A Szeged óriási meccsen ikszelt a BL-címvédő Vardarral

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2017.10.07. 17:16
Stas Skube (labdával) sok gondot okozott a Vardar védelmének (Fotó: Koncz György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán döntetlenre végzett (26–26) a címvédő Vardar Szkopjével. A magyar csapat a szünetben egy góllal vezetett (14–13), a mérkőzés vége előtt két perccel kétgólos előnyben volt, de nem tudta megtartani azt.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–VARDAR SZKOPJE (macedón) 26–26 (14–13)
Szeged, 3000
néző. V: Gusko, Repkin (fehéroroszok)
SZEGED: SIERRA – Sostaric 2, Balogh Zs. 2 (1), SKUBE 4, GABER 3, Gorbok 1, Källman 3. Csere: Blazevic, Goncalves, Bodó 2, Zubai Sz., BUNTIC 5, Zsitnyikov 2, Sigurmannsson 2 (2), Fekete B. Edző: Carlos Pastor
VARDAR: STERBIK – Cupic 3 (2), Kristopans 2, Canellas 1 (1), Abutovics, Morales 1, Gyibirov 1. Csere: CINDRIC 7, BOROZAN 8, Sztojlkov, Sikarke 1, Maqueda 2, Marsenics. Edző: Raúl González
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–0. 5. p.: 2–3. 12.p.: 4–5. 16. p.: 8–6. 20. p.: 10–8. 26. p.: 13–10. 29. p.: 13–13. 42. p.: 19–16. 47. p.: 20–20. 51. p.: 23–21. 54. p.: 24–22. 58. p. : 26–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Carlos Pastor:
– A Vardarral nem könnyű meccset játszani. Félelmetesen támad, nehéz ellene a védelem megszervezése. A BL-ben minden mérkőzés háború, ezért a világ egyik legjobb együttesével szemben értékes az egy pont.
Raúl González: – Nagyon felkészült a Szeged, óriási meccset vívtunk. Remek volt Skube és a beállós játékkapcsolata, amit nem tudtunk megakadályozni. Én is értékesnek tartom az egy pontot.

Kristianstad (svéd)–RN Löwen (német) 22–35 (12–18)
Barcelona (spanyol)–Nantes (francia) 31–25 (13–16)
Vasárnap
17.00: PPD Zagreb (horvát)–Wisla Plock (lengyel)

8. Wisla Plock (lengyel)3379–94–150

A Nantes otthonában elszenvedett vereség után a következő két meccsét megnyerte a BL-ben a Mol-Pick Szeged, s a játéka egyértelműen javuló tendenciát mutatott, a negyedik fordulóban azonban rendkívül nehéz feladat várt rá, hiszen a címvédő, a jelenleg is zajló szezonban mind a három csoportmeccsét megnyerő Vardar Szkopje látogatott a Tisza-parti városba.

A két csapat elmúlt években lejátszott egymás elleni összecsapásaihoz hasonlóan alakult a szombat délutáni találkozó forgatókönyve is: fej fej mellett haladtak a felek, az egymást jól ismerő José Manuel Sierra és Sterbik Árpád egymást múlták felül a kapukban.

A szkopjeieknél Luka Cindric, a szegedieknél Stas Skube vitte a prímet, utóbbi azonban a remek gólok mellett a gólpasszokkal sem fukarkodott, így a Szeged előbb két-, majd ha nehezen is, de háromgólos előnyre tett szert (13–10).

Ekkor már csak három perc volt az első félidőből, ráadásul emberelőnyben is játszott a hazai alakulat, a macedónok azonban egyenlítettek. A szünetre mégis szegedi előnnyel vonultak a játékosok, miután néhány másodperccel a vége előtt Bodó Richárd talált a kapuba. 14–13

Szegedi tanácskozás Juan Carlos Pastorral a kör közepén (Fotó: Koncz György)

A fordulás után változatlan maradt a játék képe, a Szeged tartotta az egy- illetve kétgólos előnyét, a macedónok csak egy-egy emberelőnynek köszönhetően egyenlítettek, a vezetést nem tudták átvenni.

A mieinknél Sierra több nagy bravúrt is bemutatott, míg támadásban a Skube és Matej Gaber páros kapcsolata, és az ezekből szerzett gólok jelentették a különbséget. A macedónoknál Cindrichez csatlakozott a gólgyártásban Vuko Borozan, sőt a montenegrói a végére be is előzte a horvátot: Cindric hét, Brozovic nyolc találattal zárt.

Két perccel a vége előtt kétgólos volt a szegedi előny, kis szerencsével azonban harminc másodperc alatt egyenlített a Vardar, sőt az utolsó percben Tyimur Gyibirov révén meccslabdája is volt a győzelemhez, az orosz azonban hibázott, így 26–26-tal zárult a mérkőzés, a Szeged pontot szerzett a BL-címvédő ellen.

