A játék már biztató volt, de újra kikapott a Veszprém

2018.11.03. 17:20
A Veszprém ezúttal nem szerzett pontot hazai pályán (Fotó: Földi Imre)
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–28-ra kikapott a Rhein-Neckar Löwentől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 6. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT
6. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–RHEIN-NECKAR LÖWEN 28–29
(12–15)
Veszprém, 5000
néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
VESZPRÉM:
Sterbik – Gajic 4 (3), Nagy L. 2, MAHÉ 5, Nilsson 1, MACKOVSEK 4, Manaszkov 1. Csere: MIKLER (kapus), Tönnesen, Terzic 3, Blagotinsek, NENADICS 4, JAMALI 4. Edző: David Davis
LÖWEN:
Palicka – SCHMID 6 (2), KOHLBACHER 6, Abutovics, G. Guardiola, Taleszki 1, Tollbring 1. Csere: Appelgren (kapus), LIPOVINA 4, RADIVOJEVICS 6, MENSAH LARSEN 4, Petersson, Nielsen 1. Edző: Nikolaj Jacobsen
David Davis: –
Egész jól játszottunk támadásban, de a védekezési hibáinkat kihasználta a hét a hat ellen támadó Löwen. Ezzel a támadótaktikával nem tudtunk mit kezdeni. Több lehetőséget is kihagytunk, ezért nem értünk el legalább döntetlent. Sokat és jól edzünk, sajnos ez az eredményben még nem tükröződik. Tizennyolc napja dolgozom együtt a csapattal, nem volt még időnk az alapokkal foglalkozni, egy-egy meccsre speciálisan készülünk. Egyelőre ennyi időnk van, ám remélem, később lesz lehetőségünk az alaptaktikán is változtatni.
Nikolaj Jacobsen: –
Mindkét csapat nagyon magas szinten játszott. Jól és okosan küzdöttünk az első félidőben, a védelmünk erős volt, ki kell emelnem Abutovicsot és Guardiolát. A második félidő elején túl gyorsan akartunk játszani, sok hibát követtünk el.

Borut Mackovsek első két lövéséből gól született, nála is jobban kezdett azonban Jannik Kohlbacher, akinek mindegy volt, melyik veszprémi áll mögötte, befordult és mattolta Sterbik Árpádot. A mérkőzés elején a német beálló szinte egymaga tartotta a lépést a Veszprémmel, amelyben Kentin Mahé kapott elsőként lehetőséget az irányító poszton, és ezt remek játékkal hálálta meg. A balszélsőként is bevethető francia klasszis gólokat lőtt, hétméterest harcolt ki, és villámgyors cseleivel rendre szétzilálta a Löwen falát. (11–9)

Két gólnál többel így sem tudott ellépni a Veszprém, sőt, miután mindkét oldalon elkezdődött a cserék bevetése, a Löwen fordított. A montenegrói Vladan Lipovina nagyobbnál nagyobb gólokat lőtt, és ha nincsenek a Sterbiket váltó Mikler Roland bravúrjai, nagyobb is lehetett volna a bakonyi csapat hátránya a szünetben. (12–15)

A második félidőt parádésan nyitotta a Veszprém, három perc sem telt el, és máris egyenlőre álltak a felek. Nikolaj Jacobsen azonnali időkéréssel reagált, majd miután a szárnyaló Petar Nenadics és Jamali Iman góljaival újra a hazaiaknál volt az előny, a német gárda dán edzője elővette régi, többször jól bevált taktikáját, a hét a hat elleni támadást. Ez meghozta az általa remélt fordulatot, az így kialakított emberelőnyben ugyanis eredményesebben kezdett játszani csapata, hiába védett jó százalékkal Mikler.

Talán az erő és a levegő is elfogyott a veszprémieknél, mindenesetre a félidő hajrája újra a Löwennek sikerült jobban, és a rutinos Andy Schmid vezérletével egy góllal megnyerte a csatát.

