Remek védekezés, a Veszprém legyőzte a Barcelonát

2019.02.09. 17:21
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–26-ra nyert az A-csoportot vezető Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában.
Nagy László (labdával) magasodik a barcelonaiak fölé (Fotó: Tumbász Hédi) – A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–BARCA LASSA (spanyol) 29–26 (15–15)
Veszprém, 5019
néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
VESZPRÉM: Sterbik – Gasper Marguc 1, Nagy L. 2, LÉKAI 3, B. BLAGOTINSEK, Mackovsek 3, Manaszkov 4 (1). Csere: Mikler (kapus), Terzic, M. Ilics 2, A. Nilsson 1, TÖNNESEN 4, MAHÉ 4, P. NENADICS 4, Strlek 1, D. Gajic. Edző: David Davis
BARCELONA: K. MÖLLER – Tomás 4, Mem 3, L. Fabregas, THIAGUS PETRUS 1, N'guessan 4, ARINO 4. Csere: L. Andersson, DOLENEC 3 (3), A. Gómez 3, R. Entrerríos 1, DUARTE 2, Syprzak 1. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–2. 5. p.: 3–2. 15. p.: 6–7. 17. p.: 8–7. 19. p.: 11–9. 28. p.: 15–13. 36. p.: 18–15. 45. p.: 22–22. 51. p.: 26–24. 54. p.: 28–25. 58. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
David Davis:
– Óriási megtiszteltetés, hogy Xavi Pascual és a Barca ellen vezethettem a csapatomat. Őt minden spanyol edző a példaképének tekintheti, hiszen évek óta csúcsszínvonalon tartja együttesét. Szakmailag csupán kis előnyt jelentett a világ egyik legerősebb együttesével szemben, hogy itthon játszhattunk, ám ezt a szurkolók támogatásával kihasználtuk. Mindkét félidőben akadtak jó és gyengébb szakaszaink, a végén a Barca hibázott többet.
Xavier Pascual: – Nagyon jól kezdte a meccset a Veszprém, de igyekeztünk lépést tartani vele. Egyenlő erők küzdöttek, és a végén a hibáinkat okosan, rutinosan kihasználta ellenfelünk. Ziccereket rontottunk, és ezután már a kiválóan védő Möller sem tudott annyit segíteni, hogy nyerjünk.

A mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztek Marian Cozmára, akit tíz évvel ezelőtt gyilkoltak meg. A román beálló Veszprém Aréna előtt álló szobránál több száz mécses emlékeztetett a tragédiára.

A nézők a 9. percben Cozma mezszámát, a 8-ast ábrázoló kartonlapokat emeltek a magasba. Ekkor 3–3 állt az eredményjelzőn, a vendégek leginkább lerohanásból találtak be.

Momir Ilics remekül szállt be a Veszprémbe, gólokkal és gólpasszokkal vétette észre magát, nagy szerepe volt csapata fordításában. 12–10

A hazai védőfal ezt követően is jól működött, de indulásból és rendezetlen védelem ellen rendre eredményesek voltak a Barca játékosai. Többek között Thiagus Petrus is, aki szegediként sok borsot tört a bakonyiak orra alá, erre emlékezve hangos füttyszóval „köszöntötte” őt a hazai publikum.

Az első félidő hajrájában három góllal is vezetett Veszprém, ám elég volt néhány kihagyás, és máris újra egyenlő lett az állás. 15–15

A második játékrészt remekül kezdte David Davis alakulata, majdnem hét percig nem kapott gólt, és ezalatt visszaállította a háromgólos különbséget. A két friss irányító, Petar Nenadics és Kentin Mahé remekül szállt be a meccsbe, de Kent Robin Tönnesen sem sok lövést hibázott.

A Barcelonát irányító Xavier Pascual két beállós játékra váltott, és hét a hat ellen támadott. Ez meghozta a hatását, a katalánok újra utolérték ellenfelüket. 22–22

Ennél tovább azonban nem jutottak. A találkozó utolsó tíz percére visszaállt a kapuba Sterbik Árpád, aki fontos védéseket mutatott be, előtte pedig sziklaszilárddá állt össze a veszprémi fal. Elsősorban ennek köszönhető, hogy a Veszprém három góllal le tudta győzni a csoport éllovasát.

