Megvan az első siker, a Zagreb csak ráijesztett a Szegedre

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2017.09.23. 19:50
A nyolcgólos Balogh Zsolt lett a meccs legeredményesebb játékosa (Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged szinte végig vezetve, 28–23-ra megverte a horvát PPD Zagrebet az A-csoport második fordulójában, így megszerezte az első győzelmét a 2017–2018-as kiírásban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
PPD ZAGREB (horvát)–MOL-PICK SZEGED 23–28 (12–17)
Zágráb, 4000
néző. Vezette: Erdogan, Özdeniz (törökök)
ZAGREB:
Skok – Horvat 2, Z. Markovic 2, J. Valcic, Vori 2, Mandalinic 3, D. Markovics 2 (1). Csere: Kastelic (kapus), MRAKOVCIC 5, Susnja 1, Hrstic, T. Valcic, Kontrec, Vuglac 5, Ravnic 1. Edző: Kasim Kamenica
SZEGED: SIERRA – Sostaric, BUNTIC 5, Goncalves 3, Bánhidi 2, Källman 1, Skube. Csere: SEGO (kapus), Gorbok 4, BALOGH 8 (4), Gaber 1, Blazevic, Sigurmannsson 1, Zsitnyikov 2, Bodó 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 13. p.: 3–6. 20. p.: 6–10. 27. p.: 10–15. 37. p.: 13–19. 42. p.: 15–21. 47. p.: 17–22. 53. p.: 21–22. 58. p.: 23–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4

A CSOPORT TOVÁBBI MECCSEI
RN Löwen (német)–Wisla Plock (lengyel) 31–27
Vardar Szkopje (macedón)–Nantes (francia) 27–23 (Faluvégi Rudolf két gólt lőtt a Nantes-ban)
Barcelona (spanyol)–Kristianstad (svéd) 31–29

A Nantes elleni idegenbeli vereséget követően győzelmi kényszerben lépett pályára a Szeged a sorozatot a svéd Kristianstad otthonában 28–28-as döntetlennel kezdő PPD Zagreb vendégeként. Annak ellenére, hogy a zágrábi aréna sokszor igazi oroszlánbarlang, ezúttal meglehetősen foghíjas volt a nézőtér, inkább csak a magyar együttest elkísérő 150 fős különítmény hangját lehetett hallani.

A meccs első gólját a zágrábiak szerezték, ám innentől kezdve az első harminc percben Juan Carlos Pastor csapatának akarata érvényesült. A szegediek fokozatosan léptek el ellenfelüktől, elsősorban José Manuel Sierra védéseinek (volt, hogy 60 százalékon állt a spanyol kapus), valamint az első játékrészben hat kísérletéből ötször a hálóba találó, legszebb napjait idéző formában játszó Denis Bunticnak köszönhetően.

A horvátok közül csak Luka Mrakovcic tudta tartani a lépést a látogatókkal, ez azonban nem volt elég, hiszen a másik oldalon a Stas Skube, Szergej Gorbok kapcsolat remekül muzsikált, Balogh Zsolt kettős emberhátrányban dobott cundergólt, valamint a beállósok is jól játszottak, így a Szeged ötgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre. 12–17

A fordulás után meglehetősen lassan lendültek bele ismét a játékba a felek,a szegediek győzelmét a 45. percig semmi sem veszélyeztette. Ekkor hét góllal, 22–15-re vezettek, a fiatal horvát gárda azonban nem adta fel, és egy pazar tízperces rohanás után egy találatra felzárkózott – elsősorban a hét a hat elleni játék, valamint Mario Vuglac gólerős játéka zavarta meg a Tisza-partiakat.

Ettől azonban nem esett össze a Szeged, Carlos Pastor beküldte a kapuba Marin Segót, aki több nagy bravúrt is bemutatott, elöl pedig Dmitrij Zsitnyikov két rendkívül fontos gólt lőtt, majd négy elhibázott kísérlet után Jonas Källman is betalált, így a Szeged öt góllal, 28–23-ra nyert, és megszerezte az első győzelmét a Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásában.

