Sok volt a hiba és a kapufa: a Szeged kikapott Flensburgban

2018.11.28. 18:55
Bodó Richárdék ezúttal nem bírtak a németekkel (Fotó: NS-archív)
Négy nappal a Paris Saint-Germain elleni szenzációs győzelem után a Mol-Pick Szeged 27–25-ös vereséget szenvedett a Bundesligát hibátlan teljesítménnyel vezető Flensburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A végig kiélezett meccs hajrájában nem volt meg az eddig tapasztalt szegedi összpontosítás a német bajnok otthonában.

KÉZILABDA, FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 10. FORDULÓ
SG FLENSBURG (német)–MOL-PICK SZEGED 27–25 (14–14)
Flensburg, 6000 néző. Vezette: Mazeika, Gatelis (litvánok)
FLENSBURG: BERGERUD – Svan, Glandorf 1, GOTTFRIDSSON 5, GOLLA 5, Lauge 4, JÖNDAL 8 (4). Csere: Hald Jensen, Karlsson, Röd 1, Johannessen 2, Steinhauser 1. Edző: Maik Machulla
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 1, Maqueda 4, Blazevic 2, BÁNHIDI 4, Canellas 3, Sigurmannsson 3 (1). Csere: Sego (kapus), Zsitnyikov, Gaber 1, Balogh Zs. 1, BODÓ 5, Bombac 1, Rodriguez. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 8. p.: 3–5. 14. p.: 8–8. 19. p.: 12–11. 27. p.: 12–14. 37. p.: 16–15. 39. p.: 17–18. 43. p.: 19–18. 50. p.: 23–21. 58. p.: 27–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Maik Machulla:
– Nagy és értékes sikert arattunk a kiválóan felkészített Szeged ellen, amelynek volt miért visszavágnunk. A jelentős fordulat a második félidőben következett, amikor a védekezésünk sokkal hatékonyabb lett, valamint kapusunk ziccereket védett.
Juan Carlos Pastor: – A vereség dacára dicsérhetem csapatom védekezését, hiszen Flensburgban nem szégyen huszonhét gólt kapni. Ugyanakkor bírálnom kell a támadásunkat, mert huszonöt lőtt góllal itt szinte lehetetlen nyerni. A szünet után elbizonytalanodott a támadójátékunk, ráadásul Bergerud kiválóan védett. Ellenfelünk jól használta ki a hibáinkat és a balszerencsénket. Nincs gond, sok remek őszi eredmény áll mögöttünk, a Flensburgban elkövetett hibáinkból pedig okulunk.

8. PPD Zagreb (horvát)9225225–253–28 6

Az első percek minimális tapogatózása után alaposan felpörögtek a csapatok, négy perc alatt született tíz gól, így a 9. percben már 7–6-ot mutatott az eredményjelző. Méghozzá a Szegednek, pedig a vendégcsapat ekkorra már egy teljes emberelőnyt kihasználatlanul hagyott, ám a Joan Canellas, Jorge Maqueda, Bánhidi Bence tengely húzta magával az együttest.

A hazaiak pontatlanul lőttek, amiben jókora szerepe volt a félidő második felére különösen belejövő Mirko Alilovicnak, akin csak Magnus Jöndal tudott rendszeresen kifogni, ám a félidő közepén így is át tudta venni a vezetést a cserék után kisebb hullámvölgybe kerülő Szeged (10–9). Dmitrij Zsitnyikov kiállítása után viszont érkezett Bodó Richárd, aki új lendületet adott a Pastor-csapatnak, amely vissza is vette a vezetést, és inkább bosszankodhatott, hogy a szünetre 14–14-es döntetlennel vonultak a felek.

A második félidő ráadásul Bánhidi kétpercesével kezdődött, amit Jöndal ki is használt, ám a folytatásban továbbra is fej fej mellett haladtak a felek, aminek eredője a két jó napot kifogó kapus volt. Bergerud a statisztika szerint csak Canellast ötször hatástalanította a meccsen, míg Zsitnyikov gól nélkül maradt az összecsapáson, és a második félidőben Maqueda, valamint Bodó is többször hiába próbálkozott.

