Védekezés nélkül nem megy, a Szeged megint kikapott a Nantes-tól

2017.11.11. 17:20
Kiril Lazarov próbálja átlőni a szegedi falat (Fotó: Földi Imre)
Az idegenbeli négygólos vereség után hazai pályán hárommal, 33–30-ra kikapott a Mol-Pick Szeged a francia Nantes-tól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 7. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–NANTES (francia) 30–33 (15–17)
Szeged, 3000
néző. Vezette: Pandzics, Moszorinszki (szerbek)
SZEGED: Sierra – Sostaric 3, Balogh Zs. 6 (3), Skube 1, BÁNHIDI 3, Gorbok 2, Källman 4. Csere: Sego (kapus), Sigurmannsson 4 (4), Goncalves 1, Buntic 1, Blazevic, Bodó 2, Zsitnyikov 3, Pedro Rodríguez, Zubai. Edző: Carlos Pastor
NANTES: Dumoulin – Balaguer 2 (2), GURBINDO 5, BURIC 6, Feliho, FALUVÉGI 7, Klein 1. Csere: Siffert (kapus), Claire 2, Tournat 3, Pechmalbec 2, LAZAROV 3, Saurina 1, Lagarde 1. Edző: Thierry Anti
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 6. p.: 3–4. 14. p.: 6–9. 17. p.: 7–11. 19. p.: 9–13. 23. p.: 10–14. 26. p.: 12–15. 28. p.: 14–17. 32. p.: 16–17. 36. p.: 18–21. 39. p.: 19–23. 51. p.: 24–29. 58. p.: 28–31
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 2/2
Carlos Pastor:
– Ugyanaz volt a gond, mint az előző vereségeinknél. A védekezésünkkel van a legnagyobb baj. Ennyi gólt nem kaptunk az előző idényben, akkor labdát szereztünk a saját kapunk előtt és lerohanásból is eredményesek voltunk. Most a felállt védőfallal szemben kell támadnunk, ebbe belehibázunk, távolról nem lövünk pontosan. A Nantes kontrái remekül sikerültek, ezeket nem tudtuk megakadályozni.
Thierry Anti: – Büszke vagyok a csapatomra, amely a francia bajnokságban váratlanul pontokat veszített, de a BL-ben egyenrangú ellenfele volt a Barcelonának és a Szegednek. Már a meccs elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és ez kitartott a végéig. Így kell folytatnunk, de nem csak a BL-ben.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Kristianstad (svéd)–Wisla Plock (lengyel) 25–24 (15–10)
PPD Zagreb (horvát)–Vardar Szkopje (macedón) 23–29 (10–15)

8. Wisla Plock (lengyel) 7 1 6 188–212 –24 1

„Fegyelmezett játékkal a Nantes is megverhető” – mondta Carlos Pastor, a szegediek edzője a Nantes elleni hazai meccs előtt. Balogh Zsolték a jelenleg is zajló BL-szezon nyitányán négygólos (26–30) vereséget szenvedtek a francia együttes otthonában, így lett volna miért visszavágni.

A spanyol edző által emlegetett fegyelmezett játék azonban szinte minden tekintetben elmaradt.

Az első tíz percben fej fej mellett haladt a két együttes, ezt követően azonban fokozatosan elléptek a vendégek, elsősorban gyors lerohanásaiknak és a két beállósuk, Buric és Tournat góljainak köszönhetően.

A szegediek az első félidőben kétszer is emberelőnybe kerültek, de ezzel nem tudtak élni, ráadásul több hetest is hibáztak, így volt, hogy négy góllal is vezettek a franciák. A hajrában elsősorban Zsitnyikov beállása után azért sikerült kicsit felzárkóznia a Szegednek, ám a szünetre így is kétgólos nantes-i vezetéssel vonultak a csapatok.

Beszédes adat az első félidőről, hogy a szegedi kapusok (Sierra kezdett, Sego váltotta) hatékonysága a 20 százalékot sem érte el.

A fordulás után nem változott sokat a játék képe, a rutinos franciáknál mindig volt valaki, aki lökött egyet a csapaton: Dumoulin jó teljesítményt nyújtott a kapuban, támadásban pedig a hét góljával a mezőny legeredményesebbjeként záró Faluvégi Rudolf, vagy éppen a már a 38. évében járó Kiril Lazarov remekelt.

A Nantes győzelmét igazából semmi sem veszélyeztette a második félidőben (sőt, volt, hogy öt góllal is vezettek), így a hazai négygólos siker után idegenben hárommal, 33–30-ra nyertek a Szeged ellen.

