Nem volt kérdés, a Veszprém átrohant a PPD Zagreben

2020.09.24. 18:35
Nem volt kérdés, a Veszprém átrohant a PPD Zagreben (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 37–25-re legyőzte a horvát PPD Zagrebet. A bakonyiak a 294. BL-találkozójukon a 200. győzelmüket aratták csütörtök este.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉMPPD ZAGREB (horvát) 37–25(18–12)
Veszprém, 3100néző.V:Leszczynski, Piechota (lengyelek)
VESZPRÉM:Cupara – NENADICS5 (1),J. OMAR6 (2),B. Blagotinsek, BOROZAN4,A. Nilsson 3, STRLEK 4. Csere:Gasper Marguc3,LAUGE4,Moraes1,Maqueda, SISKARJOV 4, Manaszkov 2, MAHÉ 1. Edző:David Davis
ZAGREB:
Asanin – Matanovic, VUGLAC4,Bozsovics3,Buric2,HRSTIC6,Mandic4 (2). Csere:Jandric (kapus), Klarica, Stojnic2,Laljek1,Bozic-Pavletic2,Grahovac1. Edző:Igor Vori
Az eredmény alakulása: 4. perc:4–2.8. p.:6–5.12. p.:8–7.15. p.:10–7.24. p.:14–10.30. p.: 18–11. 34. p.: 21–14.39. p.:26–16.46. p.:30–21.53. p.:33–23.58. p.:37–25
Kiállítások:
2, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 1/1
David Davis:
–Elégedett lehetek, hiszen mentálisan erősek voltunk, a srácok hozzáállására nem lehetett panasz, és mindenki, aki pályára lépett, kihasználta a rendelkezésére álló játékidőt. Rasmus Laugét külön ki kell emelnem, akinek az első két hónap nem úgy sikerült, ahogy eltervezte, ám most mégis hurrikánként robbant be.
Igor Vori:–A második olyan mérkőzésünk, ahol több mint tíz góllal kapunk ki. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk: rengeteget edzünk, ám mégis egy helyben toporgunk. Ezen a meccsen huszonnégy eladott labdánk volt, ebből tíz lerohanásgólt kaptunk. Ez rengeteg.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
THW Kiel (német)–HBC Nantes (francia) 27–35
(12–15)
Barca (spanyol)–Celje (szlovén) 42–28 (21–14)
Szerdán játszották
Aalborg Handbold (dán)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 38–29 (17–13)

A PPD Zagreb férficsapata eddig háromszor lépett pályára a Bajnokok Ligájában a Veszprém Arénában, 2014-ben hét, 2016-ban kettő, míg legutóbb, 2017-ben tíz góllal kapott ki. Ezúttal már az első percek után látszott, hogy a sorozat idén sem fog megszakadni: David Davis csapata úgy húzott el hat perc alatt 6–3-ra a BL második fordulójának csoportmeccsén, hogy nem kellett eszeveszett tempót diktálnia. Ha azt diktált volna, valószínűleg állva hagyta volna a vendégeket.

És ha a hazai védelem kicsit szorosabb lett volna az elején, akkor a horvátok nem tudtak volna látótávolságon belül maradni még negyedóráig, bár ezt kompenzálta, hogy a Veszprém, amikor időnként föl-föleszmélt, hogy közel van az ellenfél, és gólt kéne szerezni, akkor ezt gond nélkül megtette. Ebben nem volt hiba, a vendégkapus, a 206 centis horvát válogatott Matej Asanin az első húsz percben csak akkor találkozott a labdával, amikor kiszedte a hálóból, az első 13 lövésből 13 gólt kapott, és csak a 14. próbálkozást hárította, így nulláról 7.14 százalékosra „javult” a védési hatékonysága. A kispad előtt magyarázó edzőt, Igor Vorit ez nem igazán nyugtatta meg, de így is későn küldte a helyére a fiatal Todor Jandricot, aki a harmincadik percben Rasmus Lauge labdaszerzése után nagy bravúrral hárította Jorge Maqueda ziccerét. Ám ekkorra a horvátok esélye szinte a nullára csökkent, a Veszprém simán, 18–12-re megnyerte az első félidőt, a hazai kapuban kezdő Vladimir Cupara egymaga kétszer annyi lövést hárított (6), mint az ellenfél két kapusa összesen (3).

