Álomkezdés után könnyed szegedi győzelem Dániában

H. D.H. D.
2019.10.13. 16:40
A Szeged hét góllal nyert Dániában (Fotó: Popál Balázs)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának negyedik fordulójában a Mol-Pick Szeged 35–28-ra nyert a dán Aalborg HB otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
AALBORG HB (dán)–MOL-PICK SZEGED 28–35 (17–22)

Aalborg, 4382 néző. V: Santos, Fonseca (portugálok)
AALBORG: Saeveras – STRANDGGARD 6, M. Christiansen 4, Smárason, Saugstrup 2, Ellebaek 3, Barthold 4 (2). Csere: Aggefors (kapus), Möllgaard 7, B. Jakobsen 2, Liaba. Edző: Stefan Madsen
SZEGED: Alilovic – RADIVOJEVICS 8 (3), Maqueda 2, BOMBAC 3, BÁNHIDI 11, Bodó 2, KäLLMAN 5. Csere: MIKLER (kapus), Stepancic 1, Kaspárek, J. Canellas, Gaber, Sostaric 1, Sigurmannsson, Zsitnyikov 2, ifj, Rosta M. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 8. p.: 3–6. 14. p.: 5–10. 20. p.: 8–18. 25. p.: 14–19. 35. p.: 18–24. 42. p.: 21–28. 48. p.: 23–31
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Stefan Madsen: –
A Szeged a játék minden elemében felül múlt minket, megérdemelten győzött. Nem sikerült összerakni a védekezésünket, a szélsőkkel és a beállóval nem tudtunk mit kezdeni. Ennyi hibát nem lehet megúszni büntetlenül...
Juan Carlos Pastor: – Az első perctől kezdve jól védekeztünk és támadásban is jól működött a gépezet. A tízgólos előnyünket azonban pillanatok alatt elherdáltuk, sokszor könnyedén talált be az Aalborg. A második félidőben már türelmesebbek voltunk, törekedtünk arra, hogy ne veszítsünk labdát és a kontrákat is sikerült megelőzni. Nagyszerű győzelmet arattunk!

További eredmények
PSG (francia)–Celje (szlovén) 27–18 (13–11)
Szombaton játszották
Barca (spanyol)–Elverum (norvég) 33–24 (15–12)
Szerdán játszották
Flensburg (német)–PPD Zagreb (horvát) 20–17 (10–10)

Három együttes volt hibátlan a negyedik fordulót megelőzően a Bajnokok Ligájában, az egyik az Aalborg Handold, a Mol-Pick Szeged vasárnapi ellenfele. A dán bajnok sorrendben a Elverumot, a Celjét és a Zagrebet múlta felül, míg a magyar együttes a nyitányon legyőzte a Barcát, majd kikapott a PSG-zől, legutóbb pedig döntetlent játszott a Flensburggal.

A mérkőzés telt ház előtt, jó hangulatban kezdődött, ez azonban cseppet sem zavarta meg a Szegedet. Dean Bombac remekül irányított, Bogdan Radivojevics hetesből és a szélről, Bánhidi Bence pedig beállóból szórta a gólokat, miközben hátul jól zárt a védelem, így Carlos Pastor csapata a 19. percben már tíz góllal vezetett (7–17).

A folytatásban egy 6–1-es rohanásnak köszönhetően Henrik Möllgaard vezetésével felzárkózott a házigazda, de ez sem zavarta meg a Szegedet, amely összesen 22 lőtt és 17 kapott góllal zárta az első félidőt.

A fordulás után a szegedi kapuban Mikler Roland váltotta Marko Alilovicot, a magyar kapus pedig rögtön elkapta a fonalat. Egymás után mutatta be a bravúrokat, folyamatosan 50 százalék körüli hatékonysággal védett.

A második félidőben Dmitrij Zsitnyikov, Joan Canellas és Luka Stepancic is lehetőséget kapott, míg Bombac és Bodó Richárd pihenőt kapott. Ennek ellenére több szép támadást láthattunk a Szegedtől, Bánhidi 13 kísérletéből 11-szer, míg Radivojevics nyolcból nyolcszor gólt szerzett.

