Szegedi bravúr – 10 év után győzelem Veszprémben!

2018.03.10. 17:05
A férfi kézilabda NB I rangadóján a Mol-Pick Szeged óriási csatában 32–31-re legyőzte idegenben a címvédő Telekom Veszprémet. A szünetben még a házigazda vezetett, de Bodó Richárd tarthatatlannak bizonyult.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Lékai Máté kiválóan játszott, de szegedi oldalon Bodó Richárd még őt is felülmúlta (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDANB I
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 31–32 (17–15)
Veszprém, 5000 néző. V: Andorka, Hucker
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc, Tönnesen, Nagy L. 4, Nilsson 3, Ilics 5, UGALDE 5. Csere: Mikler (kapus), Terzic, Blagotinsek 1, Sulic 2, Nenadics 2, LÉKAI 6, Gajic 3
Edző:
Ljubomir Vranjes
SZEGED: Sierra – Skube 3, Zubai, Goncalves 1, BÁNHIDI 5, Källman 3, BODÓ 10. Csere: Sego (kapus), Srsen 2, Sigurmannsson 4 (2), Balogh 1, Blazevic, Sostaric 3 (1), Zsitnyikov
Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 13. p.: 5–9. 24. p.: 13–12. 34. p.: 18–18. 36. p.: 21–18. 44. p.: 23–23. 47. p.: 24–25. 51. p.: 29–26. 55. p.: 30–28. 59. p.: 30–31
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: – ill. 5/3
Ljubomir Vranjes: – Megérdemelten nyert a Szeged. A meccs több szakaszában hektikusan játszottunk, túl sok technikai hibát követtünk el. Rengeteg új taktikai elemet igyekeztem kipróbálni a csapattal, valami sikerült, valami kevésbé. Az első tizenöt percben a teljesítményünk igen szerény volt, túl sok könnyű, lerohanásos gólt kaptunk. A folytatásban javítottunk, de a második félidőben ismétlődtek a problémáink. Vezettünk, aztán az ellenfelünknél volt az előny, a végén pedig mindkét csapatnak volt az esélye a győzelemre. A tiszta helyzeteink elhibázása jelentősen hozzájárult a Szeged győzelméhez. Nem jó érzés kikapni, de tisztán látom az okokat. Ezek közül a legfontosabb a rengeteg technikai hiba. Tizenegy éve nem nyert itt a Szeged, ezzel nem foglalkozom, hanem a mutatott játékunk érdekel. Nekem a fokozatos előrelépés a fontos, és azzal elégedett lehetek.
Carlos Pastor: – Nagyon erős csapatot tudtunk megverni, amelynek remek az edzője is. Jobban kellett nekünk ez a győzelem, mint a veszprémieknek. Tudtunk korrigálni a rossz emlékű őszi vereségünk után. Saját magunktól függ, hogy a bajnokságban miként folytatjuk, elsők leszünk-e. Ezen a vonalon kell folytatnunk. A fordulatos meccsen az döntött, hogy végig jól tartottuk magunkat, jól védekeztünk, labdát szereztünk és könnyű gólokat szereztünk. Lékai remekül játszott, a második hullámból rengeteg gólt szerzett, erre nem tudtuk a megoldást. Reméljük, hogy még sok ilyen jó mérkőzést fogunk játszani, és nem csak a magyar bajnokságban.

Ha a Szeged kikapott volna Veszprémben, akkor… De fölösleges is folytatni a mondatot, mert nem kapott ki, sőt 2007 óta először legyőzte idegenben ősi ellenlábasát. Ha a tíz évvel ezelőtti, hétméteresekkel megnyert mérkőzést figyelmen kívül hagyjuk, akkor a szegediek 2003 februárja óta először nyertek a rendes játékidőben Veszprémben.

A Tisza-partiak kezdték jobban a meccset, a 13. percben már négy góllal vezettek (5–9). Ljubomir Vranjes időkérése után a Veszprém felzárkózott két gólra, majd a 21. percben Petar Nenadics és Renato Sulic tizennégy másodpercen belül szerzett találatával ki is egyenlített (12–12). Három perccel később Cristian Ugalde emberelőnyös góljával először vezetett a Veszprém, amely Lékai Máté utolsó pillanatokban lőtt találatának köszönhetően kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre (17–15).

