Óriási küzdelemben egygólos veszprémi győzelem a Szeged ellen

2019.12.07. 19:14
125. alkalommal találkozott egymással a Veszprém és a Szeged férfi kézilabdacsapata, ezúttal az NB I legnagyobb rangadóján. A végig nagy hőfokú, de sportszerű és izgalmas mérkőzésen a hazai csapat egy góllal nyert.
GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA ELÉRHETŐ!
Jó meccset játszott a Veszprém és a Szeged, nagy győzelmet arattak a hazaiak (Fotó: Szabó Miklós) GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA ELÉRHETŐ!

FÉRFI KÉZILABDA NB I

TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 29–28 (15–15)
Veszprém, 5156
néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: STERBIK – Gajic 5 (3), J. Omar 1, NENADICS 7 (1), Blagotinsek 1, Lauge 2, STRLEK 7. Csere: Cupara (kapus), MACKOVSEK, Nilsson 1, BOROZAN 5, Moraes, Marguc. Edző: David Davis
SZEGED: Mikler – RADIVOJEVICS 6 (3), Maqueda, Gaber, Bánhidi 3, Henigman, BOMBAC 5. Csere: ALILOVIC (kapus), Zsitnyikov 4, J. CANELLAS 6, STEPANCIC 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 3–3. 15. p.: 7–7. 18. p.: 8–9. 24. p.: 11–12. 25. p.: 13–12. 31. p.: 15–16. 34. p.: 18–16. 41. p.: 20–20. 47. p.: 25–22. 49. p.: 25–24. 55. p.: 28–26. 58. p.: 29–28
David Davis:
– Az döntött a javunkra, hogy a második félidőben szinte végig vezetni tudtunk. Fantasztikusak voltak a szurkolók, örömmel tölt el, hogy legyőztük legnagyobb hazai riválisunkat. A Szeged elleni győzelem mindig nagyon fontos a drukkereknek, a klubnak és a városnak is.
Juan Carlos Pastor: – Mind támadásban, mind védekezésben sokat kell még javulnunk. Az döntött a Veszprém javára, hogy a második félidőben túl sokat játszottunk emberhátrányban, Strlek pedig kíméletlenül megbüntette a hibáinkat a ziccereivel. Végig harcban álltunk a pontszerzésért, az utolsó támadásunk kimaradt, ezt is gyakorolnunk kell.

Mindkét csapat több meghatározó játékosa sérülés miatt volt kénytelen kihagyni a magyar NB I legnagyobb rangadóját. A Szegedből hiányzott Blazevic, Källman, Sigurmannsson és Bodó, a Veszprémből pedig Mahé, Tönnesen és Lékai sem játszhatott.

A több mint ötezer néző a Veszprém Arénában nagy meccset és hazai győzelmet várt – mindkettőt megkapta.

A végig magas hőfokú, de sportszerű és izgalmas mérkőzésen jó kézilabdát láthattunk. Az első félidőben a kapusok ritkán találkoztak a labdával, egygólos különbségnél jobban egyik gárda sem tudott elmenni az ellenfelétől. A Szegedben Bombac vitte a hátán a csapatot ebben a játékrészben, a Veszprémben Borozan nagy góljai ellen nem volt ellenszer.

A második félidőben a Veszprém ragadta magához a kezdeményezést, és a 34. percben kétgólos előnyre tett szert, ami ebben a nagy csatában bizony jelentősnek számított (18–16). Innen még felállt a Szeged, elsősorban Alilovic szenzációs védéseinek köszönhetően, de a 47. percben már három góllal ment a hazai együttes Nenadics góljai révén (25–22).

Juan Carlos Pastor azonnal időt kért, és feltámadt a Szeged. Canellas vette a hátára a csapatot a góljaival, de hiába jött fel a vendégcsapat többször is egy gólra, nem sikerült az egyenlítés.