A Szeged győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, s végül 35–28-re le is győzte az Aalborgot.

Folytatás egy hét múlva, a Szeged jövő héten vasárnap 17 órától a horvát PPD Zagreb otthonában lép pályára.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Möllgaard bejátszása utánSaugstrup lő gólt (28–35). Canellas lövését védi a kapus, ez a vége, a Szeged 35–28-ra legyőzte az Aalborgot.

59. perc: Egy hosszú szegedi támadást védekezett ki a dán csapat.

58. perc: Jakobsent találják meg, ő pedig közelről a kapu jobb oldalába dobja a labdát (27–35). Rosta is pályán, ez az első BL-meccse. Stepancic lő óriási kapufát. Barthold ziccerét védi lábbal Mikler.

57. perc: Zsitnyikov lefordul az emberéről, majd a kapuba pattintja a labdát. 26–35

56. perc: Egy gyors szegedi támadás végén Bánhidi lő gólt (25–34). Kaspáreket állítják ki két percre. Möllgaard lövi ki a jobb alsó sarkot. 26–34

55. perc: Stepancic lövése nem jó, majd Mikler védi Ellebaek lövését.

54. perc: Ellebaek lő óriási kapufát.

53. perc: Sostaric lövése nem jó. Gabert állítják ki.

52. perc: Hetest kapnak a hazaiak, Barthold be is lövi. 25–33

51. perc: Stepancic lövése után lelassul a labda a sáncon, majdSaeveraas véd. Mikler is bemutat egy védést lábbal. Möllgaard csúnyán eladja a labdát, Radivojevics pedig az üres kapuba dobja közelről. 24–33

50. perc: Stepancic a kapuba pattintja a labdát (23–32), gyorsan válaszolnak a hazaiak, Ellebaek köszön be. 24–32

49. perc: Zsitnyikov passza után Bánhidi lő, de ezúttalSaeveraas véd. Mikler mutat be egy újabb védést, 45 százalékon áll a magyar kapus.

48. perc: Maqueda lövése nem jó, majd a gyors támadás végén Barthold lő gólt. 23–31

47. perc: Egy ügyes támadás végén Zsitnyikov köszön be.22–31

46. perc: Időt kérnek a dánok. Christiansen lő gólt. 22–30

45. perc: Möllgaard passza után Radivojevics kapja le a labdát. Bánhidi remek labdát kap, és megszerzi a tizedik gólját. 21–30

44. perc: Liaba oldalra dobja ki a labdát. Maqueda futtából lő, de a kapus véd.

43. perc: Egy hazai kapufa után rohan a Szeged, de Möllgaard fellöki Maquedát. Előbbi kiállítást, utóbbi hetest kap. Radivojevics nem tud hibázni, ezt is gólra váltja. 21–29

42. perc: Passzívnál Barthold lő nagyon éles szögből kapufát. Szenzációs Zsitnyikov-passz, majd Bánhidi lő gólt. 21–28

41. perc: Zsitnyikov passza után a befutó Källman lő gólt. 21–27

40. perc: Stepancic lövése kijön a kapufáról, majd Liaba lövését Mikler védi.

39. perc:Ellebaek emelkedik magasra, majd a jobb alsó sarokba zúdítja a labdát. 21–26

38. perc: Ezúttal nem jó a szegedi támadás, Canellas tévesztett célt. Källman labdaszerzése után rohan a Szeged, Radivojevics pedig végül a kapuba pattintja a labdát. 20–26

37. perc: Jakobsen lő gólt. 20–25

36. perc:Zsitnyikov lövése nem jó, Möllgaard lövése már annál inkább, Mikler ezúttal csak belekapni tud a labdába (19–24). Remek ez a játékkapcsolat, Zsitnyikov passza után megint Bánhidi köszön be.19–25

35. perc: Ez is bent van, Zsitnyikov lapos passza után Bánhidi lő újabb gólt (17–24). Christiansen egy gyors góllal válaszolt. 18–24

34. perc: Källman lövése kifelé pattan a kapufáról. Mikler egyelőre remek, Barthold éles szögből eleresztett lövését hárítja a magyar kapus.