A hazai pályán sorozatban harmadik vereségét (Veszprémtől a bajnokságban, majd a Löwentől és most a Nantes-tól a BL-ben) elszenvedő Szeged jövő héten vasárnap a Barcelonát fogadja – nem ígérkezik tehát könnyűnek a javítás.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Sostaric még lő egy gólt a bal alsóba a jobb szélről. Lagarde ápolása miatt állt a játék, Faluvégi váltja. Faluvégi bejátszása után Buric két védővel a nyakán is gólt lő. Bánhidi harcol ki egy hetest, amely időn túli lesz. Balogh bedobja, így a Szeged 33–30-as vereséget szenved a Nantes-tól.
59. perc: Zsitnyikov lő gólt, de lépéshiba miatt nem adják meg. Lagarde átlövését védi Sego. 28–32
58. perc: Blazevic belülvédekezése után hetest kap a Nantes. Balaguer a hálóba zúdítja a labdát. 28–32
57. perc: Nyitott védekezéssel próbálkozik a Szeged, de a franciák okosan tartják a labdát, majd időt is kérnek. Claire lövése kijön a kapufáról, Balogh pedig lő egy gyors gólt. 28–31
56. perc: Claire futtából kilövi a bal alsót, megint öt közte. Zsitnyikov egy szép csel után a kapu bal oldalába dobja a labdát. 27–31
55. perc: Kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal próbálkozik a Szeged, Zsitnyikov pedig kiharcol egy hetest. Balogh leülteti Dumoulint, majd a léc alá lövi a labdát. 26–30
54. perc: Jön egy jó védekezés, de Buntic kísérletébe belekapnak a franciák, majd Dumoulin indítja Pechmalbechet, aki értékesíti a ziccert. 25–30
53. perc: Lagarde átlövése passzívnál kimegy a sáncról, de csak egy passzuk van, ez pedig semmire sem elég. Gyorsan felér a Szeged, ám Zsitnyikov a kapu fölé bombázza a labdát. 25–29
52. perc: Két beállóra vált a Szeged, Zubai pedig kiharcol egy hetest. Balogh érkezik, és be is lövi a büntetőt. 25–29
51. perc: Buric is betalál, először vezetnek öttel a franciák, Carlos Pastor az utolsó idejét is kikéri. 24–29
50. perc: Buntic harcol ki hetest, ismét Sigurmannsson érkezik, ám az izlnadi ejtését Dumoulin a lécre tolja. 24–28
49. perc: Kicsit kezdenek elszabadulni az indulatok, Källman fekszik a földön, közben pedig Balaguer is szabálytalanságot reklamál. A svéd szélső fejét minden bizonnyal Lagarde találta el felugrás közben. Zubai érkezik a pályára, Lazarov pedig lő egy kapufát. Sostaric hibázik a szélről, nem úgy, mint Pechmalbech, aki nem ront a bal oldalról beugorva. 24–28
48. perc: Elképesztő, Lagarde távoli lövése passzívnál utat talál a jobb alsó sarokba. Azonnal jön a válasz, Sostaric talál be a jobb szélről. 24–27
47. perc: Skube találja meg az utat a francia falban a kapuig, majd értékesíti a ziccert. 23–26
46. perc: Faluvégi lő mellé, de csak azért mert Thiagus Petrustól kapott egyet, így visszakapják a labdát a franciák. Lazarov lövése Sego kezéről pattan be a bal felső sarokba. 22–26
45. perc: Újabb jó bejátszás Bánhidinak, aki ezúttal is hetest harcol ki. A hetesre Siffert érkezik a franciák kapujába, ám ez nem zavarja meg Sigurmannssont, aki a bal alsóba lövi a labdát. 22–25
44. perc: Lazarovot lekapja Blazevic a levegőből, de ez nem veti vissza a macedónt, újrapróbálkozik, ezúttal pedig sikerrel is jár. 21–25
43. perc: Faluvégi passza után Tournat perdül le a védőjéről, majd gólt dob. Beállóből jön a válasz: Skube passzát Bánhidi értékesíti. 21–24
42. perc: Sego ráérzett! A horvát kapus ezúttal kézzel védi Claire óriási ziccerét. A másik oldalon viszont Bánhidi ellen ítélnek szabálytalanságot. 20–23
41. perc: Thiagus Petrus fennmarad támadásnál, és gólt is lő: három közte, időt kérnek a franciák. 20–23
40. perc: Skube és Zsitnyikov együtt a pályán, közben Pedro lövését védi Dumoulin. Skube óriási ziccerben a kapufára pattint, de Sego szerencsére bemutat két bravúrt, előbb Klein lövését, majd Claire próbálkozását védi lábbal. 19–23
39. perc: Zsitnyikov bejátszását most nem tudja összeszedni Bánhidi, az újabb lerohanás végén pedig Sego csak belekapni tud Claire lövésébe. Bodó lövése után megy a kapu mellé a labda, majd Faluvégi lő egy újabb bombagólt. Pastor kikéri a második idejét. 19–23
38. perc: A franciák edzője, Thierry Anti kap sárgát reklamálásért. Sego védi Faluvégi átlövését, megint lehet zárkózni. 19–21
37. perc: Zsitnyikov bejátszása után Bánhidit rántják le a mezénél fogva, hetes. Sigurmannsson Dumoulin lábai között pattint a hálóba. 19–21
36. perc: Szegedi labdavesztés után Balaguer passza után Faluvégi egy cunderrel oldja meg a ziccert. 18–21
35. perc: Hetest kapnak a franciák, Balaguer pedig a kapu bal oldalába küldi a labdát. Bánhidi révén jön a válasz, de Faluvégi sem akar lemaradni, óriási gólt lő. 18–20
34. perc: Buntic lövését védi Dumoulin, majd Sego tíz másodpercen belül két óriási ziccert is hárít, így jöhet a Szeged, Källman pedig most gólt lő a gyorsindítás végén. 17–18
33. perc: Claire készít elő passzívnál Gurbindónak, a spanyol pedig nem hibázza el a ziccert. 16–18