A 48. percben még 21–21 volt az állás, ezt követően viszont meglépett a német bajnok és listavezető, amikor pedig Simon Hald Jensen kiállításánál a negyedik emberelőnyét (!) hagyta maga mögött gól nélkül a vendégcsapat, sejteni lehetett, hogy kevés lesz a támadásban felmutatott játék. A szerencse sem állt a vendégek mellé, hiszen épp ebben az előnyben három lövésből négyszer pattant a kapufára a labda, ezt a mentális törést Rasmus Lauge Schmidt és társai kihasználták az utolsó percekben.

A Szeged küzdött, de sok hibával játszott és ezúttal nem tudta hozni a BL-ben eddig tapasztalt élességet, így vállalható vereséget szenvedett a német bajnok és listavezető otthonában. A Flensburg 27–25-re nyert, ám a magyar bajnok előnye még mindig öt pont riválisa előtt a tabellán.

60. VÉGE! A Szeged 27–25-re kikapott Flensburgban.
60.
Röd labdáját fogta Alilovic, Sostaric szépít. 27–25
59. Lauge
betörése jó, nyer a Flensburg... 27–24
59.
Passzívnál támad a Flensburg, Machulla időt kért.
58. Gottfrisson
használt ki egy rossz kilépést. Bombac csodás passza Bánhidi élteti a reményt. 26–24
57.
Bodó lövése sáncot ért, Bergerud fog, mint a friss festék.
57.
Pastor-időkérés.
57.
Szegedi belemenés, visszatámadnak a hazaiak, Steinhauser használta ki, hogy üresen maradt. 25–23
56.
Röd lövését fogta Alilovic.
56.
És ez is, kettős kapufa!! Sigurmansson üres kapus lövése után a fa kétszer is megmentette a hazaiakat.
55.
Nem megy az előny, két kapufát is dobott a Szeged...
51.
Bánhidi dobta el magát, figyelmeztették a bírók, de a labda maradt, és Bombac a léc alá hajította a labdát. 23–22
47.
Ezt már sokadszorra játszotta el a Szeged, a gól után azonnal visszatámadnak, Gaber a gólszerző. 20–20
47. Johannessen
értékesített egy kipattanót. 20–19
46.
Hatalmas, felső sarkos gól Bodótól. 19–19
46.
Gottfridsson löketébe bele tudott kapni Alilovic.
45.
Időkérés hazai oldalon is. Nagyon pontatlanok kapura a csapatok.
45.
Gaber úszott meg egy kiállítást, majd Bodó egy lökést.
44.
Pedro nagyon éles szögből lőtt, Bergerud védett is. 16 védésnél a norvég...
43. Glandorf
kilenc méterről zúzta be. 19–18
42.
Canellas–Bergerud, szinte már szokásos, megint a norvég nyert.
42. Gotfridsson
talpról, fej felett: szép gól. 18–18
41.
Viszont a túloldalon Joendal hibázott, túlhelyezte.
40.
Bergerud is jó, Pedro lövése nem volt elég jó.
40.
Svan alig jut labdához, de akkor is betakarja Alilovic!
36.
Svan lövését érezte Alilovic, Canellas képtelen túljárni Bergerud eszén. Pastor meg is elégelte, időt kért.
35.
Az első szegedi gól a második félidőben: a labdalopás után Blazevic köszönte Pedro passzát. 15–15
35.
Machedát is leolvasta Bergerud.
34.
Egy-egy rossz lövés mindkét oldalon, letelt az emberhátrány.
33. Joendal
tarthatatlan, a hetedik gólja jött, ezúttal szélről. 15–14
32. Bánhidi
kapott két percet, Glandorf arcát találta el.
31. Elkezdődött a második játékrész,
Bergerud-védéssel, sőt a norvég másodikra is olvassa Canellas lövését.