33. perc: Canellas bombázta a kapu fölé a labdát. Újabb Mikler-védés, ezúttal Liaba kísérletét fogja a magyar kapus.

32. perc: Remek bejátszás, pazar gól, Zsitnyikov passza után Bánhidi talál be a kapuba (17–23). Möllgaard lövését Mikler védi.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad az Aalborg. Mikler a kapuban, de nem kell védenie, Källman szerez labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Saugstrup pattintja a kapu fölé a labdát, majd a Szeeged elszórakozza a támadást, így még jöhetnek a hazaiak,Strandgaard pedig gólt is lő két másodperccel a dudaszó előtt. A szünetben a Szeged 22–17-re vezet.

29. perc: Kiegészültek a dánok, de egy jó bejátszás után Bánhidi lő gólt (16–21). Alilovic védi Liaba lövését. Megint megtalálják Bánhidit a falban, ő pedig ezúttal sem hibázik. 16–22

28. perc: Gabert is kiállítják két percre.Strandgaard marad üresen, és ezúttal sem hibázik a jobb szélről beugorva. 16–20

27. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Stepancic passza után Sostaric lő gólt. 15–20

26. perc: Maqueda lemaradt, így emberelőnyben támadtak a hazaiak, Barthold pedig gólt is lő (15–19). Möllgaardot állítják ki két percre.

25. perc:Ellebaek kissé kiszorított helyzetből lő a kapuba (13–19), majd egy labdavesztés utáni gyors támadás végén Möllgaard is betalál (14–19). Maqueda a kapu fölé lövi a labdát.

24. perc: Bodó szerez labdát, rohan a Szeged,Sigurmannsson ziccerét azonban védi a svéd kapus.

23. perc: Carlos Pastor időt kért. Bombac lövését védi a kapus, majd Möllgaard lövése utat talál a kapuba (12–18). Ez már bent van, Bánhidi egy befordulás után a kapuba dobja a labdát. 12–19

22. perc: Bánhidi szerez majdnem labdát,Saugstrup azonban így is gólt lő (10–18). Elveszik a labdát Bombactól, gyorsan indítanak a hazaiak,Strandgaard pedig gólt lő. 11–18

21. perc: A csereként pályára lépőAggefors védi Bánhidi ziccerét.

20. perc: Bodó ereszt el egy lövést, ez is gól (8–18). Hetest kapnak a hazaiak, Barthold gólra váltja. 9–18

19. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, Gaber piszkálta el a labdát a beálló elől. Közte tíz! Bombac passza után Bánhidi befordul, és gólt lő (7–17). Christiansen lő egy szép gólt. 8–17

18. perc: Újabb szegedi labdaszerzés, a lerohanás végén Källman átejti a kapust. 7–16

17. perc:Möllgaard passza elakad a zavaró Källmanban, majd a svéd megszerzi és az üres kapuba dobja a labdát. 7–15

16. perc: Smarason lövését védi Alilovic, majd Maqueda lő gólt (6–13).Möllgaard lő gólt a bal felsőbe (7–13), de megint nem ér vissza a kapusa, Källman pedig ismét a kapuba dobja a labdát a kezdőkörből. 7–14

15. perc:Möllgaard lő egy újabb gólt átlövésből (6–11), de nem ér vissza a hazaiak kapusa, Källman pedig nem hibázik üres kapura. 6–12

14. perc: MegtaláljákMöllgaardot, aki nem is hibázik (5–10). Azonnal jön a szegedi válasz, Bodó beugrik a hatoson belülre, majd a berepülő Radivojevicshez passzol, a szerb pedig bedobja az üres kapuba a labdát. 5–11

13. perc: Bombac egyelőre megállíthatatlan, megveri a védőjét, majd a léc alá küldi a labdát (4–10). Egy labdaszerzés után Maqueda dobja az üres kapu mellé a labdát.