A zágrábiak a szünetben mintha feladták volna. Utána három ember, David Mandic, Senjamin Buric és Matej Hrstic kellett ahhoz, hogy valahogy legyűrjék a hatoson a beálló Anreas Nilssont, aki aztán olyan félpályás „ide nézek, oda adom” passzt kapott Vuko Borozantól, amire a vendégvédelem moccanni sem tudott. A 39. percben már 26–16 volt az állás, s a kapu mögött rendületlenül szurkoló, a szigorú biztonsági intézkedések miatt maszktengerré változó kemény mag már számolt is rá a vendégekre.

A vége 37–25 lett, pedig a Veszprém mintha kicsit ki is engedett volna a végére. Fél gőzzel is simán bedarálta a PPD Zagrebet.

8. PPD Zagreb (horvát) 2 2 46–68 –22 0
200. BL-győzelmét is megszerezte a Veszprém (Fotó: Dömötör Csaba)

MÁSODIK FÉLIDŐ

30. perc: Mahé adja el a labdát, nincs gyors Zagreb-gól.Lepörög az óra, jön a dudaszó, ez a vége: a Veszprém 37–25-re legyőzte a PPD Zagrebet.

59. perc: Siskarjov szerez labdát.

58. perc: Moraes blokkol Klarica lövése után. Ezúttal Blagotinsekben akad el a labda, rohan a Veszprém, Siskarjov lő gólt. 37–25

57. perc: Mandic lépett rá a vonalra.Manaszkov nem hibázik, gólt lő rendezetlen védelemmel szemben. 36–25

56. perc: Ez már bent van, Lauge eredményes egy betörés után. 35–25

55. perc: Mandic lő gólt a bal szélről beugorva (34–24). Hibázik a Veszprém, Grahovac góllal büntet. 34–25

54. perc: Pontatlan passz a horvátoknál, Jahja indul, majd gólt lő (34–23). A harmadik idejét is kikéri Vori.

53. perc: Lauge lövi ki a kapu bal oldalát. 33–23

52. perc: Ismét eladják a labdát a vendégek, de ezúttal nincs gyors veszprémi gól.

51. perc: Bozic-Pavletic szerzi meg a második gólját (31–23). Mahé egy szép csellel két embert is leráz magáról, majd ziccerből gólt lő. 32–23

50. perc: Jahja értékesíti a hetest. 31–22

49. perc: Láb a vendégeknél, jöhet a Veszprém. Lauge harcol ki egy hetest.

48. perc: Hrstic lövését védi Cupara, majd a rohanás végén Blagotinsek hibázik.

47. perc: Laljek lő gólt (30–22). Nenadics lövését védi Jandrics.

46. perc: Jahját blokkolják, majd Bozic-Pavletic lő gólt a gyorsindítás után (30–21). Lauge is elhibázik egy lövést.

(Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: Beálló gól a másik oldalon is, Nilsson volt eredményes (30–19). Hrstic gyors góllal válaszol. 31–20

44. perc: Stojnicot megtalálják, ő pedig estében nem hibázik. 29–19

43. perc: Belemenés a vendégeknél, Borozan góllal büntet. 29–18

42. perc: Hrstic lő gólt egy betörés után (28–18). Elveszik a labdát a Veszprémtől. Siskarjov szerez labdát, sprintel, majd a kapu mellé lő.

41. perc: Veszprémi labdaszerzés, a lerohanás végén pedig Nilsson lő gólt ziccerből. 28–17

40. perc: Nenadicsot viszik le a földre, szabaddobás. Jahja ezúttal nem ugrik fel, de talpról is kilövi a jobb alsót. 27–17

39. perc: Közte tíz! Újabb veszprémi labdaszerzés, majd Jahja passza után Siskarjov dobja az üres kapuba a labdát (26–16). Vuglac szépít (26–17), majd Manaszkov próbálkozik egy kínai után, de véd a kapus.

38. perc: Jahja emelkedik nagyon magasra, majd kilövi a jobb alsót. 25–16

37. perc: Nilsson remek labdaszerzése után Manaszkov rohan és az üres kapuba dobja a labdát (24–15). Kilenc közte, időt kérnek a vendégek. Vori érthetően nem elégedett a látottakkal…Megint hét a hattal próbálkozik a Zagreb.Stojnic lő gólt beállóból. 24–16

36. perc: Labdát veszítenek a horvátok, rohan a Veszprém, Siskarjov pedig újabb gólt lő. 23–15

35. perc: Manaszkov lő gólt Nenadics passza után (22–15). A szerb irányító a passz előtt kapott egy óriásit Matanovictól. A horvát játékos egy kis reklamálás után piros lapot kapott a történtek után.