2. FÉLIDŐ

60. perc: MICSODA GÓL! Buntic egy hát mögötti passzal hozza helyzetbe Bánhidit, aki nem is hibázik. BRAVÚR! Sego még egy óriási védést bemutat, Susnja próbálta meg átemelni. Bodó óriási kapufája kijön a lécről. Vége 28–23-ra nyert a Szeged!
59. perc: VÉGRE! Källman is beköszön végre, ezzel valószínűleg el is dőlt. Hibáznak támadásban a horvátok, így már tényleg megvan a győzelem. 23–27
58. perc: Thiagus Petrus kap reklamálásért két percet. Mandalinic átlövését Sego kirúgja. SEGO! A kipattanó a horvátoké, de Mandalinic ziccerét védi a kapus. 23–26
57. perc: Vuglac labdát veszít, Thiagus Petrus pedig ezúttal bedobja az üres kapuba a labdát a saját térfeléről. Időt kérnek a horvátok. Sego óriási bravúrral védi Ravnic ziccerét, de az újabb üres kapus kísérlet kijön a kapufáról. 23–26
56. perc: Sego érkezik a kapuba, de Vuglac neki is betalál. Zsitnyikov belejött, betörése után pazarul lő a léc alá. 23–25
55. perc: Zsitnyikov átlövése már nagyon kellett, a közbelövése a kapu bal oldalában köt ki. 22–24
54. perc: BENT VAN! Balogh lövi be magabiztosan a büntetőt. Vorit szabálytalanul sem lehet megállítani, megszerzi a második gólját. 22–23
53. perc: Ravnic is betalál a bal szélről, így már csak eggyel vezet a Szeged. Buntic betörése után újabb hetest kap a Szeged, de ezt még be is kell lőni. 21–22
52. perc: Vorit találják meg, ő pedig senkitől sem zavartatva gólt dob a vonalról. Bánhidi ellen szabálytalankodnak, szegedi hetes jön. Sigurmannsson a bal alsó mellé lövi a labdát... 20–22
51. perc: Hibáznak a hazaiak, majd Thiagus Petrus a saját térfeléről nem talál be az üres kapuba. 19–22
50. perc: A játékvezetők szerint Bánhidi a hatoson belülről jött ki, Susnja pedig közelebb hozza a horvátokat. 19–22
49. perc: Vuglac köszön be ismét, valahogy bement a labda a jobb alsóba. Szegedi időkérés jön. Nagyon kemények védekezésben a horvátok. 18–22
48. perc: Skube bejátszását lelesik, majd Bánhidi ellen fújnak támadót. 17–22
47. perc: Vuglac lő gólt estében, Sierra lábai között talált utat a labda a kapuba. 17–22
46. perc: Kontrec lő fölé ziccerben, miközben Zsitnyikov marad a földön még a horvátok hatosán belül. Bánhiditől veszik el a labdát. 16–22
45. perc: Újabb hetest kapnak a horvátok, Markovic pedig gólra is váltja a büntetőt. 16–22
44. perc: Bodó lövése kijön a kapufáról, de Sigurmannsson begyűjti a kipattanót, majd a kapuba vágja a labdát. Vuglac hibázik, majd Sierra indítását szedik le a levegőből a horvátok. 15–22
43. perc: Zsitnyikov ellen ítélnek, ez is hetes, de Horvat Baloghhoz hasonlóan a kapu fölé vágja a labdát. 15–21
42. perc: Bánhidi lövését védi a kapus, így hetest kap a Szeged. Megvan Balogh első hibája, ezt a hetest csúnyán fölé dobja. 15–21
41. perc: Vuglac él a második eséllyel, és a jobb szélről gólt dob. 15–21
40. perc: Bodó első gólja is megvan, remek bombát küld a jobb alsóba. 14–21
39. perc: Balogh remek helyzetfelismerése gólt ér, a másik oldalon Kontrec azonban a kapu fölé pattint. 14–20
38. perc: Mrakovcic veri meg a fél szegedi védelmet, majd Sierra lábai között a kapuba lő, szegedi kapufa után Gaber kap két percet Vuglac visszarántásáért. Sierra lábbal védi Mrakovcic lövését, ez volt a horvát első hibája ma este. 14–19
37. perc: Bánhidi elleni szabálytalanság csak szabaddobást ér, a Gaber elleni azonban már hetest. Balogh a harmadik büntetőjét is belövi, összesen már a hatodik gólját szerzi. 13–19
36. perc: Nagyon keményen védekeznek a horvátok, passzívnál Zsitnyikov lerántása után Susnja kap két percet. 13–18
35. perc: Balogh lejátszását lelesik Gaber elől. Mandalinic lövését könnyedén védi Sierra. 13–18
34. perc: Láb a horvátoknál, majd a horvátok edzőjét figyelmeztetik sárga lappal. 13–18
33. perc: Vuglac pattintott átlövése utat talál a kapuba. Jön a válasz, Balogh pazar gólt lő a kapufa segítségével. 13–18
32. perc: Hét az öt ellen támadnak a horvátok, de így sem megy a gólszerzés. Kiegészül a Szeged, de Gorbok bejátszása pontatlan Gabernek. 12–17
31. perc: Elkezdődött a második félidő, az emberhátrányban lévő Szegedé az első támadás. Pazar kínai, de Källman fölé pattintja a labdát. 12–17