A második félidő elején a vendégek egyenlítettek (18–18), utána azonban a Veszprém elhúzott három góllal (21–18). Innen a Szeged felállt – sőt, vezetett is (24–25) –, ám a bajnoki címvédő ismét meglépett hárommal (29–26). A szegediek azonban tudtak újítani, és az extraklasszis teljesítményt nyújtó Bodó Richárd, valamint a második félidőre remekül beszálló Marin Sego kapus vezérletével fordítottak (30–31).

Az 59. percben Dragan Gajic egyenlített, majd az utolsó percbe lépve a vendégek Bodó tizedik találatával megszerezték a győztes góljukat (31–32).

És hogy befejezzük az összefoglaló elején megkezdett gondolatmenetet: ha a Szeged kikapott volna Veszprémben, akkor a Tatabánya hét győzelemmel – köztük egy Veszprém elleni esetleges idegenbeli sikerrel – megelőzhette volna Juan Carlos Pastor csapatát a második helyen, és bejuthatott volna a bajnoki döntőbe.

Így azonban a Szegednek maradt a saját kezében a sorsa.

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva olvashatnak.

2. FÉLIDŐ

A Szeged több mint 10 év után nyert ismét Veszprémben!

60. perc: Alilovic előre-, Lékai fölé dobta, nyert a Szeged! Vége a meccsnek!
60. perc: Ilics eladott labdája után Thiagus ziccerben fejbe lőtte Miklert. Marad a 31–32, de már csak két másodperc van hátra.
60. perc: Bodó tizedik gólja a blokkról szédült be. 31–32
Beléptünk az utolsó percbe.
59. perc: Gajic két kihagyott ziccer után most nem rontott. 31–31
59. perc: Bánhidi góljával vezet a Szeged! 30–31
Pastor időt kért, a Szeged a vezetésért támadhat.

58. perc: Lékai eladja a labdát, ez most nagyon rossz passz volt a részéről.
Három perc van hátra, időt kértek a veszprémiek.

57. perc: Bodó Richárd elképesztő, most a jobb alsót lőtte ki. 30–30
57. perc: Bodó nekiesett Ilics térdének, látszik rajta, hogy fájt neki.
56. perc: Gajic fejbe lőtte Segót, megint jöhet a Szeged.
56. perc: Gajic ziccerét Sego kivédi. Az egyenlítésért támadhatott a Szeged, de a vendégek elkapkodták ezt a támadást.
55. perc: Jól védekezett a Veszprém, de Bodó hatalmas góllal megtörte az ellenállást. 30–29
54. perc: Lékait
nem tudják tartani a szegediek. 30–28
53. perc: Sostaric bedobta a büntetőt. 29–28
52. perc: A játékvezetők szerint Lékai belül védekezett – hetes a Szegednek.
52. perc: Bodó hetedszer talált be, ezzel ő a mezőny legeredményesebbje. 29–27
Ismét hárommal vezet a Veszprém.
51. perc: Ugalde csodás meglátása után Lékai vette be az üres kaput. 29–26
51. perc: Bánhidi lőtt Nagy László mellől, nincs gól.
50. perc: Lékai tíz másodpercen belül válaszolt. 28–26
50. perc: Bodó ezúttal nem hibázott. 27–26
50. perc: Bodó lövése Nagy László blokkjáról mellé pattant.
A 3–0-s veszprémi sorozat után most Pastor kért időt.

49. perc: Ilics nagy gólt lő. 27–25
48. perc: Bodó lövését Mikler védi.
48. perc: Srsen lövéséből nem született gól, nem úgy Ugalde kísérletéből a másik oldalon. Ismét a hazaiaknál az előny. 26–25
47. perc:
Ilics bejátszását Nilsson bepattintotta. 25–25
Vranjes időt kért.