34. perc: Borozan szerez labdát, Moraes Nenadicsnak passzol, a szerb pedig gólt lő (21–14). Vuglac lendületből érkezik, és nagy gólt lő. 21–15

33. perc: Nenadics téveszti el a kaput, nem sokkal.

32. perc: Buricot találják meg, a bosnyák beálló pedig nem hibázik (19–13). Borozan lő bombagólt (20–13), majd Hrstic is betalál. 20–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a Veszprém támad, még hét másodpercig emberhátrányban. Siskarjov lő gólt a jobb szélről. 19–12

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Újabb veszprémi labdaszerzés, Maqueda ziccerét azonban védi Jandrics. David Davis időt kér. Néhány kereszt után Lauge bombázza a jobb felső sarokba a labdát (18–11), még egy horvát gól belefér, Hrstic talál be. A szünetben 18–12-re vezet a Veszprém.

29. perc: Blagotinseket küldik ki két percre. Strlek remek labdaszerzése után Marguc rohan, megkapja a labdát, majd gólt lő. 17–11

28. perc: Rossz a vendégek bejátszása, góllal büntet a Veszprém, Maqueda passza után Marguc lő gólt. 16–11

27. perc: Mandic küldi a veszprémi kapuba a labdát (15–11). Lauge találja el a kapufát.

26. perc: Cupara véd könnyedén Vuglac lövése után, majd Maqueda passza pontatlan Strleknek.

25. perc: Pazar veszprémi védekezés végén Maqueda szerez labdát, majd Lauge rohan és lő gólt. 15–10

24. perc: Moraes kap remek labdát, majd ziccerben a bal alsót választja. 14–10

23. perc: Klarica egy az egyben megveri Moraest, majd eltalálja a bal oldali kapufát. Hrsticet állították ki két percre.

22. perc: Bozsovics lövése után ezúttal a kapufa kisegíti a veszprémieket. Strlek hibázik üres kapura.

21. perc: Bozsovics éles szögből lő a kapuba (13–10). Elveszíti a labdát támadásban a Veszprém.

20. perc: Cupara beleér a labdába, de Mandic lövése utat talál a kapuba (12–9). Nenadics szerzi meg a negyedik gólját. 13–9

19. perc: Moraes szerez labdát, de láb miatt visszakapják a vendégek. Passzívnál Buric ziccerét védi Cuoara, de a beálló előtt átfutott egy veszprémi, így hetest kap a Zagreb.

18. perc: Veszprémi labdaszerzés, majd Maqueda megy bele az ellenfelébe.

17. perc: Szép támadás, Strlek ugrik be, majd a bal alsó sarokba pörgeti a labdát (12–8). Igor Vori időt kér.

16. perc: Matanovicot is kiállították, kettős emberhátrányban a Zagreb. Letelt az első kétperces kiállítás, ez viszont bent van Hrstic köszönt be. 11–8

15. perc: Belemenés Vlahnál, majd Matanovic a hatos vonaláról elugorva blokkol üres kapura, hetest kap a Veszprém. Jahja értékesíti a hetest. 11–7

14. perc: Cupara mutat be egy bravúrt, Buric ziccerét védte. Nilssont hiába rángatják ketten is, estében gólt lő (10–7). Buricot ki is állítják két percre utólag.

13. perc: Marguc kap labdát a jobb szélen, beugrik, majd Jandrics lábai között a kapuba lő. 9–7

12. perc: Hét a hat ellen támadnak a vendégek, Bozsovics pedig pokolian nagy gólt lő. 8–7

11. perc: Nenadics lő a kapu mellé, de szabaddobást kap a Veszprém. Jó az előkészítés Borozannak, aki kilövi a bal alsót. 8–6

10. perc: Hrstic lövését Cupara védi, majd Bozsovics is hibázik.

9. perc: Bozsovics talpról lövi ki a kapu bal oldalát (7–6). Nyitott fal ellen sikerült ziccert kialakítani, de Marguc lövését a kapus lábbal védte.

8. perc: Mandic érkezik, és biztos kézzel gólra váltja a hetest (6–5). Egy szép támadás végén Strlek kap labdát, beugrik, majd kilövi a bal alsót. 7–5

7. perc: Rendezetlen fal ellen szereznek gólt a horvátok, Vuglac volt eredményes (6–4). Nenadics lövése ezúttal pontatlan, hetest kapnak a vendégek.

