőfokon kezdtük a mérkőzést, és utána is több üresjáratunk volt, amit megbosszult az ellenfél. Futnunk kellett az eredmény után, el is bizonytalanodtunk, és akadtak pontatlanságok is a játékunkban.