Az utolsó percben a Szeged a döntetlenért támadhatott 29–28-nál, csakhogy Canellas lövését kivédte Cupara, így a rangadót a Veszprém nyerte, mert nagyon küzdött ezen a kiváló találkozón. Ezzel a Veszprémnek továbbra is csak győzelmei vannak a magyar bajnokságban, és még egy meccse hátravan a szezonból.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, óriási küzdelemben nyert a Veszprém. 29–28
60. perc:
Hét a hat ellen támadott a Szeged, Canellas lövését kivédte Cupara!
60. perc: Maqueda
tört be, csak szabaddobást kapott. Fél perc van hátra.
58. perc: Nagyon keményen védekezett a Szeged, nem találta a rést a Veszprém, aztán Nenadics lövését Alilovic kitolta.
58. perc: Bánhidi került ziccerbe Canellas passza után, jött is a hetes. A hetest Radivojevicsa jobb fölsőbe vágta. 29–28
58. perc: Lehet még valamit kitalálni? Pastor időt kért.
57. perc: Tombol a közönség, hiszen Borozan átlövése bepattant a szegedi kapuba. 29–27
57. perc: Canellas bevitte, belőtte, ez már a hatodik gólja volt. 28–27
56. perc: Alilovic
döntő pillanatban védte Marguc ziccerét.
56. perc: Nehezen találta a veszprémi védelmen a rést a Szeged, ráadásul Maquedánál belemenést fújtak. Az is volt.
55. perc: Strlek lőtt egészen elképesztő mozdulattal gólt a bal fölsőbe. Ráadásul Stepancic le is ment két perc pihenőre. 28–26
54. perc:
Óriási a küzdelem, Alilovic megfogta a labdát, újra egyenlíthet a Szeged. Canellast leblokkolt, majd Stepancic lövését védte Cupara.
53. perc: Canellas átadását Bánhidi váltotta gólra beállóból. 27–26
53. perc: Nenadics vette észre Strleket, aki kihasználta a helyzetét. 27–25
53. perc: Borozan
tört be, de megállították. Tovább támadott a Veszprém, megint Borozan lőtt, ellökték, Maquedát kiküldték két percre.
52. perc: Canellas viszi most a hátán a csapatát, a jobb alsóba talált. 26–25
51. perc: Canellas
kapott nagyot Blagotinsektől, videóztak a bírók.Blagotinsek végülkétperces büntetést kapott.
51. perc: Stepancic lövését blokkolták, Strlek megindult előre, kapta a labdát, és bedobta. 26–24
50. perc: Jahja
lövését védte Alilovic, akár egyenlíthet is a Szeged.
49. perc: Nilsson szabálytalankodott, jöhetett a Szeged, Canellas eresztette el kilenc méterről, és megint betalált! 25–24
48. perc: Canellas vállalta el, hosszú idő után gólt szerzett a Szeged. 25–23
47. perc: Stepancic
nagy lövése a lécről pattant fölé, a másik oldalon Jahja találta el a kapufát.
47. perc: Szegedi időkérés.
47. perc: Cupara jól állt be egy kiváló védéssel. Aztán a másik oldalon szinte pillanatok alatt lőtt nagy gólt talpról Nenadics. 25–22
46. perc: Strlek
lopott labdát, de ezúttal a ziccerét kiszedte Alilovic!
46. perc: Eladott labda után Strlek lőtt ziccergólt. 24–22
45. perc: Nenadics lőtte fejbe Alilovicot, akinek nagyon fájt a löket. Maradt a labda a Veszprémnél, Nilsson szedett össze egy bejátszást, és a bal alsóba lőtt. 23–22
44. perc: Zsitnyikov alsó lövése pattant be Mackovsek kezéről. Jön is Cupara a hazai kapuba. 22–22
43. perc: Ezek most Nenadics momentumai. Áttört a szegedi védőfalon, és a kapu bal oldalába pattintott. 22–21
42. perc: Bánhidi kapott remek bejátszást Zsitnyikovtól, be is lőtte, ahogy kell. 21–21
42. perc: Jahja tört be, kapufát lőtt, de hetest kapott. A hetest Nenadics a hálóba pattintotta. 21–20
41. perc: Stepancic egyenlített egy szép átlövéssel. 20–20
40. perc: Nenadics nagyon megnyomta ezt a lövést, bár Alilovic úgy érezte, hogy hárítható lett volna...
20–19
39. perc: Bánhidi
tört be, mint egy tank, nem tudták megállítani, hétméteres. A hetest Radivojevicsa jobb fölsőbe vágta. 19–19
38. perc: Alilovic
védett nagyot, egyenlítésért támadott a Szeged. Mackovsek rántotta vissza Bombacot, de megúszta, labdát szerzett a Veszprém, Gajic ziccerbe szaladt, de Alilovic nagyot védett.
37. perc: Zsitnyikov lövése most utat talált a kapuba, Sterbik lábáról pattant be. 19–18
36. perc: Zsitnyikovot lesáncolták, gyorsan indult a Veszprém, úgy tűnt, elvesztik, de Blagotinsek elé pattant, ő összeszedte, és a hálóba lőtt. 19–17
35. perc: Blagotinsek
harcolt ki hetest, ezt is Gajic lőtte, de Alilovic belepiszkált a labdába, amely fölé szállt.
35. perc: Canellas lőtt szép és fontos gólt közelről. 18–17
34. perc: Gajicra játszották ki a figurát, aki a jobb szélről a kapu bal oldalába húzta vissza a labdát. 18–16
33. perc: Bombac
igyekezett betörni, megállították egy szabaddobásért. Kettős hátrányban húzták az időt, amennyire lehetett, aztán Canellas lövése jött le a sáncról. Maradt a labda a szegedieknél, de Bombac mellé lőtt.
32. perc: Lauge maradt szabadon, és a bal fölsőbe lőtt. Ráadásul Bánhidit is kiállították két percre.17–16
32. perc: Stepancic
lövése mellé szállt, a veszprémi támadás közben Radivojevics szabálytalankodott, kiküldték két percre.
32. perc: Máris egyenlített a Veszprém, Strlek ugrott be balról, és a léc alá bombázott. 16–16
31. perc: A szegedi támadás góllal ért véget, mert Stepancic óriási átlövésgólt szerzett. 15–16
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

