Elmaradt a bravúr, a Szeged kikapott a PSG-től a veretlenek csatáján

2018.11.04. 16:50
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a Paris Saint-Germain hazai pályán 33–31-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet, amely így elveszítette a százszázalékos mérlegét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, B-CSOPORT
6. FORDULÓ
PSG HANDBALL (francia)–MOL-PICK SZEGED 33–31 (15–14)
Párizs, 4000
néző. V: Geipel, Helbig (németek)
PSG: Corrales – Abalo 1, REMILI 3, L. Karabatic, Morros, SAGOSEN 8, GENSHEIMER 9 (3). Csere: Omeyer (kapus), M. HANSEN 5, R. Toft Hansen 2, Ekdahl du Rietz 1, Stepancic 2, Kounkoud 2. Edző: Raúl González
SZEGED: Sego – SOSTARIC 5, Maqueda 3, Canellas 1, Bánhidi 3, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Bombac 2, BODÓ 7, Sigurmannsson 3 (3), Kaspárek, Gaber, BALOGH ZS. 4. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–3. 9. p.: 3–3. 17. p.: 7–7. 22. p.: 11–7. 29. p.: 14–13. 35. p.: 18–18. 38. p.: 19–20. 43. p.: 23–23. 48. p.: 27–26. 52. p.: 30–26. 56. p.: 32–27
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Raúl González:
– Jól játszott a Szeged, nehéz feladat volt legyőzni. Nagyon elégedett vagyok, hogy sikerült, mert jól kezdett, vezetett is egy ideig. Csapatunk erejét mutatja, hogy fordított, és az erős BL-mezőnyben igen fontos két pontot szerzett.
Carlos Pastor: – Jobb volt a PSG, noha a negyvenötödik percig többször is döntetlenhez közeli volt az állás. Ezután azonban nem tudtuk tartani a lépést. Ennek ellenére csapatom jó munkát végzett. A játékosoknak mindig nehéz visszarázódniuk a válogatottakból visszatérve, ez az egész együttesre igaz. Kemény feladat visszaszerezni a lendületet, amely korábban megvolt. De alkalmazkodnunk kell, a folytatásban is nehéz meccsek várnak ránk.FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Flensburg (német)–Skjern (dán) 26–22

Öt forduló után a 28 tagú Bajnokok Ligája-mezőnyben már csak a Szeged és a PSG volt százszázalékos, így egyértelműen a forduló rangadóját rendezték meg Párizsban. A hangulat is ennek megfelelően alakult, a csarnokban a párizsi labdarúgócsapat ultrái és a nagyjából 100 fős vendégtábor is végig buzdította a kedvenceit.

A mérkőzést rendkívül fegyelmezett védekezéssel kezdte a Szeged, egyedül Sander Sagosen tudott gondot okozni a magyar bajnoknak. Carlos Pastornak a támadásépítésre sem lehetett panasza, ennek köszönhetően a párizsiak a 16. percben szerezték meg először a vezetést.

Aztán 7–7 után egy ötperces szegedi rövidzárlat következett, a hazaiak sorozatban négy gólt dobtak, miközben Mario Sostaric kétszer is eltalálta a kapufát, továbbá Diego Corrales is egyre jobban belelendült a hazai kapuban. Az első félidő hajrájára összekapta magát a Tisza-parti együttes, remek hajrával visszazárkózott, így a PSG egygólos fórral mehetett a szünetre (15–14).

A második félidő alaphangját egy óriási Bodó Richárd-bomba adta meg, s a másik oldalon hiába parádézott Uwe Gensheimer és a Mikkel Hansen vezette átlövősor, a 38. percben ismét a Szegednél volt az előny (19–20).

Igaz, a franciák gyorsan vissza is vették a vezetést, elsősorban Sagosen parádés játéka révén. A vendégeknél a védekezés keménysége meg sem közelítette az első félidő elején látottakat, ráadásul egy újabb ötperces gólcsend következett, ezzel az 50. percben három gólra nőtt a párizsiak előnye.

A magyar kapuban Marin Segót Mirko Alilovic váltotta, de a játék képén ez sem változtatott, az 56. percben már 32–27-re mentek a hazaiak. A Szeged ekkor sem adta fel, sorozatban négy gólt szerzett, jutalmul harminc másodperccel a vége előtt egyre olvadt a különbség.