A mérkőzés végén első ízben osztották ki a Marian Cozma-emlékérmet, melyet a veszprémi együttesért a pályán és azon kívül is legtöbbet tevő játékos kap meg. Erre elsőként Nagy Lászlót találták a legméltóbbnak.

A játéknap további mérkőzései:
Montpellier (francia)–Meskov Breszt (fehérorosz) 29–23 (15–11)
Kristianstad (svéd)–Kielce (lengyel) 33–34 (15–16)

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Továbbra is a Veszprémnél a labda. David Davis időt kér. Labdát szereznek a vendégek, de már nem sietnek. Ellenben kikérik utolsó idejüket. Nincs már több gól, 29–26-ra nyer a Veszprém.
59. perc:
Tönnesen birkózással lopja a másodperceket. Mackovsek kapufája után Sterbikig pattan vissza a labda.
58. perc:
Mem kapufát lő, visszapattan hozzájuk a labda. Sterbik védése után a Veszprém jöhet.
57. perc: Mahé
labdát lop, felfut, majd az üres kapuba lő. 29–26
56. perc:
Nenadics most is ziccerig cselez, de Möller lábbal véd. A szerb irányítót leülteti Davis.
55. perc:
Nenadics lefordul védőjéről, de fölé lő. Gómez Abello elpörgeti Sterbik fölött. 28–26
54. perc:
Sterbik védi Gómez Abello próbálkozását.
53. perc:
Duarte lövését Sterbik a blokk segítségével védi. Tönnesen átlövésével újra hárommal vezet a Veszprém. 28–25
52. perc:
Nagyon élnek a veszprémi irányítók, most Mahé villan. 27–25
51. perc:
David Davis kap sárga lapot a kispad előtt. Mem betör valahogy, és ellövi Sterbik mellett. 26–25
50. perc:
Sterbik visszaáll a veszprémi kapuba. A Nilssonnal birkózó Tomást kiállítják 2 percre. Möller védi Blagotinsek lövését. Nenadics lövésével már nem bír a dán kapus. 26–24
49. perc:
Ziccerig játssza a Barca, Syprzak a befejezőember. 25–24
48. perc: Tönnesen
keze ismét elsül. 25–23
47. perc:
Mahé most meg tudja játszani Nilssont, de Tomástól azonnal jön a válasz. 24–23
46. perc: Tönnesen
átlövésgólja után Mikler védése csal mosolyt a hazai nézők arcára. 23–22
45. perc:
Elveszik a labdát a bírók, de rossz a barcelonai indítás. Rossz veszprémi bejátszás után Tomás indul, egál. 22–22
44. perc: Mem
átlövésére nincs ellenszer. 22–21
43. perc:
Strlek a kapusba lő egy ziccert, de aztán visszafutva labdát szerez, Mackovsek pedig könnyű gólt lő. 22–20
42. perc:
Nagy lövését Möller a kapufára tolja, de Gajic begyűjti a kipattanót, majd ad egy gólpasszt Mahénak. Arino a bal szélről válaszol. 21–20
41. perc:
Másfél percnyi szenvedés után Nenadics góllal lohasztja le a katalán csapat tagjait. N'guessantól jön a válasz. 20–19
40. perc: Jól védekezik a Barcelona.
39. perc: Mahé talál egy apró rést a falon, beugrik, de Möller véd. Entrerríos betörése góllal zárul. David Davis azonnal időt kér. Elég hangosan magyaráz a Veszprém spanyol mestere. 19–18
38. perc:
Barcelonai időkérés. Két beállóval, kapus nélkül támad a Barca hét a hat ellen. N'guessan gyorsan kihasználja az emberfórt. 19–17
37. perc:
Barcelonai labdaszerzés után Arino töri meg a vendégek gólcsendjét félig üres kapus góllal. Strlek a bal szélről talál be. 19–16
36. perc: Mahé
egyedül megoldja, majd Fabregas nem találja el az üres hazai kaput. 18–15
35. perc:
Gajicot állítják ki, amiért lábbal csípett el egy passzt. Entrerríos ziccerben beugrik, de Mikler betakarja.
34. perc: Nenadics
agilisan szállt be a játékba, újabb gólja jelzi ezt. 17–15
33. perc: Nenadics