32. perc: Buntic egy ügyes csel után a jobb oldali kapufa segítségével lő a hálóba, már csak egy a hátrány. 16–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő, a franciáké az első támadás. Klein lő a szélről, de a labda előbb a jobb, majd a bal oldali kapufát érintve kifelé pattant. 15–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Újra jön az indítás, ám Sostaric a jobb szélről a kapus kezébe lő, de marad a Szegednél a labda. Buntic passzívnál lő, de Dumoulin véd, majd Bánhidi dobja jóval a kapu fölé a kipattanót. Véget ért az első félidő, a csapatok kétgólos francia vezetéssel mehetnek pihenőre. 15–17
29. perc: Jön azonnal az indítás, Källman pedig most nem hibázik, higgadtan értékesíti a ziccert. Claire lövése lelassul a sáncon, majd Sego állítja meg végleg a labdát. 15–17
28. perc: Zsitnyikov bejátszása után Bánhidi harcol ki hetest. Ismét Sigurmannsson érkezik, és most nem hibázik, a kapu közepébe pattint Dumoulin bal lába mellett. Sego mutat be egy nagyon fontos védést. 14–17
27. perc: Az új igazolás Saurina is beköszön, majd Källman válaszol gyorsan, ám Lazarov révén ismét négy van közte. 13–17
26. perc: Zsitnyikov passza után Bodó megint lendületből ugorhat fel, ez pedig egyet jelent a góllal: óriási erővel lövi ki a bal felsőt. 12–15
25. perc: Emberelőnyben nem sikerül helyzetet kialakítani a szegedieknek, a franciák pedig időt kérnek. Passzívnál Faluvégi lövése után megy ki a blokkról a labda, majd Sego mutat be egy védést Faluvégi újabb próbálkozása után. 11–15
24. perc: Emberhátrányban Claire pattintja a szélről befutó Klein elé a labdát, a német szélső pedig nem hibázik. 11–15
23. perc: Faluvégi a szaggatotton kívülről lő a bal alsó sarokba. Zsitnyikov egy remek csellel tisztára játssza magát, majd ziccerből gólt lő. Ráadásul Gurbindo kap egy kiállítást is utólag. 11–14
22. perc: Balogh érkezik a büntetőhöz, de a bal oldali kapufára vágja a labdát, a kipattanó pedig Faluvégi kezében köt ki. Lazarov bejátszása nem jó, de visszakapják a labdát a franciák. 10–13
21. perc: Elveszik a labdát a vendégektől, jöhet a Szeged. Buntic harcol ki ezúttal hetest. 10–13
20. perc: Végre valami! Zsitnyikov háttal a kapunak passzol Källmannak, aki beállóból lő a léc alá. 10–13
19. perc: Bodó ugrik fel lendületből a szaggatottnál, majd hiába kap bele a labdába a kapus, az végül a hálóban köt ki. Faluvégi nem kegyelmez, kilövi a bal felsőt. 9–13
18. perc: Zsitnyikov is beáll, és rögtön gólt szerez, de azonnal jön a válasz, Buric lő gólt beállóból. 8–12
17. perc: Sego is bemutat egy védést, de Balogh átlövését meg Dumoulin hárítja. Azonnal jön a gyorsindítás, amit Gurbindo fejez be góllal. Négy közte. 7–11
16. perc: Bodó érkezik a pályára, lövés közben megtámasztják a karját, majd elveszti a labdát a Szeged.
15. perc: Feliho előzi meg kis híján Bánhidit, de a Szegednél marad a labda, Balogh pedig megtöri a gólcsendet. A szegedi kapuban Sierrát Sego váltja. Claire bejátszása üresen találja meg Tournatot, aki nem is hibázik a vonalról. 7–10
14. perc: Tournat megszerzi az első gólját, így először vezetnek hárommal a franciák. Carlos Pastor azonnal időt kér. 6–9
13. perc: Bánhidi kaparja össze a labdát egy bejátszás után, majd hetest kap, Sigurmannsson lövését azonban védi Dumoulin. 6–8
12. perc: Balogh lövését védi Dumoulin, majd azonnal jönnek a franciák, Faluvégi pedig gólt szerez átlövésből. 6–8
11. perc: Sostaric lő gólt a rövidbe a jobb szélről beugorva. Gurbindo egy jó csel után ziccerbe kerül, és a jobb alsóba dobja a labdát. 6–7
10. perc: Emberhátrányban kapus nélkül támadnak a franciák, Blazevic pedig kap egy sárgát. Közel másfélperces támadás végén Gurbindo talál szerencsés körülmények között a hálóba. Kár érte... 5–6
9. perc: Bánhidi estében lő a bal alsó sarokba. A gól érvényes, ráadásul Buric kap egy kétperces kiállítást. 5–5
8. perc: Claire átlövése után megpattan a sáncon a labda, így az átveri Sierrát, és a hálóban köt ki. 4–5
7. perc: Egy Bánhidi elleni szabálytalanság után hetest kap a Szeged. Sigurmannsson érkezik a büntetőhöz, majd elementáris erővel kilövi a bal felsőt. 4–4
6. perc: Felihoé a harmadik nantes-i sárga lap. Skube bejátszása nem jó, indulnak a franciák, végül Buric lő künnyű gólt. 3–4
5. perc: Balageur is besárgul. Faluvégi bejátszásába kap bele egy szegedi, de Gorboktól belemenés miatt elveszik a labdát. Källman egy gyorsindítás után ziccerben a lécre vágja a labdát, a kipattanó után pedig Gurbindo egyenlít. 3–3
4. perc: Balaguer lő gólt, majd egy rossz szegedi próbálkozás után ismét ő kerül helyzetbe, ezúttal azonban hibázik. 3–2
3. perc: Faluvégi kap sárga lapot, majd Skube remek ütemű passza után Balogh értékesít egy ziccert. 3–1
2. perc: Gorbok jól kezd, ezúttal betörés után talál a kapuba. A másik oldalon Faluvégi kísérlete után Sierra mutat be egy védést. 2–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a kék mezes szegediek vezethetik az első támadást. Meg is van az első gól, Gorbok zúdítja a labdát a bal alsóba. Rögtön jön a válasz, Buric talál be beállóból. 1–1