Innen azonban már nem volt tovább, Nedim Remili találata lezárta a mérkőzést, így a Szeged hiába játszott nagyot, két góllal, 33–31-re kikapott a PSG-től és elveszítette a veretlenségét.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Luka Karabatic nem tudja megfogni a bejátszást, de a gyors támadásbefejezés nem jön össze a Szegednek. Pastor 46 másodperccel a vége előtt időt kér. Zsitnyikov lő gólt átlövésből, 30 másodperc van vissza (32–31). Remili gólt lő, majd Bombac távoli lövését fogja Corrales, ezzel vége, a Szeged 33–31-re kikapott a PSG-től.

59. perc: Alilovic hárítja Mikkel Hansen átlövését. De Bombacnál belemenést látnak, ezzel minden bizonnyal elúszott a meccs. Sagosen hiába lő gólt, Raúl González kikérte a harmadik idejét – ez most jól jött a Szegednek.

58. perc: Labdaszerzés a Szegednél, majd Maqueda góllal fejezi be a lerohanást. 32–30

57. perc: Belemenés a hazaiaknál, majd Balogh pattintja a kapu lábai között a kapuba a labdát. 32–29

56. perc: Mikkel Hansen 10 méterről védhetetlenül lő a bal felsőbe (32–27). Bombac passza jó, Bánhidi révén gyorsan válaszol a Szeged. 32–28

55. perc: Bodó átlövése elszáll a kapu fölött, először vezethet öttel a PSG. Időt kér Raúl González.

54. perc: Stepancic töri át a falat, majd a jobb felső sarokba küldi a labdát. 31–27

53. perc: A befutó Källmannak jó a bejátszás, a svéd pedig estében lő gólt. 30–27

52. perc: Stepancic pattintja Gensheimer elé a labdát,a német szélső pedig megszerzi a kilencedik gólját. 30–26

51. perc: Háromgólos a szegedi hátrány, jön az időkérés Pastortól. Bodó bejátszása ezúttal nem volt jó Bánhidinek, nem értették meg egymást.

50. perc: Balogh megint éles szögből próbálkozik, a labda azonban ezúttal elakad Corrales lábában. Alilovic érkezik a kapuba, Gensheimer egy góllal köszönti. 29–26

49. perc: Szerencse, Sagosen lövése kijön a kapufáról, de a labda Segóról visszapattan a hálóba. 28–26

48. perc: Mikkel Hansen ezúttal nem találja el a kaput. Szegedi labdavesztés – Canellast lehet, hogy faultolták –, majd Gensheimer értékesíti a ziccert a lerohanás végén. (27–25). Bodó szinte álló helyzetből ugrik fel, de így is gólt szerez. 27–26

47. perc: Sigurmannsson érkezik és a harmadik hetesét is gólra váltja, ezúttal a jobb alsó sarkot választotta. 26–25

46. perc: Gaber szedi össze Canellas bejátszását, majd egy hetest harcol ki.

45. perc: Balogh lő pazar gólt, kiszorított helyzetből tekeri egy pattintás segítségével a kapuba a labdát (25–24). Sagosen harcol ki hetest, Alilovic érkezik a kapuba. Gensheimer egyből ellövi, ez is gól. 26–24

44. perc: Remili is megvillan, az átlövése a kapu jobb oldalában köt ki (24–23). Fájó hiba, egy eladott labda után Ekdahl du Rietz szerez könnyű gólt. 25–23

43. perc: Mikkel Hansen a szaggatotton kívül ugrik fel, majd óriási rakátét küld a bal felsőbe (23–22). Bodó előtt nyílik folyosó, ő bátran belép és a kapus feje fölött a hálóba dobja a labdát. 23–23

42. perc: Balogh húzza le a jobb szélre, Sostaric pedig kegyetlenül értékesíti a ziccert. 22–22

41. perc: Sagosen előtt megnyílik a fal, így könnyedén lőhet a bal alsóba. 22–21

40. perc: Bombac eladja a labdát, Kounkoud pedig gólt szerez a lerohanás végén (21–20). Védekezésben hátulról fellöki Bodót Kounkoud, két percre kiáll, emberelőnyben a Szeged. Bánhidi szedi össze a labdát a hatos vonalán, majd a léc alá dobja. 21–21

39. perc: Passzívnál Balogh lő, Corrales véd, de Bombac begyűjti a kipattanót.