31. perc: A félidőben leánykérés volt, szegedi fiú és veszprémi lány lesz egy pár. A lány mindjárt kezdődobást is elvégezhetett.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, óriási a küzdelem, az állás döntetlen. 15–15
30. perc: Borozan
lőtt, Mikler védett, időn túli szabaddobás. Jahja maradt ott, de a lövést Henigmanelkapta.
30. perc: Veszprémi időkérés.

30. perc: Canellas lőtt óriási gólt átlövésből. 15–15
29. perc: Lauge tört be, és a kapu bal oldalába lőtt. 15–14
29. perc: Az időkérés után sokáig támadott a Szeged, passzívot jeleztek a bírók, Bombac Bánhidihez játszott, aki a bal fölsőbe lőtt. 14–14
28. perc: Stepancic lövését blokkolták, majd szegedi időkérés következett.
27. perc: Borozan óriási erejű lövésére nem volt ellenszer, pedig Mikler beleért. 14–13
25. perc: Stepancicot lesáncolták, maradt a labda a Szegednél.Stepancicot lebirkózták, aztán Bánhidi harcolt ki hetest. A hetestRadivojevics a hálóba pattintotta. 13–13
25. perc: Canellas mellé durrantott, Borozan viszont nem, mert szinte lábról lőtt a hálóba. 13–12
24. perc: Borozan tört be a védőfalba, de így is bedobta. 12–12
24. perc: Stepancic irtózatosan nagy gólt lőtt a szaggatottról a bal fölsőbe. 11–12
23. perc: Strlek kapott labdát a bal szélen, és remekül lőtt a rövid sarokba. 11–11
23. perc: Óriási a csata, hatalmas a hangulat, Bombac szerzett labdát, majd a ziccert a kapu közepébe pattintotta. 10–11
22. perc: Stepancic lőtt nagy gólt Mackovsek hóna alatt. 10–10
21. perc: Labdát vesztett a Szeged, Nenadics betört, a bal fölsőbe lőtt, majd Canellast kiküldték két percre. 10–9
20. perc: Bánhidi
ziccerét Sterbik, Borozanét Mikler védte.
19. perc: Moraes repült be a hatoson belülre, de csak szabaddobást kapott. Utána viszont Borozan óriási gólt dobott a jobb alsóba. 9–9
18. perc: Nilssont
kellett ápolni, mert saját csapattársával, Stlekkel ütközött.
18. perc: Kölcsönös hibázások után Borozan lövését védte Mikler, majd a másik oldalon Radivojevics használta ki a helyzetét. 8–9
17. perc: Jahját
lesáncolták, de a szegedi támadás is gyorsan hibával ért véget.
17. perc: Radivojevics maradt egyedül a jobb oldalon, és Sterbik lába között talált a hálóba. 8–8
16. perc: Stepancic
lövését védte Sterbik, majd Lauge lövése ment mellé.
15. perc: Felpörögtek a csapatok, most Nenadics futott be a hatosra, és szépen lőtt a jobb fölsőbe. 8–7
15. perc: Zsitnyikov tört be két védő között, és egyenlített. 7–7
14. perc: Nem várt sokáig a Veszprém, Jahja gyorsan előnyt szerzett betörésből. 7–6
14. perc: Húzta az időt a szegedi csapat emberhátrányban, aztán végül Canellas lőtt, lesáncolták, de maradt a labda a vendégeknél. Sőt, Bombac nagy góllal jelentkezett. 6–6
13. perc: Hétméterest kapott a Veszprém, Nilsson harcolta ki. A hetest Gajic a hálóba pattintotta. 6–5
12. perc: Strlek
lövését védte lábbal Mikler, de a labda az oldalvonalon kívül ment ki. Nenadics csavarodott rá a védőfalra, Gabert kiküldték két percre.
11. perc: Zsitnyikov lőtt valami szédületesen nagy kapufás gólt. 5–5
11. perc: Remek szélsőbefutás után Gajic kapta a labdát, majd a jobb fölsőbe pattintott. 5–4
10. perc: Radivojevics kapta a jobb szélen, és kiválóan lőtt a léc alá. 4–4
10. perc: Maqueda
lövéseit ma nagyon érzi Sterbik, de a másik oldalon Radivojevics lopott labdát.
9. perc: Strlekhez került ki a labda a bal szélre, ő pedig bedobta. 4–3
8. perc:
A közönség tüntetett, de hiába. Zsitnyikov lövését blokkolták, Bombac lőtt a jobb alsóra, de Sterbik védett.
7. perc: Szabálytalan zárás a veszprémieknél, a szegediek viszonylag hosszan támadtak, aztán Lauge lopott labdát. De mivel beesett a hatoson belülre. Folytathatta a támadást a Szeged.
6. perc: Bombac bemutatott egy lövőcselt, aztán a jobb alsóba zúdította a labdát. 3–3
6. perc: Nilsson
fordult be, hetest kapott. A hetest megint Gajic végezte el, és ezúttal a kapu közepébe pattintott. 3–2
5. perc: Blagotinsek kapott kétperces büntetést. Utána jó blokk a Szegednél, Bombac pedig könnyű góllal egyenlített. 2–2
5. perc: Rontott veszprémi támadás után Bombac pattintott a jobb fölsőbe. 2–1
4. perc:
Passzívat jeleztek a bírók, mert a Szeged nem találta a rést, aztán Maqueda lövése halt el Sterbikben.
3. perc: Lauge eresztett el egy átlövést, és a labda a bal alsóba jutott. 2–0
3. perc: Maqueda
tört be kissé balról, de Sterbik kivédte a pattintott lövést.
1. perc: Az első támadás joga a Veszprémé. Lauge tört be, Mikler kivédte, de belül védekezés miatt hetes a Veszprémnek. A hetest Gajic a kapu jobb oldalába lőtte. 1–0