Folytatás szerdán, a lengyel Wisla Plock otthonában.

Bodó Richárd utolsó pillanatban eleresztett labdája már nem akadt be (Fotó: Koncz György)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Gorbokot lökik el passzívnál, így a szegedieknél marad a labda, de már csak három passzuk van. Juan Carlos Pastor időt kér. Labdát szereznek a macedónok, de a lerohanás végén Gyibirov a kapu fölé vágja a ziccert. Még támadhat a Szeged, szabálytalankodnak a vendégek két másodperc van vissza. Bodó érkezik, de fölé durrant, így 26–26 a vége.
59. perc: Borozan eladja a labdát, majd mégis az ő kezében köt ki, így ziccerbe kerül, értékesíti is azt. Egyenlítenek a vendégek, egy labdaszerzés után Maqueda értékesít egy ziccert a lerohanás végén. 26–26
58. perc: Hibáznak a macedónok támadásban, Sierra indítja Bunticot, ő pedig egy testcsel után a hálóba küldi a labdát. Időt kérnek a vendégek. Cindric esik nagyot, de szerencsére nincs kiállítás. 26–24
57. perc: Ismét Buntic próbálkozik, de most a kapu fölé pattintja a labdát. Az egyenlítésért támadhat a Vardar. 25–24
56. perc: Maqueda harcol ki hetest. Ezúttal Canellas érkezik a büntetőhöz, ő pedig Sierra lába mellett a hálóba ló. 25–24
55. perc:Borozan szépít szinte azonnal, és ami még nagyobb baj, hogy Blazevic kap egy kétperces kiállítást. Pastor kikéri a második idejét is. Úgy is van! Buntic lő gólt az időkérés után azonnal. 25–23
54. perc: Moraes is ziccert hibáz, a brazil a lécre ejti a labdát, a Szeged pedig kiegészül. Nagyon megmozgatja a falat a Szeged, Buntic passzát Sostaric szedi össze, majd a kapuba pattint. 24–22
53. perc: Gorbok bombáját Sterbik kispárgázza a bal alsó elől, majd Siskarjov lő az üres szegedi kapuba. Zubai kerül helyzetbe, de Sterbik bemutat egy újabb védést. 23–22
52. perc: Gaber kap két percet, a Vardar pedig hetest. SIERRA! Ismét Cupic áll oda, de a spanyol kapus összecsapja a lábait, és hárítja a büntetőt. 23–21
51. perc: Maqueda rossz bejátszása után a kétgólos előnyért támadhat a Szeged. Buntic megy fel a levegőbe a védőjével a nyakán, majd a bal alsóba küldi a labdát. 23–21
50. perc: Zsitnyikov ellen törleszt Abutovics, de nincs büntetés, majd nem adnak meg egy szegedi gólt. 22–21
49. perc: Gorbok pihent rá a hajrára, és milyen jól tette, hiszen óriási gólt lő a bal felsőbe. Buntic jobban van, vissza is tért a pályára. Cindric egy betörés után ezúttal az oldalhálóba lő. 22–21
48. perc: Buntic rendkívül fájdalmas arccal hagyja el a pályát, de nehéz eldönteni, hogy melyik testrésze fáj. Cindric egyenlít, ez volt a hetedik gólja. 21–21
47. perc: Végre Borozan is hibázik, csúnyán mellédurrant. Gyibirov lelesi a szegedi indítást, Cindric pedig azonnal büntet. De jön a hazai válasz is, Buntic talál a kapuba betörés után. 21–20
46. perc: A Källman helyére érkező Sigurmannsson hibázik. 20–19
45. perc: Maqueda bombáz a bal alsó sarokba, majd Skube kap egy pofont. 20–19
44. perc: Kiegészül a Szeged, majd jön a gól is, Källman lehetetlen szögből ugrik be, majd Sterbik kezei között a hálóba lő. 20–18
43. perc: Kapus nélkül támad a Szeged, Buntic egy kiváló passzal megtalálja Gabert, ő azonban ezúttal hibázik a vonalról. Borozan tartja most a Vardart, már a hatodik gólját szerezte a montenegrói. 19–18
42. perc: Nagyon dadog a labda a macedón kezekben, majd egy Borozan elleni szabálytalanságért Thiagus Petrusnak kell kiállnia két percre. Arcra ment, jó, hogy nem villant a piros. Borozan büntet, a szaggatotton kívülről lő a kapuba. 19–17
41. perc: Thiagus Petrust, majd Gabert rántják le a földre, mindkettőért szabaddobás jár. Micsoda gól és újra három közte!Skube találja meg a rést, majd remek gólt dob. 19–16
40. perc: Elképesztően kemény a szegedi védekezés, ezzel nem nagyon tudnak mit kezdeni a macedónok, így Raúl González időt kér. Passzívnál Sierra rúgja oldalra Cindric ziccerét. Ismét Cindric próbálkozik, de a kapu fölé vágja ezúttal a labdát. 18–16
39. perc: Remek! Skube szolgálja ki sokadszor Gabert, aki sokadszor is a hálóba talál. 18–16
38. perc: Skube labdája után Gaber perdül le Cindricről, majd a kapuba bombáz a szlovén beállós. 17–16
37. perc: Passzívnál Cindric zúdítja a bal alsóba a labdát, ezért nagy kár. 16–16
36. perc: Kapus nélkül támad a Szeged, Skube bejátszása után pedig Maqueda szabálytalankodik Gaberrel szemben. Hetes és két perc a büntetése! Sigurmannsson nem hibázik, a léc alá pattintja a labdát. 16–15
35. perc: Blazevic kapja az első szegedi kétperces kiállítást. Cindric lövését hiába védi Sierra, de hetest kapnak a vendégek. Cupic is hibázik, Sierra elrúgja a labdát a büntetője után. 15–15
34. perc: Buntic bejátszása után labdát szereznek a hazaiak, majd Gyibirov ziccerét védi bravúrral Sierra. Nincs meg ismét a vezetés, Buntics lő az oldalhálóba. 15–15
33. perc: Bodó lövése csemege Sterbiknek, majd mind a két csapat elszórja támadásban a labdát. Borozan ápolása miatt áll a játék. Borozan már jobban van, a kapu jobb oldalába küldi a labdát. 15–15
