Nem Nagy-dolog: a Veszprém kilenccel verte a Szegedet

2017.10.21. 13:23
A veszprémiek nem bántak kesztyűs kézzel a szegediekkel (Fotó: Koncz György)
Az ujjtörése miatt a rangadón nem szereplő Nagy László nélkül is könnyed győzelmet aratott a Veszprém a Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában. A Bajnokok Ligájában szereplő csapatok összecsapásán a hazaiak csak az első 20 percben voltak egy súlycsoportban a Veszprémmel, amely ezt követően elsöpörte a Szegedet, s  9 góllal győzött.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 21–30 (11–14)
Szeged, 3200néző.V:Herczeg, Südi
SZEGED:Sierra – Sostaric 3, Balogh Zs. 3 (2), SKUBE 3, Bánhidi 2, GORBOK 3, Källman. Csere:Sego (kapus), Gaber, Thiagus Petrus 1, Blazevic, Buntic 2, BODÓ 3, Sigurmannsson 1 (1), Zsitnyikov. Edző:Carlos Pastor
VESZPRÉM:ALILOVIC – MARGUC 4, Ancsin 3, Blagotinsek 1, Ligetvári, Terzic, MANASZKOV 6. Csere:Mikler (kapus), Ilics 2, LÉKAI 4, TÖNNESEN 7, Ugalde, Győri, NILSSON 3, SCHUCH. Edző:Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–1.7. p.:4–2.12. p.:6–6.15. p.:8–7.19. p.:9–8.26. p.:9–12.28. p.:11–13.33. p.:11–16.37. p.:13–19.40. p.:15–21.43. p.:15–23.48. p.:18–23.52. p.:20–25.58. p.:20–29
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:4/3, ill. –
Carlos Pastor: – Nagyon rosszul játszottunk, ez az edző és a csapat közös veresége. Sokkal jobb volt a Veszprém, mi nem lőttük be a ziccereket, ők önbizalommal telve kézilabdáztak. Októberben megtudtuk, merre kell haladnunk, hogy olyan szintre érjünk, ahol a Veszprém tart.
Ljubomir Vranjes: – Jó érzés, hogy két pontot szereztünk Szegeden. Az első félidőben sok volt a kiállítás, hullámzott a játék. A Szeged kiválóan védekezett, nem kevés gondot okozott. A szünet után sokkal jobban támadtunk, Alilovic pedig kiválóan védett.

Telt ház, 3000 néző előtt őrületes hangulatban fogadta a Veszprémet a Szeged az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 7. fordulójában rendezett rangadón.

A BL-szereplő csapatok összecsapását a szegediek kezdték jobban, a 7. percben már kétgólosra növelték az előnyüket, s bár ezt többnyire tartani tudták az első 20 percben, a jó ütemű veszprémi időkérés után a vendégek a 21. percben átvették a vezetést, sőt, hamar elhúztak három góllal, s ez a különbség meg is maradt a szünetre (11–14).

A hazaiak az első játékrész második felében összehoztak egy 8 perces góltalansági szériát, és a második félidőt sem kezdték jól, a vendégek fokozatosan húztak el a szegediektől, akik a 38. és a 44. perc között ismét képtelenek voltak gólt szerezni, miközben a vendégeknek minden bejött. Gyors indításból, szélről, átlövésből, is betaláltak, s már 8 góllal is vezettek.

Az utolsó tíz percre a Szeged megpróbált közelebb jönni, de ötgólosnál kisebb különbség már nem volt a csapatok között, s a Veszprém a hajrában kedve szerint dobálta a gólokat.

A 9 gólos veszprémi győzelem már csak azért is nagy fegyvertény, mert így – ha ez a két csapat végez az első két helyen a bajnoki táblázaton – nagy valószínűséggel a Veszprémé lesz a pályaelőny a májusi kétmeccses bajnoki döntőn.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Balatonfüredi KSE–Váci KSE 26–24 (10–11)
Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy 24–18 (14–10)
Dabas KC–Csurgói KK 32–30 (19–17)
CYEB Budakalász–Orosházi FKSE-Linamar 30–29 (13–14)

14. Váci KSE77153–196–430

60. perc: Vége! 21–30!

60. perc: Nilsson lövi a 30. veszprémi gólt.

59. perc: Balogh lóbált Ancsin mellett és nagy gólt lőtt, 21–29!

58. perc: Manaszkov szép támadás végén a szélről eredményes, 20–29!

57. perc: Újabb rontott szegedi támadás. Buntic kap egy kétperces büntetést szándékos láb miatt.

56. perc: A veszprémi tábor már ünnepel Alilovic kapuja mögött.

55. perc: Ilics középről eredményes, ismét 8 közte, 20–28!

54. perc: Ancsin lövése a kapuban, 20–27! Alilovics mutat be egy újabb védést.

53. perc: Lékai, 20–26! Alilovic közben visszatért Mikler helyett.

