Bogdan Radivojevics hét góllal járult hozzá a szegedi győzelemhez (Fotó: Szabó Miklós, archív)

16 gólos Telekom Veszprém-siker a városi rivális ellen
A Fradi elindult Egerbe, de elhalasztották a meccset

A Mol-Pick Szeged esélyeshez méltóan kezdett a Csurgó otthonában, és a 10. percre már ötgólos előnyt alakított ki (2–7). A Tisza-parti együttes a folytatásban is tartotta az előnyét, az első félidő utolsó öt percében azonban nagyon beindult a Csurgó, amely az ötgólos hátrányból, 16–15-re fordított.

A szünet után a házigazda ott folytatta, ahol az első 30 percben abbahagyta, és a hat góllal záró Grega Krecic vezérletével hárommal is elhúzott (18–15). A szegediek ezt már nem hagyták annyiban, és néhány perc leforgása alatt egy 8–1-es rohanással fordítottak (19–23).

Ezt követően a csurgóiaknak még volt egy-két fellángolásuk, de egyenlíteniük már egyszer sem sikerült, Juan Carlos Pastor csapata 32–28-ra nyert.

A Gyöngyös jól kezdett a Tatabánya otthonában: a vendégek az első 13 percben mindössze két gólt engedtek a házigazdának. Ezt követően azonban beindult a Tatabánya, amely az első félidő végére fordított (11–9), s a kétgólos előnyéből a mérkőzés végére egyet meg is őrzött (25–24).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

CSURGÓI KKMOL–PICK SZEGED 28–32 (16–15)
Csurgó, 500
 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Tatai – Gebhard, Lemeter 1, Hanusz 2, Popovic 1, Kovacsevics 3, Gábor M. Csere: Füstös (kapus) Vaszics 2, KRECIC 6, SZEITL 4, Kerkovics 3 (3), Borsos, MLADEN KRSZMANCSICS 2, NAGY SZ. 4. Edző: Alem Toszkics
SZEGED: Allilovic – B. RADIVOJEVICS 9 (3), KASPÁREK 5, Bombac 3, Bánhidi 4, Bodó 3, J. Källmann 4. Csere: MIKLER (kapus), J. Cannelas, ifj. Rosta M., Henigman 1, Gaber, M. Stranovsky 1, Zsitnyikov, Szilágyi B., Mackovsek 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 18. p.: 6–11. 24. p.: 9–14. 30. p.: 16–15. 35. p.: 18–17. 41. p.: 20–23. 45. p.: 23–25. 52. p.: 26–29. 56. p.: 27–31
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 4/3
Alem Toszkics: – Nagyon nehéz játszani egy ilyen kiváló csapat ellen, de örülök, mert sikerült megszorítanunk a Szegedet. Volt esélyünk, de egy kicsit megijedtünk a lehetőségtől. Számunkra most indul a bajnokság, ezt a formát szeretnénk átmenteni a folytatásra.
Juan Carlos Pastor: – Nagyon jól kezdtünk, hat góllal is vezettünk, majd a második sorunk elveszítette ezt az előnyt, sőt a hazaiaknak sikerült átvenniük a vezetést, ez rányomta a bélyegét a második félidőre. Jól jött ez a magas hőfokú mérkőzés, mivel fontos találkozók várnak ránk a jövőben.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–24 (11– 9)
Tatabánya, 700
 néző. Vezette: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Zdolik 1, Győri M. 2, Debreczeni, SIPOS A. 2, ANCSIN 3, Hornyák P. 2. Csere: Konecny (kapus), Molnár B. 2 (2), Nemes 1, Balogh Zs. 4, JUHÁSZ Á. 5, ILYÉS, Hornyák B., Szunajko S. 3 (3). Edző: Vladan Matics
GYÖNGYÖS: NAGY B. – Varsandán 5 (3), HERCEG 7, Duris, Vilovszki, Markez 4, Urbán. Csere: TÓTH M. (kapus), Gerdán, UBORNYÁK 3, Hegedűs 3, Gábori 2, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 11. p.: 2–5. 18. p.: 6–5. 24. p.: 9–7. 36. p.: 13–12. 46. p.: 19–16. 50. p.: 20–19. 56. p.: 23–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Vladan Matics: – A védekezésünk működött, pedig sérülés miatt nagyon korán elveszítettük Debreczenit, majd a hajrában Sipos is piros lapot kapott. Döntő volt, hogy a vezetést nem engedtük ki a kezünkből, nagy szívvel játszott a csapatom.
Konkoly Csaba: – Csapatom nagy lelkierőről tett tanúbizonyságot, büszke vagyok a játékosaimra. Nagyon jól védtek a kapusaink, óriásit küzdöttünk, de jár a gratuláció a Tatabányának is.