kapufát lő, de a kipattanót gólra váltja. Duarte próbálkozása sikertelen, és kiegészül a Veszprém. 16–15
32. perc:
N'guessan gyorsan ellövi, Mikler bravúrral véd. Nagy lövését védi Möller, de marad a Veszprémé a labda.
31. perc:
Blagotinsek volt túl kemény Entrerríosszal, két percre leül.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
28 másodperccel a szünet előtt időt kér a Veszprém. Eladja a labdát a bakonyi csapat, Gómez Abello lerohanásból egyenlít. Manaszkov ziccerét Möller védi, így döntetlennel zárul az első játékrész. 15–15
29. perc:
Ilics gyenge lövését Möller védi. Duarte hetest harcol ki. Dolenec a bal felsőbe vágja. 15–14
28. perc: Duarte
átlő, Mikler rajta van, de a labda becsúszik a bal alsóba. 15–13
27. perc:
Ilics ziccerben kapufát lő, de hetest kap. Manaszkov biztos kézzel váltja gólra. 15–12
26. perc:
Jól védekezik a Veszprém, megvan a labda, Pascual hiába reklamál a bíróknál.
25. perc: Brito Duarte
indul a középkezdés után, és gólt lő. Gómez Abello is betalál, de Manaszkov gyorsan válaszol rá. 14–12
24. perc:
Marguc lő, a labda a kapufáról mellé megy. Elveszik a labdát a Barcától a másik oldalon. Tönnesen átlövésből eredményes. 13–10
23. perc: Időt kér a Barcelonát irányító Xavier Pascual. Rossz bejátszás a vendégeknél.
22. perc:
Az exszegedi Thiagus Petrus indulásból szépít. Manaszkov válaszol rá a szélről. 12–10
21. perc:
Jól húzza az időt a Veszprém, de gólt nem sikerül szerezni.
20. perc:
Ilics most eladja a labdát. Blagotinseket kiállítják, amiért megráncigálta honfitársát, Dolenecet. N'guessan a lécet találja telibe.
19. perc:
Mikler védi Dolenec lövését.
18. perc: Momir Ilics
előbb a szélre lesodródva, majd indulásból talál be. 11–9
17. perc: Nagy
nagy góljára Tomás egyenlít. Mikler váltja Sterbiket a hazai kapuban. 9–9
16. perc: Tomás
megszerzi első gólját. 8–8
15. perc:
Marguc középen tűnik fel, és betörésből egyenlít. Jó védekezés után Manaszkov indul és nem rontja el a ziccert. 8–7
14. perc: Lékai
talpról közbe lő. Dolenec értékesíti a Fabregas által kiharcolt hetest. 6–7
13. perc:
Manaszkov lő a szélről, Möller vállal véd, de marad itt a labda. Nagy lövésével már nem bír Möller. N'guessan felugrik és visszahúzza a rövid oldalra. 5–6
12. perc: N'guessan
középről nagy gólt lő a léc alá. 4–5
11. perc: Lékai
betörésből egyenlít. 4–4
10. perc:
Nagytól elveszik a labdát a svéd bírók, Arino indul, gól. 3–4
9. perc:
Marguc cundere elmegy a kapu előtt. A nézők 8-as számot ábrázoló kartonlapokat emelnek fel Marian Cozmára emlékezve.
8. perc:
A padról beálló Dolenec értékesíti a hetest. 3–3
7. perc:
Sterbik a kapufa segítségével védi N'guessan lövését, de Fabregas összeszedi a kipattanót és hétméterest harcol ki.
6. perc: Mackovsek
mintaszerű átlövésből talál be. Arino a bal szélről a lécre pattint. Blagotinsek is a lécet találja el. 3–2
5. perc:
Nagy lő passzívnál, Möller véd, de marad a Veszprémé a labda.
4. perc: Mackovsek
berepül, és kínai figurából egyenlít. Mem átverekszi magát Terzicen, de pattintott lövése kapu fölé megy. 2–2
3. perc: Lékai Máté
lövi az első veszprémi gólt. Ez volt az 500. találata veszprémi színekben. 1–2
2. perc:
Nagy László lövését is hatástalanítja a Barca dán kapusa, és ezúttal N'guessan fejezi be góllal a vendégek lerohanását. 0–2
1. perc:
Möller lábbal védi Mackovsek átlövését, majd Arino indul és megszerzi a meccs első gólját. 0–1