52. perc: Lékai parádés hát mögötti passza után Ilic átlövését Sierra védte.

51. perc: Buntic lőtte fejbe Alilovicot, ziccerből, ám a bírók már korábban közbesípoltak, hetes. Mikler jön védeni, de Sigurmannson nem hibázott, 20–25!

50. perc: Bodó lövésével 19–24, ráadásul Such megrángatta a szegedit, kétperc. Blazevic is kiül két percre, Aztán Ancsin eredményes.

49. perc: Ilics átlövőből lövés helyett Margucnak tette a szélre, aki nem is hibázott, 18–24!

48. perc: Lékai blokkon megpattanó lövése után a labda kapufán csattan, a gyors támadás végén Skube csökkenti a különbséget ötre, 18–23!

47. perc: Veszprémi időkérés.

46. perc: Lékai rossz bejátszása után nem tud gyorsan megindulni a Szeged, aztán Bodó vagy 10 méterről lő óriási gólt,17–23!

45. perc: Bunticnak ma nem megy, Alilovic védi a ziccerét.

44. perc: Sierra védte Ilics pattintott lövését, majd Skube a szélről lő szép gólt, 16–23!

43. perc: Bodó lőtt kapufát, teljesen leblokkolt a Szeged.

42. perc: Lépés Skubénál, Tönnesen meg gyorsan bevágja a hetedik gólját, 15–23.

41. perc: Passzív szegedi akció végén újabb védést mutat be Alilovic, majd gyorsan indít, de most nem jön be a figura. Végül Tönnesen Ilics passza után lő nagy gólt, 15–22!

41. perc: Szegedi időkérés.

40. perc: Alilovic indítása után Marguc állítja vissza a hatos különbséget, 15–21!

39. perc: Manaszkov a balszélről pörgeti el Sego mellett a labdát, 15–20!

38. perc: Buntic csökkenti ötre a különbséget, Lékai meg középről fölé pattintja, aztán a túloldalon Thiagust vág be egy Alilovic-védés utáni kipattanót, 15–19!

37. perc: Alilovics spárgázta oldalra Gorbok löketét. A túloldalon Tönnesen átlövésből bombáz a kapuba, először hat közte, 13–19!

36. perc: Rossz szegedi bejátszás után Ilics talpról 9 méterről lő óriási gólt, 13–18!

35. perc: Egy szép bejátszás után Nilsson ezúttal nem hibáz beállóból, 13–17!

34. perc: Nillson a vonalról ziccert ront, és a villámgyors ellenakció végén Sostaric talál be, 13–16!

33. perc: Gorbok középről, átlövésből lövi a második félidő első szegedi gólját, 12–16.

32. perc: Már a Szegednél az emberelőny, Källman a szélről fölé pattant, a túloldalon viszont a kiegészülő Veszprém Tönnesen góljával kezd szépen elhúzni, 11–16!

31. perc: Folytatjuk, Marguc máris négyre növeli a különbséget a szélről, 11–15. Jelenleg a szegediek négyen, a veszprémiek öten a pályán.

2. FÉLIDŐ

30. perc: Terzic kapott kétpercet, miután nyakán vágta Skubét. Időntúli szabaddobással zárul a félidő, amit a bírók megismételtetnek. Gorbok vágta fölé. 11–14 az első félidő eredménye.

30. perc: Thiagus is kapott egy kétpercest, miután szándékos lábnak minősítették a játékvezetők, hogy Lékai lábon dobta. Lékai újabb góljával 11–14!

29. perc: Buntic próbált lőni, rosszul, a túloldalon Lékai lőtt mellé, de közben Bodó begyűjtött egy kétpercest.

28. perc: Zsitnyikov is a pályán, Tönnesen mellett próbált betörni, csak szabaddobás.

27. perc: Sostarovic góljára Marguc válaszolt másodperceken belül, 11–13!

26. perc: Bodó góljával 10–12.

25. perc: Letelt Nilsson kiállítása, és ha visszajött, dobott is egy gólt gyorsan, három közte, 9–12!

24. perc: Blazevic labdaszerzése után Bodó labdáját nem tudja Gorbok átvenni.

23. perc: Alilovic ziccert véd, majd Lékai újabb góljával először kettő a vendégek előnye: 9–11! Szegedi időkérés. Végül újabb Alilovic-védés, ez is ziccer volt.

22. perc: Skube és Balogh összehozták a veszprémi vezetést, hibájuk után Manaszkov már a negyedik gólját dobta, 9–10! A hazaiaknál kapuscsere, Sego véd a folytatásban.

21. perc: Lékai tette ki a szélre Manaszkovnak középről, 9–9! Nilsson azonnal kapott is egy kétpercet, ahogy beszállt a meccsbe...

20. perc: Veszprémi időkérés, 9–8-nál.

19. perc: Thiagus csente el a labdát, majd a saját térfeléről célba vette az üres kaput, de a kapufa külső élét találta el...