A Veszprém tehát a Vardar Szkopje és a Mol-Pick Szeged látogatása után újabb hazai vereséget szenvedett el, de a most mutatott játék legalább már bizakodással töltheti el a magyar bajnoki ezüstérmes híveit.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
SZOMBAT
Vardar Szkopje (macedón)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–23 (14–14)
Kristianstad (svéd)–Montpellier (francia) 29–29 (12–17)

2. FÉLIDŐ
60. perc: Schmid
passzívnál óriási gólt lő talpról. Mahé betör, és nehéz szögből betalál. Lejár az idő, a Löwen egy góllal megnyeri a mérkőzést. 28–29
59. perc:
Mikler védése után Strlek megint az üres kapura ível, de Appelgren most visszaér. 80 másodperccel a vége előtt időt kér a Veszprém.
58. perc: Strlek
most jóval távolabbról, de üres kapura próbálkozik, és jól teszi. 27–28
57. perc:
Strlek próbálkozik egyéni akcióval, de Appelgren eszén nem jár túl. Mensah Larsen hatalmas gólt lő. Nagy gyorsan válaszol. 26–28
56. perc:
Schmid bejátszása jó Nielsennek, aki megszerzi első gólját. 25–27
55. perc:
Mackovsek lövését Appelgren védi a kapufa segítségével.
54. perc: Tollbring a bal szélről próbálkozik, Mikler fontos védést mutat be.
53. perc:
Mackovsek lövése után is kapu fölé pattan a labda.
52. perc:
Nagy László ziccerig megy, de Appelgren védi a ziccert. Mahé fölé pattint. Schmid talpról eredményes. 25–26
51. perc: David Davis időt kér. Momir Ilics és Kentin Mahé mondta be végül a figurát a Veszprém spanyol vezetőedzője helyett.
50. perc:
Nenadics passzából Nilsson lő gólt. Schmid átlövésből talál be. 25–25
49. perc: Kohlbacher
megkapja a labdát, és nem hibázik. Radivojevics üres kapus góllal egyenlít. 24–24
48. perc:
A visszatérő Mackovsek felemelkedik, és átlövésből megszerzi első gólját a második félidőben. Terzicet kiállítják két percre. 24–22
47. perc:
Miklerhez pattan a labda, Gajic indul, és mattolja a kapuba épp csak visszaérő Appelgrent. Schmid kitámaszt, tüzel, de Mikler olvassa a lövést. 23–22
46. perc:
Nem jó a bejátszás Nilssonhoz, a 38 éves Petersson vetődéssel megszerzi a labdát.
45. perc:
Appelgren újabb védést mutat be, Nenadiccsal szemben, Jesper Nielsen pedig hetest harcol ki a másik oldalon. Schmid egyenlít. 22–22
44. perc:
Appelgren véd, Radivojevics indul, a ziccerét azonban védi Mikler. A labda a Löwené marad, és Radivojevics ezúttal már nem hibázik. 22–21
43. perc: Taleszki
megszerzi az első gólját. 22–20
42. perc: Nenadics
pattintós lövése is „ül”. Mikler védése után Strlek lő az üres kapuba. 22–19
41. perc: Radivojevicset
veszi észre Schmid, és a szerb jobbszélső nem hibázik. 20–19
40. perc: Jamali
lemásolja Mensah Larsen iménti gólját. 20–18
39. perc:
Lelkesen védekezik a Veszprém, de végül Mensah Larsen a léc alá bombázza a labdát. 19–18
38. perc:
Mikler védi lábbal Schmid lapos lövését. Nilsson befordul, hétméteres. Appelgren jön a Löwen kapujába, de Gajic vele is kibabrál. 19–17
37. perc: Radivojevics ezúttal indulásból eredményes. Jamali keze ismét elsül. 18–17
36. perc: Hét a hat ellen támad a Löwen, üres kapuval. Radivojevics használja ki az így kialakított emberfórt a jobb szélről. 17–16
35. perc:
Nenadics passzából Jamali lő óriási gólt a jobb felsőbe. Labdaszerzés után Nenadics indul, és már kettővel vezet a Veszprém. 17–15
34. perc:
Mensah Larsen lövését Mikler könnyen védi. Nenadicsot most megállítják.
33. perc: Petersson fölé durrant, Nenadics megint góllal válaszol. Oda a Löwen előnye, időt kér Jacobsen. 15–15
32. perc: Mensah Larsen nem jól céloz, Nenadics viszont tökéletesen. 14–15
31. perc:
Petersson egy kapufával mutatkozik be, Strlek viszont betalál a szélről. 13–15