1. FÉLIDŐ

30. perc: Újabb óriási Sierra-védés, Markovic átlövését hárítja a kapus. Gorbok bejátszása után Gaber harcol ki hetest. Balogh ezt a büntetőt sem hibázza el. Néhány másodperc van csak vissza, de Thiagust kiállítják, és jön egy időn túli szabaddobás is. Elakad a kezekben, így a Szeged öt góllal, 17–12-re vezet 30 perc játék után!
29. perc: A szegediek gyönyörűen megmozgatják a zágrábi falat, majd Balogh lő a kapu jobb oldalába. A csereként beálló Kastelic nem védhetett, a másik irányba indult. 12–16
28. perc: Gaber hibázik, majd Horvat büntet azonnal, a jobb szélről a rövid oldalt lövi ki. Carlos Pastor azonnal időt ké, hogy a horvátok közelebb léptek. Gorbok lő óriási gólt, de lépéshiba miatt visszafújják – legalább letelt a kiállítás, és kiegészült a Szeged. 12–15
27. perc: Blazevic kap teljesen jogosan két percet mezhúzásért. Mandalinic átlövése is jó, tisztán ugorhatott fel, ez így neki ziccer. 11–15
26. perc: Markovic a szaggatotton kívülről lő a bal alsóba. A Skube, Gorbok kapcsolat remekül működik, előbbi passzából utóbbi lő ismét a kapuba. 10–15
25. perc: Gaber érkezik a pályára, majd hiába szabálytalankodnak vele szemben, a lövése után a kapuban landol a labda. 9–14
24. perc: Újabb átlövés köt ki Skok kapujában, ezúttal Gorbok volt az „elkövető”. Mrakovcic révén ismét van válasza a horvátoknak, ő tartja a zágrábiakat. 9–13
23. perc: Egyedül Mrakovcic tudja tartani a Szeged ritmusát, ezúttal Sierra lábai között talál utat a lövése a kapuba. 8–12
22. perc: BUNTIC! Egészen elképesztő, egy lerohanás végén, betörés után talál a kapuba. Öt gólja van hat lövésből. 7–12
21. perc: Mrakovcic köszönt be ismét. A másik oldalon Skubét állítják meg, majd Buntic majdnem a szaggatottról lövi ki hajszálpontosan a jobb alsót. 7–11
20. perc: Gorbok emelkedik nyolc méterre a kaputól, majd kilövi a jobb alsó sarkot. 6–10
19. perc: Källmannak nem megy, vagy csak nincs szerencséje, a lövése megint kipattan a kapufáról. Sierra véd, de a kipattanót Mrakovcic összeszedi, és a kapuba vágja. 6–9
18. perc: Markovic talál be a bal oldalról, de Sierra kis híján ezt a ziccert is megfogja. Gorbok hát mögötti passza után Källman lövése kijön a kapufáról. 5–9
17. perc: Skube bejátszása után Bánhidi dob gólt, sőt Vorit ismét kiállítják két percre. Thiagus Petrus újabb labdát szerez, majd a felezővonalról az üres kapuba dobja a labdát. 4–9
16. perc: SIERRA! Előbb Markovic, majd Valcic lövését hárítja a spanyol kapus. 4–7
15. perc: Mandalinic megy fel, majd a lövése Sierra keze alatt valahogy utat talál a kapu bal oldalába. Buntic nem szórakozik, a harmadik lövését is gólra váltja. 4–7
