Férfi kézi NB I: kiélezett meccsen győzött a Csurgó

CS. M.CS. M.
2020.10.10. 19:17
A Csurgó szoros meccsen múlta felül az Orosházát (Fotó: Facebook, Csurgói KK)
A Csurgó hazai pályán 29–26-os győzelmet aratott az Orosháza felett a férfi kézilabda NB I hetedik fordulójának egyetlen szombati összecsapásán.

A hazaiak jobban kezdték a meccset, de az Orosháza közel maradt, és a félidőre 11–9-es Csurgó vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidő hasonlóan szorosan alakult: amikor a hazaiak elléptek volna, akkor a vendégek mindig zárkózni tudtak.

Az utolsó percben emberelőnyben volt az Orosháza, és csak egy gól volt a különbség, a mérkőzést mégis a Csurgó nyerte 29–26-ra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
CSURGÓI KK–OROSHÁZA FKSE 29–26 (11–9)
Csurgó, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: TATAI – VASZICS 6, LEIMETER 8, Hanusz 2, Szeitl E. 3, Vasvári, Borsos 1. Csere: Pallag, Bordás (kapusok), KRSZMANCSICS 8 (5), Tormás, Gábor M., Ács, Gebhardt, Kerkovits 1, Popovics. Edző: Alem Toszkics
OROSHÁZA: ÖZMUSUL 1 – Pásztor M., Peskov 1, TÓTH K. 7 (1), Döme 3, LELE Á. 7 (1), Bella. Csere: Majdán (kapus), Sakic 4, Csányi, Usal, KISS A. 3, Molnár G. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 8. p.: 4–3. 15. p.: 4–5. 21. p.: 6–7. 24. p.: 9–8. 36. p.: 14–13. 45. p.: 20–18. 53. p.: 24–23. 58. p.: 27–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Alem Toszkics:
– Majdnem egy hónapos kihagyás után léptünk pályára, ez meg is látszott a játékunkon. Sajnos még nem teljes a csapatunk és keveset tudtunk dolgozni a mérkőzés előtt. Mentálisan és fizikailag is újra fel kell építeni magunkat, sokat dolgozunk ezen. A következő mérkőzésre koncentrálunk, jó úton járunk.
Ratko Djurkovics: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen a hiányzó játékosaink nélkül is szép teljesítményt nyújtott, és mindent megtett hogy méltó partnere legyen a Csurgónak. Több meghatározó játékosunk hiányzott, de ha kis lépésekkel is, de haladunk előre, ennek is nagyon örülök. A Csurgó megérdemelten tartották itthon a két a pontot.

1. Veszprém 6 6 231–125 +106 12
2. Szeged 4 4 133–97 +36 8
3. FTC 3 3 94–61 +33 6
4. Gyöngyös 4 3 1 114–103 +11 6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4 5
6. Budakalász 5 1 1 3 124–148 –24 3
7. Komló 2 1 1 55–51 +4 2