38. perc: Balogh átlövése jó, a labda a jobb felső sarokban köt ki (19–19). Labdát szerez a Szeged, Bombac pedig Corrales lába alatt a kapuba lő (19–20). Kounkoud kap remek labdát a bal szélen, majd egy óriási repülés után gólt szerez. 20–20

37. perc: Bodó lő kissé balról, 10 méterről, de a labda a lécről kifelé pattan. Sego védi lábbal Sagosen lövését, a norvég megpróbálta elpörgetni a lába mellett a labdát.

36. perc: Ez is hetes, Canellas védekezett belül. Gensheimer sem hibázik, hiába érezte az oldalt Sego. 19–18

35. perc: Hetest kap a Szeged, Omeyer érkezik a párizsiak kapujába. Sigurmannsson másodjára sem hibázik, a kapuba pattintja a labdát. 18–18

34. perc: Sego egymás után mutatja be a bravúrokat, a kipattanót azonban Gensheimer gólra váltja. (17–16). Újra egyenlő, Balogh is megszerzi az első gólját (17–17). Sagosennel nem bír a szegedi védelem, újabb gólt szerez. 18–17

33. perc: Támadásban látnak szabálytalanságot a Szegednél, de Gensheimer a kapufára lő a lerohanás végén. Sostaric ezúttal nem hibázik, újra egyenlő.16–16

32. perc: Bodó ugrik fel a szaggatotton kívül, majd óriási bombát küld a léc alá (15–15). Sagosen kerül közel a falhoz, majd kilövi a bal felső sarkot. 16–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a párizsiak támadhatnak. Nincs gól, lehet egyenlíteni.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Stepancic lép pályára,é s első lövéséből nem kegyelmez senkinek, a kapuba zúdítja a labdát. (15–13). Megint két beállóval a Szeged, Maqueda megtalálja Bánhidit, akit nem is hibázik (15–14). Még kap egy időn túli szabaddobást a PSG, Mikkel Hansen lövése azonban elakad a szegedi kezekben. Véget ért az első félidő, a szünetben 15–14-re vezet a PSG.

29. perc: Remilit állítják ki, először támadhat emberelőnyben a Szeged. Gaber érkezik a pályára, és azonnal kiharcol egy hetest. Sigurmannsson magabiztosan a kapuba pattintja a labdát. 14–13

28. perc: Pazar gól: Bodó lövi át balról jobbra a labdát, Sostaric elképesztő mozdulattal lekapja a levegőből, majd a kapuba vágja (14–12). Eladják a labdát a hazaiak, újra jöhet a Szeged.

27. perc: Egy hosszú támadás végén Bombac passzol Bodónak, ő pedig a léc alá küldi a labdát (13–11). Mikkel Hansen lő gólt Maqueda mellől. 14–11

26. perc: Hibáznak támadásban a hazaiak, jöhet a Szeged.

25. perc: Időt kérnek a hazaiak. Fontos Sego-védés még emberhátrányban, a másik oldalon Mikkel Hansen kap sárga lapot. Bombac bátran elindul, majd betör, végül pedig a kapuba pattintja a labdát. 13–10

24. perc: Emberelőnyben találja meg Toft Hansent Mikkel Hansen, a beálló pedig nem hibázik (13–9). Bodó hiába lő gólt, lépéshiba miatt elveszik.

