Francia erődemonstráció a svédek ellen

2012.12.08. 20:06
A francia válogatott 24–17-re győzött Svédország ellen a női kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának 3. fordulójában, míg utolsóként a dán válogatott biztosította helyét a középdöntőben, miután a B-csoport záró mérkőzésén 37–30-ra megverte Macedóniát. Ebből a kvartettből a dánok mellett a svédek és a franciák is két pontot visznek magukkal. Az A-csoportból Norvégia százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább, miután az ukránokat is legyőzte, 18–17-re, a szerbek pedig négy góllal jobbnak bizonyultak a cseheknél, így a házigazda sem „üres kézzel” lépett tovább.

A-CSOPORT

NORVÉGIA–UKRAJNA

A presztízsen kívül nem sok tétje volt ennek az összecsapásnak, hiszen az ukránok már nem juthattak tovább, a norvégok pedig azzal a tudattal léphettek pályára, hogy biztos a maximális négy ponttal kezdik majd a középdöntőt. Az északiak kapujában ezúttal a győri Katrine Lunde Haraldsen helyett Silje Solberg kezdett, ám sok sikerélményben nem volt része, az első félidőben 13 lövésből csak kettőt tudott hárítani. Az ukrán kapusban sem akadt el sokkal több labda, de az ő társai támadásban jobbnak bizonyultak, így a keleti válogatott 11–8-ra vezetett a szünetben.

A norvégok – akik a csehek ellen is vesztésre álltak az első játékrészt követően – kapust cseréltek, ez pedig meghozta eredményét. A klasszikus, lerohanásra és indításokra épülő norvég kézilabdából a fordulás után sem sokat láthattunk, de Katrine Lunde Haraldsen beállítása győztes húzásnak bizonyult, a Győri ETO kapusa ugyanis csak hat gólt kapott (14 lövésből 8-at hárított), a címvédő pedig az utolsó percben kettős emberelőnyben Linn Jörum Sulland révén megszerezte a győzelmet jelentő gólt.A-CSOPORT

SZERBIA–CSEHORSZÁG

A továbbjutást már mindkét fél kivívta, ami egyben azt is jelentette, hogy az egymás elleni eredményt biztos magukkal viszik a középdöntőbe. A csehek a norvégok ellen megmutatták, hogy a legjobbakkal is fel tudják venni a versenyt, és csakúgy, mint két napja, a félidőben most is ők vezettek, mégpedig három góllal.

Azonban a folytatás is hasonlóan alakult, előnyüket a fordulás után nem voltak képesek megtartani. A szerbek hiába hagytak ki hármat is öt hétméteresükből, Szladana Pop-Lazics és Andrea Lekics vezérletével végül 28–24-re diadalmaskodtak, és két ponttal várhatják a középdöntőt, míg a csehek nullával.

A taps Terveléknek is kijárt (Fotó: Action Images, archív)

B-CSOPORT

SVÉDORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

A továbbjutást már mindkét válogatott bebiztosította, de a továbbvitt pontok miatt nagy fontossággal bírt ez a találkozó. A svédek Dániát egy, Macedóniát tizenegy góllal verték meg, most viszont emberükre találtak. Csak Linnea Torstenson játszott közülük elfogadhatóan – bár az ő lövőszázaléka sem verdeste az eget –, a franciák viszont igen meggyőző teljesítménnyel rukkoltak elő, Cléopatre Darleux pedig a kapuban 50 százalékkal védett.

A szünetben 13–8-ra vezető franciák sokáig a második félidőben sem vettek vissza a tempóból, tíz góllal is vezettek már. A végére kicsit kiengedtek, így „csak" héttel nyertek.

DÁNIA–MACEDÓNIA

Két sima vereséget követően az utolsó esélyüket igyekeztek megragadni a macedónok. Az erőviszonyok alapján szurkolóik nem lehettek túl optimisták, ennek ellenére örömmel konstatálhatták, hogy lányaik a 14. percben még 9–7-re vezettek. Lendületük eddig tartott, a dánok – akik vereség esetén szégyen szemre kiestek volna – fordítottak, és ezután már vissza sem néztek.

Az első félidő végén már néggyel vezettek, a második 30 percben pedig nem hagytak kétséget afelől, hogy jobbak, sokkal jobbak, mint a macedónok – tíz góllal is vezettek már –, még ha ezt a 37–30-as végeredmény nem is tükrözi teljesen.

A francia, dán, svéd trió így két-két pontot visz magával a középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA EB, SZERBIA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Norvégia–Ukrajna 18–17 (8–11)
G:
Sulland 6, Löke 3, Björndalen, Koren 2-2, Oftedal, Breivang, Lunde Borgersen, Edin, Jakobsen 1-1, ill. Borscsenko, Glibko 4-4, Manaharova 3, Redka, Pidpalova 2-2, Nikolajenko, Turkalo 1-1

Szerbia–Csehország 28–24 (12–15)
G:
Lekics, Pop-Lazics 6-6, Milosevics 4, Krpez, Dmitrovics 3-3, Popovics, Damnjanovics 2-2, Ognjenovics, Filipovics 1-1, ill. Chrenková, Cerná 6-6, Luzumová 4, Knedliková, Sterbová 3-3, Kecliková, Vitková 1-1

B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Svédország–Franciaország 17–24 (8–13)
G:
Torstenson 5, Ahlm 3, Flognman, Jacobsen 2-2, Sand, Hawia Svensson, Westberg, Gulldén, Helleberg 1-1, ill. Signaté, Mendy 4-4, Gnabouyou, Baudouin, Dancette 3-3, Piejos, Kamto Njitam 2-2, Lacrabere, Tervel, Pineau 1-1

Dánia–Macedónia 37–30 (17–13)
G:
Augustesen 8, S. Jörgensen 7, Lyksborg 4, Gravholt, Grigel, Larsen, Nörgaard 3-3, L. Jörgensen, Kristiansen 2-2, Bille, Burgaard 1-1, ill. Nikolics, Crvenkoszka 7-7, Mecseszka 5, Bajramoszka 4, Mladenovszka 3, Pecevszka 2, Papudjieva, Mitrova 1-1