A világbajnok felőrölte a hajrára a Mocsai-csapatot

2013.11.02. 16:05
A kőkemény spanyol védők között Nagy László is ritkán jutott szóhoz (Fotó: Action Images)
A magyar férfi kézilabda-válogatott vereséget szenvedett a világbajnok spanyoloktól a debreceni Főnix Csarnokban telt ház előtt rendezett felkészülési mérkőzésen. A magyar válogatott a remekül védő Tatai Péter vezetésével 40 percen át tudta tartani az ibériai nemzeti csapat tempóját, a hajrá azonban egyértelműen a vendégeké volt.

A magyar és a spanyol válogatott két napon belül másodszor mérkőzött meg egymással, és ugyan a tegnapi, zárt kapuk mögött játszott összecsapáson hivatalosan nem számolták az eredményt, a spanyol sajtóból kiderült, hogy a vendégeknek jobban ment a rengeteg kísérletezéssel tarkított játék, 30–26-ra nyert Manolo Cadenas együttese.

NAGY LÁSZLÓ: A KÖZÖNSÉG MEGÉRDEMELTE VOLNA
„Lassan lendültem bele a védésekbe, mert meccshiánnyal küszködök, de örülök neki, hogy a folytatásban tudtam segíteni a csapatnak. A második félidő elején sajnos nem tudtunk úgy koncentrálni védekezésben, ahogy kellett volna, és ez meghatározta a meccs képét a végén. Bízom benne, hogy az Eb-re megfelelő lesz a regeneráció és előre tudunk lépni” – mondta a lefújás után a Duna Tv-nek a magyar csapat legjobbjának megválasztott Tatai Péter.

„Szerettünk volna győzni, de nem sikerült, pedig a közönségünk megérdemelte volna a sikert. Arra kell törekednünk, hogy a 45 percen át mutatott játékunk kitartson hatvan percen át” – nyilatkozta Nagy László.

Az első mérkőzésen a spanyoloknál pályára lépett az összes mezőnyjátékos, a kapusok közül ugyanakkor csak José Manuel Sierra védett, mert Sterbik Árpád sérüléssel bajlódott, ő szombaton sem léphetett pályára. A mieinknél Mikler Roland is összeszedett egy kisebb sérülést, ezért Tatai Péter kezdett a kapuban.

Méghozzá kiválóan: a magyar kapuvédő folyamatosan lendült be, és egyre inkább elkapva a fonalat remekül tartotta csapatunkat – volt, hogy két ziccer hárítása után a megítélt hetest is kivédte. Ennek ellenére a meccs nagy részében a spanyolok vezettek, a mieink Császár Gábor első gólja után csak kétszer tudták magukhoz ragadni az előnyt.

Az első félidő ennek ellenére kiegyenlített játékot hozott. Az iram nem verdeste az eget, de a színvonalra az eladott labdák ellenére sem lehetett panasz, és pozitívum, hogy ekkor még gyakrabban jött ki jobban a lerohanásokból a magyar csapat (szünetben:13–13).

A spanyoloknál Sarmiento, a mieinknél Lékai szállt be jól a játékba, de a fordulás után már nem sokáig tudta tartani az iramot a variációs lehetőségekkel jobban álló riválisával szemben a hazai válogatott.

Felállt fal ellen elbizonytalanodott a magyar együttes, a spanyolok így több könnyű gólhoz jutottak, miközben az átlövőikre sem lehetett panasz, így a 45. perc után elhúztak. Manolo Cadenas kiválóan forgatta a belső embereit, csapatunkat így szépen lassan felőrölte a világbajnok, amely végül ötgólos, a játék képe alapján megérdemelt győzelmet könyvelhetett el (24–29).

Mocsai Lajos: A spanyolok érettebben kézilabdáznak

FÉRFI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 24–29 (13–13)
Debrecen, 6500
néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
MAGYARORSZÁG:
TATAI – Harsányi 1, Nagy L. 3, Zubai Sz. 1, Császár 5 (2), Ilyés 1, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus) Schuch, Putics 2, ANCSIN 3, Szöllősi 1, LÉKAI 2, Gulyás P. 1, Nagy K. 1 Vadkerti 2, Varsandán M. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
SPANYOLORSZÁG:
SIERRA – Tomás 2, MAQUEDA 4, G. Guardiola 2, MORROS 2, Canellas 1, Rivera 3 (1). Csere: R. Entrerríos 2, Aginagalde 2, Sarmiento 2, García, MONTORO 3, UGALDE 3, Rocas 1 (1), Ruesga 2. Szövetségi kapitány: Manolo Cadenas
Az eredmény alakulása.
7. perc: 3–4. 14. p.: 6–6. 19. p.: 8–7. 27. p.: 11–11. 29. p.: 13–12. 33. p.: 15–14. 38. p.: 17–19. 44. p.: 20–21. 50. p.: 21–24. 53. p.: 21–27.
Kiállítások:
6 perc, ill. –
Hétméteresek:
3/2, ill. 3/2