OROSHÁZI FKSE-LINAMARSPORT-36-KOMLÓ 24–23 (10–10)
Orosháza, 200
 néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – Pásztor M., PESKOV 6, TÓTH K. 5, Usal 1, Lele 4 (3), Németh L. 2. Csere: Majdán (kapus), Kancel, Döme 2, Sakic 1, Bella, Kiss A. 3, Lászlai. Edző: Ratko Djurkovics
KOMLÓ: Granic – Vaskó 2, Zobec 5 (3), Balázs, JERKOVIC 6 (2), Grünfelder 1, Csomor 2. Csere: Djurdjevics (kapus), TAKÁCS B. 2, Oláh T., Jóga 2, Szunajko F. 1, Hoffmann 2. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 13. p.: 3–5. 17. p.: 7–7. 22. p.: 8–9. 27. p.: 9–9. 36. p.: 15–11. 42. p.: 16–14. 46. p.: 18–16. 49. p.: 20–16. 53. p.: 23–19. 57. p.: 23–22
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Ratko Djurkovics: – Tudtuk, hogy a nagyon összeszokott Komló minőségi kézilabdát játszik. Amikor a második félidőben megszereztük a vezetést, onnantól kezdve már nem engedtük ki a kezünkből a mérkőzés irányítását. Kijár az elismerés a fiúknak!
Kilvinger Bálint: – Ennyi hibával más mérkőzésen sem fogunk nyerni. Már az első félidőben rengeteg helyzetet hagytunk ki, a második elején pedig adtunk egy háromgólos előnyt az Orosházának. Jobb teljesítményt kell nyújtanunk ahhoz, hogy az ilyen összecsapásokat megnyerjük.

CEGLÉDI KKSEDABASI KC VSE 23–21 (11–9)
Abony, 300
néző. Vezette: Medve, Südi
CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 2, Kállai, Kiss R. 5, Németh B. 2, Teleki, Szepesi I. Csere: Kránitz, Gyene 2, Sinkovits, Juhász K. 3, Spekhardt 4, Mazák 1, Tarik 1, Zakics 3. Edző: Nagy Károly
DABAS: Holló – Váczi M. 1, Ács, Szöllősi Sz. 6, Kurucz 4, Tóth Á. 3., Török Á. 1. Cserék: Podoba, Garajszki, Antal, Koller 2 (1), Hajdú, Kiss P. 2, Győrvári, Kende, Laurinyecz 2. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 13. p.: 8–4. 22. p.: 10–6. 30. p.: 11–9. 35. p.: 14–12. 41. p.: 16– 14. 49. p.: 18–16. 56. p.: 21–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: –,   ill. 4/1
Nagy Károly: – Mind a két csapat fiatal, új játékosokkal. Nagyon ráfeküdtünk a védekezésre. Bíztam abban, hogy az alapjátékainkból tudunk gólokat lőni. A végén hatalmas csatában sikerült nyerünk.
Tomori Győző: – Két fiatal és alakuló együttes mérkőzött meg egymással. Az elején kicsit dekoncentráltan védekeztünk, így előnyre tett szert a hazai csapat, ahonnan próbáltunk felállni.

BUDAKALÁSZ KZRTBALATONFÜREDI KSE 23–23 (11–14)
Budakalász, zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz L., Wiedemann
BUDAKALÁSZ:
 Boros – Varjú 5, Perisics 3 (2), Radnic 2, ROTIM 3, KONCZ 4, HOLPERT 2. Csere: VÁCZI D. (kapus), Tyiskov 2, Prokop 2, Nagy N., Fórizs, Kiss B., Ceranic, Simányi, DÁVID. Edző: Csoknyai István
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez 3, MALINOVIC 5, SZÖLLŐSI B. 7 (3), Topic 1, Varga M. 2, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Kemény 1, Pulay 1, Dénes, Ág, Szűcs B. 1, Brandt, Draskovics, Határ 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 17. p.: 7–9. 21. p.: 9–9. 30. p.: 11-14. 38. p.: 15–17. 44. p.: 18–18. 52. p.: 20–20. 58. p.: 21–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Csoknyai István: – Óriási meccset játszottunk, mert folyamatosan mentünk az eredmény után. Próbáltuk lassítani az ellenfél játékát, végig bíztunk magunkban, rajtuk voltunk, a végjátékban pedig sikerült egy pontot itthon tartani.
György László: – Nagyon sokszor irányítottuk a mérkőzést, de mindig hiányzott a játékunkból egy kis plusz és fegyelmezettség.

VESZPRÉMI KKFTTELEKOM VESZPRÉM 21–37 (11–16)
Veszprém, 1000
néző. Vezette: Bóna, Földesi.
VESZPRÉMI KKFT: BORBÉLY – Szmetán 2, Tóth A., Éles B. 1 (1), Szeitl 2, KRISTÓF M. 4, Hári. Csere: Miklós (kapus), Füleki, BARTHA 5, Vajda 3, Tóth M. 1, Somogyi 1, Bugyáki, Szakály 1, Seregi 1 (1). Edző: Tombor Csaba
TELEKOM VESZPRÉM: Cupara – Lékai 1, JAHJA 8 (1), BLAGOTINSEK 6, Borozan 1, Moraes 1, Manaszkov 5. Csere: Székely (kapus), GASPER MARGUC 8, MAHÉ 2, Tönnesen 2, Ligetvári, Markussen 3, Bodor, Lukács. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása: 3. perc:
1–2. 9. p.: 3–6. 13. p.: 7–8. 17. p.: 9–10. 20. p.: 10–11. 27. p.: 11–15. 39. p.: 13–21. 42. p.: 15–25. 48. p.: 16–30. 53. p.: 16–32. 58. p.: 21–37
Kiállítások:
 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek:
 3/2, ill. 2/1.

Tombor Csaba:
 – Harmincöt-negyven percig azt csináltuk, amire képesek vagyunk. Kitettük szívünket-lelkünket a pályára, de most ennyire vagyunk képesek. Nagyon elfáradtak a srácok, ez még nem a mi szintünk.
David Davis:
 – Az első játékrész még nem volt az igazi, de a második félidő már tetszett. Mostantól a vasárnapi bajnokira készülünk, örülök Mahé és Tönnesen visszatérésének. Jó irányba haladunk, mindenki bizonyítani akar.