23. perc: Hetes és két perc, Canellas rángatta meg Remilit. Nem jön a bravúr, Gensheimer bevágja a büntetőt (12–8). Bodó lép közel a falhoz, majd az átlövése utat talál a kapuba. 12–9

22. perc: Corrales mutat be egy védést, majd a kipattanó után Sostaric találja el ismét a kapufát. Ráadásul Sagosen köszön be ismét, néggyel vezetnek a hazaiak (11–7). Végre, Bodó egy bombagóllal töri meg az ötperces szegedi gólcsendet. 11–8

21. perc: Carlos Pastor időt kér. Remek támadás, Bombac találja meg a befutó Sostaricot, ő azonban a kapufára vágja a labdát. Mikkel Hansen nem kegyelmez, átlövése könnyedén utat talál a jobb alsóba. 10–7

20. perc: Bodó lövése a sáncról megy a kapu mellé. Belemenés a Szegednél, a lerohanás végén Remili növeli kétgólosra a hazai előnyt. 9–7

19. perc: Bombac távoli, közére tartó lövését Corrales fogja. Sigurmannsson szerez labdát, támadhat a Szeged.

18. perc: Ugyanaz, mint az előbb Mikkel Hansen passza után Gensheimer szerez gólt a bal szélről. 8–7

17. perc: Maqueda emberhátrányban lő, a labda pedig a kapufáról pattan a hálóba. 7–7

16. perc: Correlas újabb védése, ezúttal Bombac ziccerét hárítja. Sagosen fájlalja a fejét, a játékvezető pedig kiállítják Källmant – hátulról ellökte a norvégot. Először vezet a PSG, Gensheimer gyorsan gólt szerez emberelőnyből. 7–6

15. perc: Corrales mutat be egy védést, de Canellas a másik oldalon visszalopja a labdát.

14. perc: Maqueda is eredményes (5–6), de Mikkel Hansen azonnal válaszol. 6–6

13. perc: Szegedi labdaszerzés, majd Bombac passzába nyúlnak bele, a fennragadt Gensheimer pedig egyenlít. 5–5

12. perc: Bodó kissé balról beugrik a hatoson belülre, majd a léc alá vágja a labdát. 4–5

11. perc: Kiváló játék, Maqueda bejátszása után a befutó Källman lő gólt beállóból (3–4). A franciák lehúzzák a jobb szélre a labdát, majd a berepülő Abalo lő gólt a rövidbe. 4–4

10. perc: Újabb Sego-védés, Mikkel Hansen lövése után is súrolta a homlokát a labda. Blazevicet utólag kiállítják, de támadhat a Szeged. Segót ápolni kell, de folytatja.

9. perc: Újra gyorsan indul a PSG, de ezúttal sikerül megállítani Abalót. Nem úgy Sagosent, aki megszerzi saját maga és csapata harmadik gólját egy betörés után (3–3). Újabb szegedi labdaeladás, a lerohanás végén azonban Remili fejbe lövi Segót.

8. perc: Maqueda talpról, test mellől eleresztett lövése után Corrales véd. A másik oldalon szépítenek a hazaiak, Sagosen a gólszerző. 2–3

7. perc: Sego! A hazai lerohanás végén a horvát kapus védi Abalo próbálkozását. Viran Morros kap sárgát.

6. perc: Maqueda passzívnál a kapus kezébe dobja a labdát, majd a kipattanót összeszedő Bánhidi durrant a kapu mellé.

5. perc: Passzívnál Blazevic kap sárgát, kezdhetik elölről a párizsiak a támadást. Sagosen lövése kijön a kapufáról, de újabb szabaddobást kapnak. Gensheimer rendkívül éles szögből a kapufát találja el.

4. perc: Maqueda sárgul be, egymás után kapják a szabaddobásokat a hazaiak, nagyon keményen védekeznek a szegediek.

3. perc: Luka Karabatic kap sárgát. Canellas lövése után kijön a labda a kapufáról, de Sostaric összeszedi a kipattanót, és estében a kapuba lő. 1–3

2. perc: Blazevic szerez labdát, majd a lerohanás végén Sostaric lő kegyetlenül a kapuba (0–2). Sagosen gyorsan válaszol. 1–2

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szegediek vezethetik az első támadást. Canellas átlövése rögtön utat talál Corrales kapujába. 0–1

A PSG labdarúgócsapatának ultrái is a csarnokban vannak, remek a hangulat. Szegedről nagyjából 100-an érkeztek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Paris Saint-Germain–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Carlos Pastor, a Szeged edzője
„Szombaton Szegeden edzettünk, a vasárnapi meccs helyszínén nem tréningezünk. Játékosaim a válogatottakban egy héten át más rendszerben edzettek és játszottak, de már visszaállt a megszokott rend. Ez a feladatuk a párizsiaknak is, akiknél új a szakvezető. Raúl Gonzálezt mindenki ismeri, a szisztémáját pedig majd megismerik a játékosai. Az idősebb Karabatic hiánya a mi taktikai elképzeléseinket nem befolyásolja.”