60. Ancsin lövése mellé ment, 29–24-re nyertek a spanyolok.
49.
Megszületett az első Mikler-védés Ruesgával szemben.
43.
Ekkor akadozott mindkét oldalon a támadójáték, újabb Tatai-védés.
41. Guardiola beállóból talált be. 19–20
40.
Labdavesztés itt is, ott is. Tatai védte Montoro lövését.
39. Két gyors magyar találat, előbb Ancsintól, majd Ilyéstől. 19–19
38. Újabb spanyol gól, Rivera. 17–19
37. Kínai figurát követően Gulyás-gól. 17–18
37. Eladott labda után Tomás perdített a kapuba. 16–18
36. Montoro ismét kíméletlen volt nyolc méterről. 16–17
36. Vadkertit kiállították, a harmadik magyar hátrány.
31. Elkezdődött a 2. félidő.

30. Vége az első játékrésznek. Szünetben 13–13 volt az állás.
30. Maqueda bombázott a kapuba. 13–13
29. Újabb villámgyors Lékai-gól! 13–12
29. Nagy L. passza után Puticsot nem lehetett megállítani. 12–12
28. Sarmiento testcselei ellen nincs ellenszer. 11–12
27. Lékai még hátrányból újra egalizált. 11–11
26. Ugalde-cunder. 10–11
26. Szöllősit állították ki a játékvezetők, Guardiola gólja nem ért, mert belépett.
25. Nagy L. betörése után jött az első magyar hetes. Sierra védett, de a kipattanót bedobta Császár. 10–10
24. Tatai két óriási védett, majd a hetest is hárította!

22. Harsányi eredményes a szélről. 9–10
21. Morros lövésével szemben nem volt esély. 8–10
21.
Dadogós magyar támadás után spanyol indítás végén Ugalde belépett a hatosra.
20. A spanyoloké az első hetes, Rocas be is pattintotta. 8–9
19. Ugalde egyenlített a szélről. 8–8
19. 1–0 után után újra itt az előny Putics révén. 8–7
18. Szabaddobás után óriási Nagy László-gól. 7–7
18. Zubai szép labdaszerzése után magyar támadás. Mocsai Lajos is időt kért.
17. Ancsin
lövését védte Sierra.
16. Sarmiento kígyómozgással találta meg a lyukat. 6–7
15. Tatai kivédi Maqueda szemét, 3-ból semminél tartott a spanyol. Cadenas időt kért.
14. Nagy László felgyorsítás után egyenlített. 6–6
13. Tatai elkapta a fonalat, Nagy lövése ezúttal gyengébb, Sierra a végállomás.
12. Tatai védett, Putics jött támadásban. Nagy L. először engedte el a balost, egyértelmű a gól. 5–6
6. Rivera növelte a spanyol előnyt. 2–4
5. A szélre kijátszott akció végén Tomás húzta be a labdát. Gól a szélről a túloldalon is Iváncsik Gergő révén. Az ő tesója sincs ott a válogatottban. 2–3
3. Nagy László vétett lépéshibát. Raul Entrerríos betörés után lőtt Tatai kapulába (A tesó, Alberto Entrerríos nincs itt.) 1–2
2. A spanyolok első találatát Aguinagalde jegyezte. 1–1
1. Tatai – Harsányi, Nagy L., Császár, Zubai, Ilyés, Iváncsik G. a magyar kezdősor. Császáré az első gól. 1–0
1. perc: A magyar csapat kezdte a meccset.
A meccs előtt Tatai Pétert 75., Schuch Timuzsint 100., míg Harsányi Gergelyt 150. válogatottsága alkalmából köszöntötte Vetési Iván MKSZ-elnök. Köszöntötték a súlyos betegségen átesett, korábbi válogatott Varga Istvánt is.
A magyar válogatott pirosban, a spanyol fehérben lépett parkettre. Természetesen zsúfolásig teltek a lelátók.
A mérkőzést a szlovák Brunovsky, Canda páros vezette.