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Nantes mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 7. fordulójában.Tartsanak velünk!

A két együttes a jelenleg is zajló BL-szezon nyitányán már találkozott egymással, akkor a Nantes hazai pályán 30–26-ra legyőzte a Szegedet. Ezt megelőzően a felek csupán kétszer csaptak össze egymással: a 2014-es EHF-kupa csoportkörében a Szeged otthon 28–27-re nyert, míg idegenben 31–23-as vereséget szenvedett.

Hat forduló után a Szeged és a Nantes is 7 ponttal áll a BL A-csoportjában. A negyedik helyen álló szegediek jobb gólkülönbségüknek köszönhetően előzik meg a franciákat.

„Nantes-ban kikaptunk, de azzal a meccsel már nem foglalkozunk. Azóta részben átalakult a francia együttes, mi is beépítettük újoncainkat. Jót tett a csapatnak a két hazai verség után a Komló elleni könnyed örömjáték. Fegyelmezett játékkal a Nantes is megverhető” – mondta Carlos Pastor, a szegediek edzője a mérkőzés előtt.

„Szinte magunkat vertük meg a sok kihagyott helyzettel Nantes-ban. Akkor kiemelkedően védett Cyril Dumoulin, valamint a balszélső Dominik Klein is megszórta magát. Bizakodom, sokat és jól edzettünk, itthon nem kaphatunk ki” – fogalmazott Balogh Zsolt, a Szeged jobbátlövője.

„Ha már az élet ilyen szerencsésen hozta, hogy a nagyon erős francia bajnokságban és a BL-ben szerezhetek tapasztalatokat, igyekszem mindig a maximumot nyújtani mind edzésen, mind a meccseken, mert minél előbb fel akarok nőni a Nantes legjobbjaihoz – válaszolta a Nemzeti Sport érdeklődésére Faluvégi Rudolf, a Nantes játékosa. – Plockban nyertünk az előző BL-fordulóban, ez jelentős siker, ugyanakkor a bajnokságban szerdán pocsék játékkal kikaptunk idegenben az Ivrytől, ami hideg zuhany volt, mert egyértelműen esélyesebbek voltunk. Szegeden nekünk nem kötelező a győzelem, óriási csatára, szoros végjátékra számítok, és ebben szerezhetünk egy vagy két pontot.”