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Tönnesen lövésénél a kapufa menti meg a Löwent, aztán Mikler véd. Blagotinsek belefordul a védőbe, majd a félidő legvégén Mikler véd ziccert. Innen folytatják a csapatok.
29. perc:
Nenadics megcsinálja magának a helyzetet, de aztán lábon lövi Palickát. Mensah Larsen ellenben jól céloz. 12–15
28. perc:
Jamali ugyanúgy próbálkozik, mint az előbb, de most Palicka résen van. Tollbring indul, és nem hibázik bele a ziccerbe. 12–14
27. perc: Jamali
a hosszú alsó sarkot nézi ki magának, és utat talál oda a labda. Lipovina nem viccel, újabb nagy góllal jelentkezik. 12–13
26. perc:
Mensah Larsen kapja meg a labdát beállóban, hetes a vége. Schmid büntet, kilövi a jobb felső sarkot. Jön is a veszprémi időkérés. 11–12
25. perc: Lipovina
hatalmas gólt lő. Blagotinsek nem tudja megfogni a labdát, támadhat a Löwen. 11–11
24. perc:
A Veszprémben pedig Jamali tűnik fel támadásban. Mahé bejátszását Abutovics ügyesen lefüleli.
23. perc: Mensah Larsen
a pályán, és meg is szerzi az első gólját, átlövésből. 11–10
22. perc:
Nilsson akrobatikus mozdulattal menti meg a labdát, egyben hozza helyzetbe Mahét, aki nagyon él ma. 11–9
21. perc: Mahé
cselezi be magát, és góllal fejezi be az akcióját. Mikler két védést mutat be 3 másodperc alatt. 10–9
20. perc: Schmid
találatával újra egyenlít a Löwen. Mikler áll be Sterbik helyére. 9–9
19. perc: Lipovina
megint a rövid oldalt választja, és Sterbik ezúttal sem tud védeni. Palicka viszont véd a másik oldalon. 9–8
18. perc: Mackovsek
a fal fölött nagy gólt lő. Időt kér a vendégeket irányító Nikolaj Jacobsen. 9–7
17. perc:
Hosszan támad a Veszprém.
16. perc:
Megint leblokkolják Schmidet a hazaiak, de Radivojevics a jobb szélről góllal fejezi be a Löwen-támadást. 8–7
15. perc:
Mahé próbálkozik, hetes a vége. No meg egy újabb Gajic-gól. 8–6
14. perc: Lipovina
nagy gólt lő a rövid felsőbe. Nilsson szabálytalanul zár, elveszik a labdát a Veszprémtől. Kohlbachernél lábat látnak, a Veszprém támadhat. 7–6
13. perc: Nilsson hétméterest harcol ki. Gajic áll oda, és ügyesen átejti Palickát. 7–5
12. perc:
Sterbik védi Tollbring ziccerét, de a kipattanó Guardioláé, aki már beveszi a veszprémi kaput. 6–5
11. perc:
Taleszki kiszorított helyzetből mellé lő.
10. perc:
Schmid lő, de jó a veszprémi sánc. Mahé gyors mozdulattal lövi át a vendégfalat. 6–4
9. perc:
Egyenlít a Löwen, és vajon ki? Igen, Kohlbacher. Nagy László visszaszerzi a vezetést. 5–4
8. perc:
Mackovsek a hálótartó vasat találja el felülről.
7. perc: Kohlbacher lefordul Terzicről is, szinte egyedül tartja a lépést a Veszprémmel. 4–3
6. perc:
Palicka védése után Schmid elhagyja a labdát a lerohanás közben, Manaszkov a másik oldalon ezt a hibát nem követi el. 4–2
5. perc:
A hosszú lefolyású támadást végül Mahé góllal fejezi be. Kohlbachert ismét megtalálják a falban, és megint góllal büntet. 3–2
4. perc:
Jól védekezik a Löwen.
3. perc: Nagy Lászlót lesáncolják, de a kipattanót Mackovsek gólra váltja egy újabb átlövés formájában. Kohlbacher szépít a vonalról. 2–1
2. perc:
Kipasszolják a labdát a vendégek az oldalvonalon túlra.
1. perc: Mackovsek szerzi meg a mérkőzés első gólját, mintaszerű átlövésből. 1–0

Beharangozó cikkünket ide kattintva olvashatja.

A B-csoportban: Nantes (francia)–PPD Zagreb 23–20