Férfi kézi-vb: fordulat a szünet után, a spanyoloké a 7. hely

2019.01.26. 18:56
Jordi Romans spanyol kapitány és játékosai a győzelmet ünneplik (Fotó: AFP)
Spanyolország 36–31-re legyőzte Egyiptomot a férfi kézilabda-világbajnokság hetedik helyéért vívott szombat kora esti mérkőzésen, ezzel jogot szerzett a részvételre a jövő évi olimpiai selejtezőtornán. Az ötödik helyet Svédország szerezte meg Horvátország késő esti sima legyőzésével (34–28).

SPANYOLORSZÁG–EGYIPTOM 36–31

Az első félidő nagy csatájában jobbára a spanyolok vezettek, de Egyiptom nem szakadt le, sőt a játékrész hajrájában fordított, és 16–14-nél a háromgólos előnyért támadott, ám Gonzalo Pérez de Vargas ziccert védett, Aleix Gómez lerohanásból szépített – maradt tehát egymás nyakán a két csapat.

A második félidő egygólos egyiptomi fórral kezdődött, még kettővel is ment az afrikai gárda, 21–20-as vezetésénél azonban hullámvölgy következett, és a spanyolok egy 6–1-es rohamot követően megléptek néggyel (26–22).

Az utolsó húsz percben David Davis fáradó együttese legfeljebb két gólra tudott felkapaszkodni, a ritmust elkapó, feljavuló kapusteljesítménnyel megtámogatott spanyolok győzelme nem forgott veszélyben.

SVÉDORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 34–28

A svédek érkeztek felspannoltabban a mérkőzésre, ők lőtték az első két gólt, fokozatosan növelték az előnyüket – gyorsan mély szakadék keletkezett a két csapat között (13–7). A sok hibával játszó horvátok akkor összekapták magukat, egy 5–1-es szériával közelebb kapaszkodtak, a szünetre valamelyest nyílttá vált a meccs.

A második játékrész elejét ismét hatékony svéd védekezés és lerohanások jellemezték, pillanatok alatt újra hatgólosra nőtt a különbség, és a nagyon szervezetten, jól összpontosítva kézilabdázó északiak ekkor már nem engedték közel magukhoz a horvát együttest.