18. perc: Bánhidi kapott nagy passzt Skubétől, nem hibázott, 9–8!

17. perc: Bánhidi harcolt ki hetest Ligetvárival a nyakán, aki kettő percet kapott érte. Mikler érkezett, és kivédte Balogh hetesét!

16. perc: Ligetvári kezében maradt a vezetés, amikor egy jó labdaszerzés utáni lerohanás végén a kapufára dobta a ziccert.

15. perc: Ahogy letelt a kiállítás, Sostaric a szélről eredményes, 8–7! Skube mutatott be egy jó blokkot, majd Manaszkov egyenlít a szélről, 8–8.

14. perc: Tönnesen Lékai passza után megszerzi harmadik gólját, 7–7! Terzic kapott sárgát.

13. perc: Skube egy jó testcsellel nyit magának egy folyosót a veszprémi falban, és betörése végén nem is hibázott, 7–6!

12. perc: Alilovic védése után már-már passzívba hajló veszprémi adogatás végén Lékai talpról egyenlít, 6–6! Manaszkov kapott még egy kétpercet, 12 perc alatt sikerült eddig jutnia.

11. perc: Mázlista Tönnesen... lövése a blokkról a kapufa tövére, onnan Sierra lábára kerül, majd begurul a kapuba, 6–5!

10. perc: Egy nagy gól a másik oldalon is, Gorbok volt eredményes, 6–4.

9. perc: Terzic belül védekezése után újabb hetes, Balogh most sem hibázott, 5–3! A túloldalon Tönnesen a kilencesről felugorva bombáz a szegedi kapuba, 5–4!

8. perc: Az első klasszikus lerohanás végén Manaszkov talált be, 4–3!

7. perc: Balogh hetesből növeli kétgólosra a szegedi előnyt, 4–2!

6. perc: Földharc után szerzett labdát a Veszprém, és egyenlő létszámnál támadhatott: Lékai első lövését Sierra védte.

5. perc: Sostaric a szélről eredményes Balogh passza után, 3–2!

4. perc: Itt a gyors válasz, Ilics bejátszása után Blagotinsek beállóból, 2–2! Kettős hátrányban a Veszprém, Manaszkovnak kell kiülnie.

3. perc: Bánhidi beállóban kap labdát, befordul és gól, 2–1! Ráadásul, Ancsin kap is egy kétpercet.

2. perc: Alilovic védéssel kezd, majd Sierra is kivédi Ancsin lövését.

1. perc: A Veszprémnél Alilovic, a hazaiaknál Sierra véd. Mindkét csapat hagyományos szerelésében, a Szeged kékben kezdi a meccset, a piros veszprémiek védekeznek.Rögtön egy sárga, Ligetvári kapta, Gorbok lövése talált utat a kapuba, majd Ancsin egyenlített gyorsan, 1–1!

1. FÉLIDŐ

Egy perces gyászszünetet tartottak, a bácsalmási kézilabda klub elhunyt játékosa, Eckert Tibor emlékére.

Jönnek a hazaiak, egyenként ők is, a füttynek már persze nyoma sincs.

A helyszínen van a szegedi klub tulajdonosa, az MLSZ elnöke Csányi Sándor is.

A vendégeket óriási füttykoncerttel fogadja a szegedi tábor.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a hangulat óriási, a csapatok bemutatása zajlik.

ÉRDEKESSÉGEK

Köszöntjük Olvasóinkat, hamarosan megkezdődik Szegeden a férfi kézilabda-bajnokság rangadója, a Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém találkozó!

A várakozás hatalmas a mérkőzés előtt, kollégánk Somogyi Zsolt pénteki fotóin jól látható a jegyvásárlásra váró kígyózó sor a csarnok előtt.

Mindkét csapat százszázalékos, a Szeged vezet, a Veszprém eggyel kevesebb meccset játszott és a második. A harmadik helyen a Balatonfüred szintén hibátlan mérleggel. A rangadó győztese pontelőnybe kerülhet.

A mérkőzés legnagyobb hiányzója a veszprémi Nagy László, aki a Kiel elleni BL meccsen ujját törte, ezért nem játszhat. Megjegyeznénk: törött ujjal is gólt tudott dobni a németeknek.

A veszprémieknél a többi játékos egészséges, a Szegedben pedig nincs súlyos sérült, aki ne játszhatna a rangadón.

Szeged eddig két alkalommal nyert magyar bajnoki címet. Az elsőt 1996-ban, a másodikat 2007-ben. Ha hiszünk a számmisztikában, akkor jövő év májusában ismét Bodóék emelhetik magasba a bajnoki trófeát.

Számok, 2. rész: a veszprémiek 1981 óta mindig a dobogón végeztek a magyar bajnokságban, 25 aranyérem, 9 ezüst és 2 bronz a termés.

A szegedieknél a már említett két bajnoki arany mellett 17 ezüst és 10 bronz áll a vitrinben.