Férfi kézi-vb: az argentinok nem tudták meglepni a svédeket

2019.01.13. 22:06
Kiril Lazarov ismét remekelt, ezúttal is nyolcat szórt (Fotó: AFP)
Argentína a mieink elleni pontszerzés után Svédországot már nem tudta meglepni, Katar pedig teljesen más arcát mutatta, mint az első fordulóban, a dán-német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatottat is felvonultató D-csoportban. A B-csoportban Macedónia az első félidei jó játékának köszönhetően legyőzte Bahreint, míg a horvátok a második félidő elején döntötték el a japánok elleni meccset. A spanyolok hét góllal nyertek Izland ellen.

B-CSOPORT

A Japán elleni győzelemmel kezdő Macedónia kétszer is elhúzott négy góllal az első félidőben, ésbár visszavett a folytatásban, hozta a kötelezőt (28–23). A Telekom Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov négy góllal zárt, míg a bakonyiak korábbi játékosa, Kiril Lazarov nyolc találatával a mezőny legeredményesebb játékosa lett.

Zlatko Horvat nyolc gólig jutott a japánok ellen (Fotó: AFP)

Horvátország ugyancsak hozta a papírformát Japán ellen. Duvnjakék már a 10. percben 7–1-re vezettek, a félidőben 18–13 volt az állás. A szünet után a japánok lőtték az első gólt, amire zsinórban hat találattal válaszoltak a horvátok, ezzel máris tízre növelték az előnyüket. A meccs tulajdonképpen már ekkor eldőlt, a vége 35–27 lett.

A horvátoknál Zlatko Horvat ontotta a gólokat, nyolcig jutott, míg a japánoknál a Dabas jobbátlövője, Tokuda Sinnoszuke lett a legeredményesebb hat találatával. A veszprémi Strlek négy, míg a tatabányai Vrankovic két gólt lőtt.

A spanyolok magabiztosan győzték le Izlandot (Fotó: AFP)

Az izlandiak a 10. percben még vezettek is a spanyolok ellen, akik azonban az első félidő második felében, két perc alatt négygólos előnyre tettek szert. A félidőben 19–14-re vezettek, s Izland a szünet után sem találta rajtuk a fogást, így a spanyolok 32–25-re nyertek. Ferrén Solé, illetve Olafur Gudmundsson és Aron Pálmarsson egyaránt öt gólig jutott. A szegedi Joan Canellas két találatig jutott.

6. Japán 2 2 56–73 –17 0
Katar a második félidőben állva hagyta Egyiptomot (Fotó: AFP)

D-CSOPORT

Az első meccsén Angolától meglepő vereséget szenvedő Katar kettőt is cserélt a második kör előtt, így a későbbiekben már csak egy változtatásra van lehetősége. A megsérülő irányító, Musztafa Heiba helyére a balszélső, Mahmud Hasszaballa érkezett. Az eredetileg nevezett balszélső, Hambi Ajed helyét pedig a szintén balszélső Ahmad Madadi foglalta el.

Valero Rivera együttese a veszprémi edző, David Davis egyiptomi válogatottja ellen már a szebbik arcát mutatta, de így is fordulatos első félidőt produkált a két csapat. A Rafael Capote vezette közel-keletiek többször is el tudtak menni két góllal, ám a 20. percben már Egyiptom állt plusz kettővel (8–10). A szünet előtti tíz percben azonban már csak kétszer talált be Egyiptom, így Katar 15–12-re fordított. Nem mondhatjuk, hogy szép kézilabdát játszottak volna a felek, inkább a fizikai küzdelem dominált.

Katari szurkolót egyébként nemigen láttunk a még igencsak foghíjas koppenhágai Royal Arénában, az egyiptomiakat ellenben hangos tábor biztatta a felezővonal magasságában, még egy „fáraó” is beállt a dobok mögé.

Rivera a meccs előtt elmondta, hogy a 41 éves Danijel Saric erejét jól be kell osztaniuk a tornán, a Barcelona korábbi világklasszis kapusának játékára azonban már a félidő előtt szükség volt. Saric egy kínai figuránál be is mutatott egy nagy védést, majd a második játékrészben is többször útját állta az egyiptomi próbálkozásoknak. Ezzel együtt Davis csapata – amely csak időszakosan tudta megismételni a svédek ellen mutatott játékát – a 37. percben 17–17-nél egyenlíteni tudott. A vezetést azonban nem vette át, mert megint Katar percei következtek, az afrikaiak majdnem tíz percig nem találtak be Saricnak, ezt kihasználva hattal elhúzott a négy évvel ezelőtti ezüstérmes. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, Katar végül biztosan, öt góllal nyert (28–23).

A hat gólt szerző Zachrisson ünnepel, az argentinok szomorkodnak (Fotó: AFP)

Miután a mieink ellen bravúros döntetlent értek el az argentinok, a svédekkel szemben hamar elszálltak a pontszerzési esélyeik. Akár már akkor búcsút inthettek volna ennek, amikor a skandinávok 3–0-val kezdték a meccset, ám ekkor még visszakapaszkodtak, sőt, az első félidő felénél, 6–6-nál még a vezetést is átvehették volna.

A svédek azonban hiába hibáztak ziccert is ebben a periódusban, a kimaradt helyzeteket követően ők találtak be először, és ezzel igazából el is dőlt a meccs. A félidőben már 15–10-re vezettek, a szünet után pedig még tovább növelték az előnyüket, és 31–16-ra nyertek.

A mezőny legeredményesebb góllövője Mattias Zachrisson lett, aki hat találatig jutott.

A MAGYAR VÁLOGATOTT ANGOLA ELLENI GYŐZELMÉRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!