32. perc: Cupic révén hetesből érkezik a macedónok válasza. 15–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő, a macedónoké az első támadás, de elhibázzák. A második félidőben is Källman nyitja a gólok sorát, Skube remek passzát váltja gólra. 15–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Bodót blokkolják, majd Gyibirov lő gyors gólt. Indul a rohanás, Sterbik és Sierra is bemutat egy védés, végül Bodó bombagóljával mégis a Szeged mehet előnnyel a pihenőre. 14–13
29. perc: Moraeshez szerencsés körülmények között eljut a labda, majd gólt lő emberhátrányból. Juan Carlos Pastor is időt kér, a vendégek közben kiegészülnek. 13–12
28. perc:Borozan büntet meg egy szegedi védekezési hibát. Buntic kevéssel a jobb alsó mellé pattintja a labdát. Időt kérnek a macedónok. 13–11
27. perc: Hibáznak a macedónok támadásban, a lerohanás végén Sztojlov teríti le a lövésre készülő Bodót. Egyértelmű két perc és hetes! Sigurmannsson óriási erővel a lécre vágja a labdát, onnan azonban a léc mögé pattan a labda! Három közte! 13–10
26. perc: Védés! Gyibirov próbálja átejteni Sierrát, de a spanyol kapus a léc fölé tolja a labdát. Sterbik sem áll le, Bodó kísérletét hárítja. 12–10
25. perc: Kristopans lövése nem jó, újra támadhat a háromgólos különbségért a Szeged. Támadófault miatt elveszik a labdát a bírók. 12–10
24. perc: Cindric ezúttal az oldalhálóba lő, szabálytalanság pedig nem volt a bírók szerint. Buntic egy pazar kínai végén a lécre pattintja a labdát. Kár érte! 12–10
23. perc: Zsitnyikov elől eltűnik egy védő, ő ezt ki is használja, a kapuba pattintja a labdát. 12–10
22. perc: Zsitnyikov ráfut a falra, majd egy villámgyors mozdulattal a jobb alsóba lő. Borozan révén azonnal jön a válasz. 11–10
21. perc:Borozan talpról, tíz méterről, Sierra lábai között lő a hálóba. Zsitnyikov és Sigurmannsson érkezik a szegediekhez Skube és Källman helyére. 10–9
20. perc: Balogh javára nem fújnak a macedón hatosnál, majd Kristopans megy bele az ellenfelébe, így mégis jöhet a Szeged. Buntic is beköszön, a bal alsóba vágja a labdát. 10–8
19. perc: Cindric tartja a Vardart, ezúttal átlövésből küldi a labdát a bal alsóba. 9–8
18. perc: Baloghot lökik lövés közben, de nem fújnak, Sterbik pedig véd. Megnyílt a macedón fal, Skube azonnal betör, és a léc alá bombáz. 9–7
17. perc: Cindric ellen szabálytalankodni sem tudnak a hazaiak, így estében a bal alsóba lő. Moraes kap sárgát, közben a BL-szezonban először Zubai is pályára lép. 8–7
16. perc: Micsoda gól! Bodó érkezik a pályára, majd kipókhálózza a jobb felső sarkot. 8–6
15. perc: Källman pazar labdalopása után Skube ziccerét védi lábbal Sterbik. Cupic értékesít magabiztosan egy hetest. 7–6
14. perc: Újabb bravúr! Gyibirov robog el a bal oldalon, majd közelről lő, de Sierra véd! Először van kétgólos előnyben valamelyik csapat, és ez szerencsére a Szeged: Skube talpról kilövi a kapu jobb oldalát. 7–5
13. perc: Dupla védés! Sierra előbb Cindric, majd Moraes lövését hárítja! Balogh kiváló passzát Gaber váltja gólra. 6–5
12. perc: Kristopans borít be két embert is, majd gólt szerez, a bírók megadják. Nincs gyors válasz, Gorbok lövését védi Sterbik. Sostaric kísérletére azonban nincs ellenszer, a hálóban pihen a labda. 5–5
11. perc: Källman kap sárgát, majd Kristopansnál reklamálnak Pastorék lépést. 4–4
10. perc: Cupic ugrik be a jobb szélről, majd a hálóba lő. Skube talpról, a kapus lábai között a kapuba zúdítja a labdát. 4–4
9. perc: Balogh második hetesét Sterbik bal kézzel hárítja. Kristopans lövése nem jó, de a vendégeké marad a labda. 3–3
8. perc: Cindric lövését védi Sierra, gyors indításra azonban nincs lehetőség. Skube bejátszása után Gabert állítják meg szabálytalanul, ez is hetes. 3–3
7. perc: Szabálytalan zárás miatt a Szeged ellen ítélnek, jöhetnek a vendégek. Kristopans lő estében óriási gólt a bal felsőbe, de Balogh azonnal válaszol. 3–3
6. perc: Cindric emberrel a nyakán is bevetődik, majd kilövi a jobb felső sarkot. 2–2
5. perc: Gyibirov szabálytalankodik Baloghgal szemben, a sértett értékesíti a hetest. 2–1
4. perc: Gyibirov passza után Cindric ugrik be a hatoson belülre, majd a hálóba dobja a labdát. 1–1
3. perc: Cindric lő sípszó után a kapuba, majd egy rossz bejátszás után Sierra indítja Källmant, aki nagy helyzetben ezúttal a léc alá lő. 1–0
2. perc: Tovább támadhat a Szeged, ám Gorbok betörése után egy támadáson belül már a harmadik védését mutatja be a vendégek kapusa. A macedónok eladják a labdát támadásban, de a szegedi lerohanás végén Källman a kapu fölé bombázza a ziccert. 0–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szegediek vezethetik az első támadást. Balogh jó csel után betör, majd lábon lövi Sterbiket. A kipattanó a Szegedé, lehet újra próbálkozni. Skube bejátszása után Gaber Sterbik fejét találja telibe. 0–0