Öt forduló után a 28 tagú BL-mezőnyben már csak a Szeged és a PSG százszázalékos. Sokakat az foglalkoztat leginkább a vasárnapi Paris SG–Szeged BL-csoportrangadó előtt, hogy mire megy a francia „világválogatott” Nikola Karabatic, vagyis olimpiai, világ- és Európa-bajnok legjobbja nélkül, akinek a megműtött lábfeje várhatóan februárra-márciusra gyógyul meg. Igaz, a felvetésre angyali nyugalommal reagált Marko Krivokapics, a szegediek másodedzője, aki csak ennyit mondott: „A világ legerősebb keretű klubcsapatában van még másik tíz Nikola.” Ezzel Krivokapics le is zárta a kérdést, és ha belegondolunk, a magyar bajnok tényleg sok olyan klasszissal áll majd szemben, aki egymaga is képes eldönteni mondjuk az olimpiai vagy a vb-döntőt.

Ezen kilátások és erőviszonyok alapján aggódhatnánk is egy kicsit Carlos Pastor edző együtteséért, ha nem látnánk a BL-táblázatot, valamint nem tudnánk, hogy fényes őszi bajnoki és BL-sikersorozattal a háta mögött érkezett Párizsba.

Nikola Karabatic, a PSG irányítója
„Már elviselhetetlenül fájt a lábam, ezért kénytelen voltam sebészhez fordulni, hogy operálja le a lábfejemről a bütyköt. Két évvel ezelőtt éreztem először, hogy akadályoz az edzésben, de mostanáig halogattam a műtétet. Így viszont ki kell hagynom a januári vébét, és ez azért fáj, mert az előző tizenkilenc világverseny mindegyikén szerepeltem.”

„Még pontot sem vesztettünk az ősszel, pedig már fogadtuk a német bajnok Flensburgot, a BL-döntős Nantes-ot, és idegenben játszottunk a Veszprémmel – válaszolta a Nemzeti Sport kérdésére a horvát válogatott Mirko Alilovic, aki még veszprémi kapusként szerzett temérdek tapasztalatot a párizsiakról. – A PSG az a PSG, amely ellen senki sem esélyes, főleg nem a saját csarnokában. Nekünk mégis az a célunk, hogy megtörjük a veretlenségét, illetve folytassuk a magunkét. Hogy ez merész álom? Persze, de hát éppen ezért sportolunk, és nem egyszer láttuk már kikapni az erősebbnek vélt csapatot. Nikola Karabatic hiányát biztosan igyekszik pótolni a PSG, de azért ez nem olyan egyszerű, mert évek óta támadásban és védekezésben is kulcsszerepe van.”

A svéd Jonas Källmanról szintén elmondható, hogy hosszú és fényes karrierje során rengeteg tapasztalatot szerzett a válogatottban és klubjaiban – persze főleg ellenfélként – a PSG legjobbjairól.

„Remek légkörben, sokat tréningeztünk a héten, a válogatottból visszatérők gyorsan átálltak a szegedi ritmusra, nincs sérültünk, így optimistán indultunk Párizsba – bizakodott a klasszis balszélső. – Igaz, a világ legjobbjaiból összeválogatott, de nem verhetetlen együttessel találkozunk. Új edzője, a Vardartól érkező Raúl González elkezdte átállítani csapatát a spanyol iskolára, meglátjuk, hol tart. Mi már régen ezt játsszuk, stabil a védekezésünk, kiválóak a kapusaink, többnyire képesek vagyunk hatvan percig azonos iramban, koncentráltan, nagyon magas szinten játszani.”

A PSG a szegediekkel először 1997-ben a City-kupában találkozott – otthon mindkettő nyert. A BL-ben tavaly áprilisban a negyeddöntőben Szegeden győzött a PSG, a visszavágón 30–30 volt a vége, Balogh Zsolt nyolc gólt lőtt.