30. Nem tudták befejezni a hazaiak az akciót, Bodó belepiszkált a bejátszásba. Vége az első félidőnek.
30.
Lauge lövését ezúttal védte a továbbra is remek Alilovic, belemenés a túloldalon.
29. Joendal
dobta be az üres kapuba a labdát, miután Bombac eladta. 14–14
28.
Baloghot is lesáncolták.
28.
Bodó lövése utána kettős sáncról mellé ment a labda, Pastor időt kért.
26.
Nagy játék, nagy védés. Szélső a szélsőnek, Bergerud viszont visszaért Sostaric lövésére.
25.
Röd lövését takarta be Alilovic.
24.
Bombac ért le a kapuelőtéren belülre.
24.
Majd kapott egy jogtalannak tűnő két percet a norvég.
23.
Johannessen rossz lövéssel mutatkozott be.
23.
Machula időt kért.
22. Bodót
belejött, újabb átlövés, ismét a Szegednél az előny. 12–13
21.
Laugét sáncolta le Blazevic, majd Alilovic védte Gottfridsson próbálkozását.
20.
Megint Bodó, ismét középről a jobb alsóba helyezett. 12–12
20.
Hiába jött Sego, Joendal ezt a hetest is bedobta. 12–11
19.
Szép támadás, a kereszt végén szélre került a labda, Sigurmansson biztos kezű. 11–11
17. Zsitnyikovtól
előbb egy rossz lövés, majd egy eladott labda. A túloldalon kiállítás a félperces rövidzárlat vége.
10. Bánhidi
előbb gólt szerzett, majd két percet kapott.
9.
Potyognak a gólok, két perc alatt öt: Gottfridsson, Bánhidi, Joendal, Canellas, majd megint Joendal. 6–7
7.
Labdaszerzés után Blazevicnél a labda... és megállt. Maqueda viszont befejezte. Sőt, a gól után Blazevic visszalopta, és ezt végigvitte, be is lőtte. 3–5
betörés után pattintott a hálóba. 2–1
4. Macheda belemenése után kihasználatlanul marad a szegedi emberelőny.
3.
Alilovic, majd Bergerud is bemutatott egy bravúrt, utóbbi esetben Canellas alsó sarkos lövésére ért le a kapus.
2.
Golla ismét a főszereplő, Bánhidit dolgozta le két percet érően.
2.
Machedáé az első találat, Golla pillanatokon belül válaszolt. 1–1
1. Gottfridsson első lövése rossz.
1. perc: A Flensburg kezdte a mérkőzést.

A hazaiak feketében, a Szeged világoskék-fehér csíkos mezben játszanak.

A találkozót a flensburgi FLENS Arénában rendezik, az összecsapást a litván Vaidas Mazeika, Mindaugas Gatelis játékvezetői páros dirigálja.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A német bajnokságban százszázalékos Flensburg kemény dió lesz. Jó formájára egyértelműen utal novemberi Bundesliga- és BL-mérlege: hat győzelmet aratott (megverte többek között a bajnokságban második helyen álló Magdeburgot, a Gummersbachot és kétszer a Skjernt), és csak a Paris SG-től kapott ki kétszer.

Ljubomir Vranjes tavaly hagyta ott a klubot meg a – BL-győzelemig vitt Flensburgnál tökéletesen beváló – játékfilozófiáját. Utóda, Maik Machula az idén – története során másodszor – Bundesliga-aranyat szerzett a csapattal. Aztán a nyáron kissé átalakult, mert Mattias Andersson visszavonult, Kentin Mahé a Veszprémbe, Kevin Möller a Barcelonába, Henrik Toft Hansen a PSG-be, Thomas Mogensen a Skjernbe szerződött. A helyükre nem sztárok, de nemzetközileg jegyzett játékosok érkeztek. A mindössze öt némettel felálló gárda Holger Glandorfra, Rasmus Laugére, Lasse Svanra, a kapus Benjamin Buricra és a védő Tobias Karlssonra épül.

Az 1997-ben EHF-kupát, 2001-ben és 2012-ben KEK-et, majd 2014-ben BL-t nyerő Flensburg 2011-ben kétszer találkozott a szegediekkel és kétszer nyert, legutóbb – október 14-én – viszont 30–28-ra kikapott Szegeden.

„Nagyon jó csapattól kaptunk ki Szegeden, és ellenfelünk azóta tovább javult. Tanultunk és személy szerint magam is tanultam az októberi mérkőzésünkből, amelyen több taktikai variációt kipróbáltam, de egyik sem volt elég hatékony. Az utóbbi hetek sikeres meccseire alapozunk, és remélem, szerdán lesz nyerő taktikánk” – osztotta meg várakozásait a meccs előtt Maik Machulla.

A szegedi csapattal nem utazott el a mérkőzésre a felkarját fájlaló Jonas Källman, a PSG ellen megsérült Mario Sostaric ugyanakkor ott van az együttesben, felszakadt szemöldökét összevarrták, játékra kész.