A szegediek kék, a szkopjeiek pedig fehér szerelésben szerepelnek majd.

A vendégek edzője, Raúl González a horvát válogatott Igor Karacicra nem számíthat.

A szegediek keretéből Bánhidi Bence (tüszős mandulagyulladás miatt) és Pedro maradt ki, előbbit Zubai Szabolcs, utóbbit Fekete Bálint helyettesíti a mai meccsen.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Vardar Szkopje mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában. Tartsanak velünk!

A Szeged az első fordulóban 30–26-ra kikapott Nantes-ban, míg a legutóbbi két meccsét megnyerte a BL-ben: előbb a PPD Zagrebot győzte le 28–23-ra idegenben, majd otthon a Kristianstadot 36–27-re.

A címvédő Vardar Szkopje hibátlan három forduló után. A macedónok a nyitányon a Wisla Plock otthonában nyertek (26–22), majd a Nantes-ot verték meg hazai pályán (27–23), s legutóbb – szintén hazai környezetben – 28–21-es sikert arattak a PPD Zagreb felett.

„Napi két edzésen készültünk. A mi szisztémánk hasonló, mint a Vardaré, az erőszakos és hatékony védekezésre, a gyors kontrákra alapul. Döntő lesz, melyik együttes valósítja meg fegyelmezettebben, precízebben a taktikáját. Hatvan perc tökéletes koncentráció kell a Vardar legyőzéséhez: a sok kitűnő játékos közül is kiemelkedik két kulcsember, Sterbik és Cindric. Ugyanakkor kisebb változtatásra kényszerültek az újonc Kristopans miatt, aki eltérő karakterű és tudású, mint Alex Dujshebaev volt, akinek a helyére került” – mondta a meccs előtt a Nemzeti Sportnak Juan Carlos Pastor, a szegediek edzője.