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém piros-feketében, a Szeged tiszta kékben játszik.

A mérkőzés előtt kedélyesen elbeszélgetett egymással David Davis és Juan Carlos Pastor. Davis a szegedi kispadra ült le beszélgetni a kollégájával.

ELŐZMÉNYEK

„Mivel mindkét gárda minőségi játékosokból áll, várhatóan úgy alakítja a formációját, hogy a legjobb játékosai lehessenek a pályán, és hatékonyabban tudjon játszani– mondta a Nemzeti Sport szakértője, Skaliczki László mesteredző, korábbi szövetségi kapitány, a Vác férfi csapatának trénere. –Mindkét együttes erőssége a sűrű, masszív védekezés, amit csak széles játékkal lehet megbontani, de úgy sem egyszerű. Előrejátékban fontos fegyverük a labdabiztos támadásvezetés, amely a Bajnokok Ligájában gördülékenyen megy mindkettejüknek, éppen ezért a hatékonyságuk is kiemelkedő.”

„Az óriási presztízs miatt a rizikós helyzetekbe óvatosabban mennek bele a felek, bár biztosan lesz olyan szituáció a végén, amikor kockázatot kell vállalniuk– fogalmazott Skaliczki, aki szerint a biztosra törekszik mindkét csapat, ezért a lövések előkészítésén és pontosságon is nagyobb lesz a hangsúly. –Védekezésnél rengeteget számít majd a két csapat közti különbség gyorsaságban és erőben, hogy a test test elleni küzdelmekből ki nyer meg többet. Óriási technikai és taktikai küzdelem várható.”

„Támadásban az irányító Dean Bombac és a beálló Bánhidi kapcsolata fogja meghatározni a játékot, ebből a szempontból kulcsfontosságú lehet, a Veszprém hogyan védekezik Bánhidi ellen, a hátsó alakzat mennyire lesz kompakt és feszes, mennyire tudja majd szélességben lezárni a szegedi támadásokat– tette hozzá Skaliczki. –A veszprémi védelem erőssége a tömörség, ha a belsők együtt mozognak, nehéz ellenük gólt szerezni, csak átlövésekkel lehet próbálkozni.”

Az előző idény alapszakaszában a Szeged mindkétszer legyőzte az edzőváltáson átesett Veszprémet, de döntőbeli győzelmével a magyar bajnokságot mégis utóbbi szerezte meg.