Férfi kézi-vb: Csoda volt, hogy idáig bírtuk ennyi cserével – Matics

2019.01.24. 06:45
Vladan Matics (jobbra) csalódottan értékelt a norvégoktól elszenvedett vereség után (<strong>Fotó</strong>: MTI/Illyés Tibor)
Vladan Matics szövetségi kapitány szerint nagyjából reális képet mutat a dán–német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon elért tizedik helyünk. A norvégok annyival atletikusabbak voltak nálunk, úgy rohantak, hogy képtelenek voltunk velük felvenni a versenyt. A jövőben olyan játékosokra lenne szükség, akik támadásban és védekezésben is bevethetőek, mert ennyi cserével az is csoda volt, hogy idáig eljutottunk.

A félidőben csak három gól volt a különbség, ami nem sok. Próbálkoztunk a második félidőben is, de egyszerűen nem volt erőnk, elfogytunk. Jöttek a cserék, de akik beálltak, nem tudtak érdemben hozzátenni. Most az utolsó meccsünkön szenvedtük el a legsúlyosabb vereségünket, a harmincöt kapott gól túl sok. Szerintem nem érdemeltük meg, de ilyen sport” – mondta csalódottan Vladan Matics szövetségi kapitány.

A Tatabánya vezetőedzője kérdésre válaszolva hozzátette, az Egyiptom elleni egy pont persze nagyon hiányzik, de tulajdonképpen ott is mi mentettük döntetlenre a mérkőzést.

A norvégok nem kezdték olyan erősen a tornát, de egyre jobbak lettek. Olyanok, mint egy atlétaválogatott, futnak, hihetetlen, mennyi energia van bennük. A norvég védekezés olyan volt, mint egy fal, amit nem tudtunk áttörni. Nehezen kerültünk helyzetbe, és amikor odakerültünk, ziccert hibáztunk. Túl erősek voltak középen, nem tudtunk egy az egyben előnyt szerezni, így pedig nem lehetett lehúzni a szélsőknek a labdát. Ki kell mondani, sokkal jobbak voltak, míg mi teljesen elfogytunk. Nekünk nagyobb játékosaink vannak, ez a tempó nekik gyors volt.

Matics az M4 Sportnak azt is vázolta, szerinte miben kell a leginkább előrelépnünk.

Minél kevesebb cserére van szükség. Olyan játékosok kellenek, akik tudnak játszani mindkét irányban tizenöt percig, majd jön helyettük egy velük egyenrangú csere. Csoda volt, hogy idáig bírtuk ennyi cserével. Tudomásul kell venni, jelenleg ez volt a legerősebb magyar keret, még egy-két játékost be lehet rakni vagy kivenni, de ez van.”

A megbízatása Csoknyai Istvánhoz hasonlóan a világbajnokság végéig szól, így a magyar szövetség elnöksége fog dönteni a folytatásról. Arra a kérdésre, hogy a helyünkön vagyunk-e, így válaszolt.

Nagyjából reális a végeredmény. Reménykedtem, hogy megússzuk egy szűk vereséggel, mint a dánok és a svédek ellen, és játszhatunk a hetedik helyért, de sajnos nem sikerült.”

Az ezúttal négy gólig jutó Bodó Richárd is azt emelte ki, hogy nem tudtuk megfékezni a norvégokat a nagy rohanásban.

Sajnálom, hogy ennyi gólt kaptunk, pedig arra készültünk, hogy megpróbáljuk őket megfékezni, nem jött be... A második félidőben könnyű gólokat lőttek a mi hibáinkból, sok labdát eladtunk, lehet ezt fogni a fáradtságra, vagy bármire, de teljesen mindegy, a lényeg, hogy nem értük el a kitűzött célunkat. Annyira görcsöltünk minden gólért, vagy hogy egy védekezés meglegyen, ők meg csak mentek és mentek, de ilyenek a stílusuk.”

A mostani meccs után valószínűleg több rutinos játékos sem folytatja a nemzeti csapatban: „Szeretném megköszönni minden olyan idősebb játékosnak, aki visszajött és segített, mert nélkülük lehet, a szlovénok elleni selejtező sem sikerült volna, akkor pedig most nem lehettünk volna itt. Most is mindenki akart, de nem jártunk sikerrel.”

A norvégokat irányító Christian Berge érthető módon boldogan értékelt: A többi meccshez hasonlóan szerettünk volna sokat futni. Az első félidőben kevésbé működött a lerohanásunk, a szünetben megbeszéltük, hogy nagyobb sebességre kapcsolunk, és ez sikerült is. Rendkívül elégedett vagyok a csapatommal, a játékosok kiváló munkát végeztek.”

A kapus Torbjörn Bergerud is arról beszélt, hogy próbálták megfutni a mieinket, ami valljuk be, elég jól sikerült nekik. „Végig koncentráltunk, sok gólt lőttünk lerohanásból, és meg tudtuk büntetni a magyarok hibáit, főleg a második félidő elején. A magyarok kicsit fáradtnak tűntek, így az volt a dolgunk, hogy minél többet fussunk, és belőjük a helyzeteinket.”

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. (UTOLSÓ) FORDULÓ

II. CSOPORT
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 35–26
(16–13)
Herning, 13 815 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek)
NORVÉGIA: Bergerud – BJÖRNSEN 5, RÖD 7, Gullerud 2, O'Sullivan, SAGOSEN 4, JÖNDAL 7 (2). Csere: CHRISTENSEN (kapus), MYRHOL 6, E. Hansen, Johannessen 2, Överby 2, Tangen
MAGYARORSZÁG: Mikler – Hornyák, BALOGH ZS. 11 (6), LÉKAI 5, Bánhidi 4, Bodó 4, Bóka 1. Csere: Székely (kapus), Nagy L. 1, Schuch, Ligetvári, Ilyés, Sipos A., Juhász Á., Máthé
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 9. p.: 6–4. 15. p.: 10–6. 21. p.: 13–8. 25. p.: 14–11. 34. p.: 20–14. 37. p.: 23–15. 42. p.: 26–16. 48. p.: 29–18. 51. p.: 30–22. 55. p.: 31–24. 58. p.: 33–26.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6