Biztos győzelmet aratott a férfi kéziválogatott Brazília ellen

2018.04.08. 14:15
Lékai megint húzóember volt (Fotó: Szabó Miklós)
A siófoki felkészülési tornán Ausztria legyőzése után Brazília ellen lépett pályára a magyar férfi kézilabda-válogatott. A dél-amerikai válogatott nem tudott komoly ellenállást kifejteni, így Ljubomir Vranjes csapata biztosan nyert. Bár jól játszott a magyar válogatott, Szlovénia ellen a világbajnoki selejtezőn nehezebb lesz a dolgunk.

FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 30–22 (17–11
)
Siófok, 1200 néző. V: Herczeg, Südi
MAGYARORSZÁG: SZÉKELY – Hornyák 2, Ancsin G. 1, LÉKAI 7, Sipos 3, Bodó 1, BÓKA 3. Csere: Ilyés, BÁNHIDI 5, Balogh Zs. 4, Schuch, Ligetvári 1, Bartók, Bohács, Országh 3, Juhász Á. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes
BRAZÍLIA: Tercariol – Chiuffa 4 (1), Toledo 1, Goncalves 3, Borges 2, LANGARO 7, Moreira. Csere: Almeida (kapus), Pozzer 2, Dutra 2, Moraes, Novais, Hackbarth 1, Gumaráes. Szövetségi kapitány: Washington Silva
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 13. p.: 7–3. 19. p.: 9–7. 25. p.: 14–8. 36. p.: 19–13. 45. p.: 21–17. 53. p.: 27–17. 57. p.: 28–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/1
Ljubomir Vranjes: –
Négy félidő, négyszer tizenegy gól. Ez nekem azt jelenti, hogy a védekezésünk rendben volt és a kapusainkkal is elégedett lehettem. Márpedig ez az alap. Az Európa-bajnoki gyengébb szereplésünk után szinte kizárólag a védelem összerakására koncentráltam. Sokat haladtunk, jó irányba megyünk. A támadójátékunkat könnyebb lesz összegyúrni a szegedi és veszprémi taktika ötvözéséből.
Washington Silva: – Fél éve nem találkoztunk, ezért játékosaink között nehézkesen alakultak a játékkapcsolatok mind az osztrákok, mind a magyarok ellen. Egy meccset mégis nyertünk, vasárnap viszont nem volt esélyünk. Sokkal erősebb a magyar csapat.

A siófoki felkészülési tornán Ausztria legyőzése után a valamivel nagyobb játékerőt képviselő Brazília ellen szerezhette meg a második győzelmét a magyar kispadon Ljubomir Vranjes.

Kissé álmos hangulatban kezdtek a csapatok, a lelátóról elmaradt a frenetikus biztatás. De enélkül is remekül kezdett a magyar válogatott, és a 13. percben már 7–3-ra vezettünk. Innen még felkapaszkodott Brazília a 20. percre 9–7-re, de ennél közelebb a meccsen már jutottak.

Támadásban Lékai szórta a gólokat, míg hátul az egész meccsen parádézó Székely Márton adott tartást a csapatnak. Így aztán a félidőre 17–11-es vezetéssel térhetett pihenőre a magyar válogatott.

Vranjes a meccs előtt arról beszélt, hogy nagyon kíváncsi lesz Sipos Adriánra, és arra, hogyan tud együttműködni Ilyéssel. Úgy tűnt, tetszett a szövetségi kapitánynak, amit látott, mert Sipos a védekezés mellett három gólt is szerzett. A második félidőben sok csere játszott a magyar csapatban, de ez sem csökkentette az előnyt, mert állandósult az öt-hat gólos különbség. Bartók, Bánhidi, Balogh és Országh vitte a hátán a csapatot, és az 54. percben már tíz góllal vezettünk (27–17).

Az utolsó öt percben újabb figurákat gyakoroltunk, így a brazilok a végére kicsit közelebb jöhettek, de ezen a meccsen nem tudtak igazán nagy ellenállást kifejteni. 30–22

A világbajnoki selejtezőn az irgalmatlanul erős Szlovénia vár ránk, de talán a siófoki torna jó lehetőség volt az összeszokásra és új figurák kipróbálására.