12. perc: Hét a hat ellen, két beállóval támadnak a hazaiak.Strandgaard harcolja ki magának a helyzetet, és gólt is lő. 4–9

11. perc: Újabb rossz támadás a hazaiaktól, a Szeged pedig megint büntet, Bodó lövőcsellel átveri a védőket, Bánhidinek passzol, a beálló pedig a kapuba dobja a labdát. 3–9

10. perc: Rossz volt a bejátszás, nincs dán lövés. A szegedi támadás végén remek a húzás Radivojevicsnek, aki ezúttal sem hibázza el a ziccert. 3–8

9. perc: Támadószabálytalanság a hazaiaknál, jöhet a Szeged. Bombac egy csel után áttöri a falat, majd a kapuba küldi a labdát (3–7). Időt kérnek a dánok.

8. perc: A hazaiak is lőnek egy gyors gólt átlövésből,Christiansen talált be (3–5). Bombac találja meg a szélen Radivojevicset, aki jobbról beugorva a bal alsóba húzza vissza a labdát. 3–6

7. perc: A dánok nem tudtak lőni, egy gyors szegedi akció végén pedig Bodó középről bombagólt lőtt a jobb alsó sarokba. 2–5

6. perc: Bombac egy betörés után szép gólt lő (2–4). Barthold kapufája után Bombac is a kapufát találja el.

5. perc: Saugstrupot állítják ki két percre, a Szeged pedig hetest kap. Radivojevics ezúttal sem hibázik (1–3).Strandgaard lő még egy gólt a jobb szélről beugorva. 2–3

4. perc: Maquedát állítják ki két percre. Emberelőnyben Strandgaardt találják meg, ő pedig nem is hibázik. 1–2

3. perc: Egy hosszú támadás végén Maqueda talpról pokolian nagy gólt ragaszt a jobb felső sarokba. 0–2

2. perc: Nyitott védekezéssel kezd a Szeged. Saugstrup hibázik beállóból.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged vezetheti az első támadást. Bombac remek passza után Bánhidi harcol ki egy hetest. Radivojevics nem hibázik, a jobb alsóba küldi a labdát. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Aalborg HB–Mol-Pick Szeged mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Jonas Källman, a Szeged balszélsője
„A sérülésem már a múlté, készen állok a következő feladatra. Nehéz mérkőzésre számítok, az Aalborg mindhárom eddigi meccsén jó játékkal győzött, így biztosan remek hangulat fogad minket Dániában.”

Három együttes volt hibátlan a negyedik fordulót megelőzően a Bajnokok Ligájában, az egyik az Aalborg Handold, a Mol-Pick Szeged vasárnapi ellenfele. A dán bajnok sorrendben a Elverumot, a Celjét és a Zagrebet múlta felül, és hazája bajnokságában sem talált még legyőzőre.

„Hogy mi az Aalborg titka? A csapategység – mondta a Nemzeti Sportnak Juan Carlos Pastor, a szegediek mestere. – Mindenki tudja, mi a feladata, a sikereikért nagyon keményen megdolgoztak. Nem hiszem, hogy változtatnának az eddigi taktikájukon, de miért is tennék? Támadásban nem hibázhatunk ellenük, ahhoz, hogy az egyik legnagyobb fegyverünket, a lerohanást alkalmazzuk, remek kapusteljesítmény és kitűnő védőmunka szükségeltetik.”

A Tisza-partiak szakvezetője két hete, a Flensburg elleni döntetlent követően arról beszélt, hogy három meccsből négy pontot terveztek, de a három pont miatt sincs világvége-hangulat az öltözőben. És ha azt is figyelembe vesszük, hogy a Szeged 2014 óta minden dániai Bajnokok Ligája-összecsapását megnyerte, tényleg nincs ok pánikra!