14. perc: Mandalinic átlövését hárítja Sierra, több mint öt perce nem lőttek gólt a horvátok. Thiagusnak megjött a kedve, a távoli lövése azonban nem, talál kaput. Időt kérnek a zágrábiak. 3–6
13. perc: Sostaric lő a hálóba, de előtte a vonalra lép. Thiagus Petrus azonban gyorsan labdát szerez, majd góllal fejezi be a lerohanást. 3–6
12. perc: Sierra mutat be egy újabb védést, majd Skube bejátszása után Vorit állítják ki Bánhidiról.
11. perc: Sierra véd, Källman meglép a bal oldalon, ziccerét azonban nagy bravúrral védi Skok. A Szeged begyűjti a kipattanót, majd Buntic megszerzi a második gólját. 3–5
10. perc: Kapus nélkül támadnak a horvátok, majd Markovic hiába talál a hálóba, egy szegedi fault miatt közbefújnak. 3–4
9. perc: Valcic kap sárgát. Skube lövését védi Skok, de lövés közben meglökik, így hetest kap a Szeged, Mandalinic pedig két percre leül. Balogh magabiztosan a bal alsóba lövi a büntetőt. 3–4
8. perc: Kiegészül a Szeged, újabb vendéggól azonban most nincs. Mandalinic átlövése Sierra lába között a hálóban köt ki. 3–3
7. perc: MICSODA GÓL! Balogh tör be két ember között, majd egy gyönyörű cunderrel gólt lő. Horvat gyorsan szépít a jobb szélről. 2–3
6. perc: A Szeged jól játszik az idővel, majd Kontrec kap egy sárgát, így a kezüket is leveszik a bírók.
5. perc: Bánhidi is besárgul. Bánhidi tovább rángatja a beállóst, így ki is állítják. Sőt, szinte azonnal Buntic is kap egy két percet... BRAVÚR! Sierra kettős hátrányban mutat be egy nagyon fontos védést. 1–2
4. perc: Buntic kap sárgát, majd Markovic bejátszását halásszák el a vendégek, a lerohanás végén pedig Gorbok talál a kapuba. 1–2
3. perc: Jól védekezik a Szeged, majd a másik oldalon Skube bejátszása pontatlan, Bánhidit nagyon szorosan fogják. 1–1
2. perc: Buntic szinte azonnal egalizál egy átlövésből. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Markovic töri át a szegedi falat, majd kilövi a kapu jobb oldalát. 1–0

A zágrábiak tiszta fehérben, a szegediek pedig kék szerelésben léptek pályára.

A szegedi keretből Zubai Szabolcs és Fekete Bálint maradt ki.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a PPD Zagreb–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 2. fordulójában. Tartsanak velünk!

A Szegednek nem kezdődött jól a szezon a Bajnokok Ligájában, hiszen az A-csoport első fordulójában 30–26-ra kikapott a francia Nantes otthonában. Részletek a meccsről itt!

A PPD Zagreb a svéd Kristianstad otthonában 28–28-as döntetlennel kezdett a BL-ben.

A két együttes az elmúlt idényben is egy csoportban szerepelt, akkor mind a kétszer a Szeged nyert: idegenben 26–24-ra, hazai pályán pedig 26–21-re.