6. perc: Nenadics egyelőre megállíthatatlanul kezd, a léc alá bombázza a labdát. 6–3

5. perc: Borozan lő gólt (5–3), majd Mandic lövését védi Cupara.

4. perc: Cupara védi Hrstic lövését, jön a gyorsindítás, majd Strlek könnyű gólt lő (4–2). Vuglac egy betörés után gólt lő. 4–3

3. perc: Hrstic átlövése talál utat a kapuba (1–2), de két gyors góllal válaszol a Veszprém, előbb Nenadics (2–2), majd Jahja veszi be a Zagreb kapuját. 3–2

2. perc: Jahja harcolt ki hetest, Nenadics értékesítette (1–1).

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a horvátok vezethetik az első támadást. Buric kap jó bejátszást, lefordul a védőjéről, majd a kapuba dobja a labdát. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik Telekom Veszprém–PPD Zagreb mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Nem sok kellett volna hozzá, hogy a Telekom Veszprém és a PPD Zagreb már két és fél héttel ezelőtt összecsapjon. Egyetlen hetesen múlt. A SEHA-liga elődöntőjében a horvátok csak hetespárbajban kaptak ki a Vardar Szkopjétól 4–3-ra, így David Davis együttese az északmacedónokkal találkozott és győzte le őket a zadari fináléban, a zágrábiak pedig végül a fehérorosz Meskov Breszt elleni bronzmeccset is elveszítették.

Legutóbb hét hónapja, február 23-án rendeztek Bajnokok Ligája-mérkőzést a Veszprém Arénában, akkor a hazaiak 24–23-ra legyőzték a francia Montpellier gárdáját ötezer néző előtt. A lengyel Wisla Plock elleni nyolcaddöntőt azonban már törölték a koronavírus-járvány miatt, sőt végül az kieséses szakasz is a kényszerű naptármódosítás áldozata lett.

A Veszprém és a Zágráb legutóbb egy éve találkozott a veszprémi csarnokban, akkor simán, 36–28-ra győzött a vendéglátó. A BL-ben is erősen feléje billen a mérleg nyelve, az ezredforduló óta nyolc alkalommal csapott össze a két együttes, abból hetet a Veszprém nyert meg, egyet a Zágráb otthon, de annak már több mint húsz éve.

„A Bajnokok Ligája, az a Bajnokok Ligája, teljesen mindegy, kivel játszunk. A sorozat elején vagyunk, és amíg nem vagyunk túl öt-hat mérkőzésen, nem is igazán tudjuk, hogyan is áll a csapat – fogalmazott David Davis.Ez normál esetben is így működik, ezzel azt is kikerülhetjük, hogy rosszul mérjük fel a riválisainkat. A sorozatban hosszú idő után az első meccset játsszuk itthon, végre a saját szurkolóink előtt. A Zágrábnak nem kezdődött jól a sorozat, de nekünk sem, gondolok itt arra, hogy jobban is indíthattuk volna az idényt. Oda kell figyelnünk, és a saját játékunkat kell játszani, százszázalékosan koncentrálva, harcolnunk kell a győzelemért a csarnokunkban.”

Az elitsorozatban legutóbb 2017 április elsején csapott össze a két gárda Veszprémben a legjobb tizenhat között, akkor sima tízgólos hazai győzelem lett a vége (29–19). Azon a mérkőzésen három játékos is játszott a mostani keretből, a szlovén jobbszélső Gasper Marguc öt, a svéd beálló Andreas Nilsson két, a magyar válogatott irányító Lékai Máté pedig egy gólt szerzett.

A nyáron alaposan átalakult horvátokat ebben az idényben már a játékosként olimpiai és világbajnok egykori beálló, Igor Vori irányítja, aki profi pályafutása befejezése előtt négy részletben maga is tíz évet húzott le a klubnál. Tíz játékos távozott, hat érkezett, a csapat még közel sincs készen, ezt igazolja, hogy hazai vereséggel kezdte a Bajnokok Ligáját: a német THW Kiel tízet számolt rá (31–21) a múlt héten.

A felkészülést gyenge eredményekkel záró, de a hazai és nemzetközi idényt egyre javuló játékkal, a BL-t például a Nantes otthonában biztos győzelemmel (28–24) kezdő Veszprémnek elvileg nem jelenthet gondot a csütörtöki összecsapás, amelyre szigorú biztonsági és higiéniás intézkedéseket vezettek be, amelyeket érdemes elolvasni a klub honlapján.