47. perc: Ugalde elhagyta a labdát, Sigurmannssont indítják, vezet a Szeged. 24–25
46. perc: Bodó a bal szélső helyéről iszonyatosan nagy gólt lőtt a hosszú felsőbe. 24–24
45. perc:
Sego két újabb bravúrjával marad a döntetlen. Legalábbis egyelőre. Ilics lövését azonban már nem tudta védeni. 24–23
44. perc: Bánhidit a mezénél fogva rángatják, de így is egyenlített. 23–23
44. perc: Sigurmannsson hetesét a meccsen először pályára lépő Mikler hárította.
43. perc: Bánhidi harcolt ki kétméterest.
43. perc: Újabb labdaszerzés, de Thiagus ziccerét Alilovic ezúttal bravúrral kirúgta. A másik oldalon Sego is bemutatott egy nagy védést Ugalde lövésénél.
42. perc: Thiagus szépít lerohanásból, emberhátrányban. 23–22
42. perc:
Blazevic kapott két percet Lékai megütéséért.
41. perc: Srsen villant. 23–21
41. perc: Ugaldénak nagy szöget hagytak a bal szélen, ki is használta. 23–20
Bodó lent maradt a földön, ezért a bírók megállították a játékot. Vranjes kapott sárga lapot reklamálásért.
40. perc: Blagotinsek megszerezte az első gólját. 22–20
39. perc: Újabb kínai figura a vendégektől! Skube feladta, Sostaric bevágta. 21–20
38. perc: Nagy László lövését leblokkolták, Lékaié mellé pattant.
37. perc: Ilics passzát Skube lefülelte, majd végigrohant vele. 21–19
36. perc: 18 másodpercen belül újabb két veszprémi gól:
előbb Gajic, majd Ugalde talált be. 21–18
35. perc:
Skube lövését Alilovic védte, a kipattanót a szlovén irányító hiába lőtte be, leért a lába a hatoson belül.
34. perc: Nagy László lövésénél nem volt esélye Segónak. 19–18
34. perc: Bodó bődületes góljával egyenlített a Szeged. 18–18
33. perc: Skube nagyot esett a csúszós talajon.
33. perc: Ilics lövését Sego védte.
33. perc: Srsen remek lövéssel mutatkozott be. 18–17
32. perc: Gajic gyors válaszával 18–16
32. perc: Bánhidi szerzett bravúros gólt. 17–16
31. perc: Technikai hiba a második félidő első veszprémi támadásánál is.
31. perc: A szegediek gyorsan szerették volna kihasználni emberelőnyüket, de támadó szabálytalanság miatt a játékvezetők elvették tőlük a labdát.
31. perc: A Szeged kezdte a második félidőt. A vendégek kapujában Sierra helyett Sego.

A csapatok már a pályán, máris kezdődik a második játékrész.

Hamarosan folytatjuk a második félidővel!

A Veszprém és a Szeged 1981-ben találkozott először, azóta 117 mérkőzést játszott egymás ellen.
Veszprémben: 59 Veszprém-győzelem, 2 Szeged-győzelem
Szegeden: 21 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 30 Szeged-győzelem
Összesen: 80 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 32 Szeged-győzelem

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek! A szünetben Veszprém–Szeged 17–15!
30. perc:
A középkezdés után Lékai szerzett villámgyorsan gólt, majd azzal a lendülettel futott is be az öltözőbe. 17–15
30. perc:
Tíz másodperccel a félidő vége előtt kínaiból szépített a Szeged: Zsitnyikov tette fel a labdát Sigurmannssonnak, aki a léc alá vágta a labdát. 16–15
30. perc: Nagy László
átlövése után a labda a kapu jobb alsó sarkában. 16–14
30. perc:
Nenadicsot nem kímélik, össze is szólalkozott Sigurmannssonnal.
29. perc: Emberelőnyben vesztett labdát a Szeged.
28. perc: Sulic kapott kétperces büntetést Zsitnyikov megállításáért.
27. perc: Nagy László magára rántott két embert, majd Lékaihoz továbbított, akinek a passzát Ugalde váltotta gólra. 15–14
26. perc:
Bodó remek átadását követően Bánhidi volt eredményes a hatos vonaláról. 14–14
26. perc: Nenadics passza után Nagy László betört, és megszerezte első gólját. 14–13
25. perc:
Balogh Zsolt harcolt ki hetest, amelyet Sigurmannsson bepattintott Alilovic lábai között. 13–13
24. perc: Nenadics adott nagy labdát Ugaldénak, gól a bal szélről. 13–12
24. perc:
Thiagus ellökte a levegőben Nenadicsot, kiküldték két percre. Először vezethet a Veszprém.
23. perc: Mindkét oldalon egy-egy elhibázott támadás, a labda a Veszprémnél.
22. perc:
Megint emelték a kezüket a bírók, Sigurmannsson lövése levágódott a blokkról.
Nem csoda, hogy Juan Carlos Pastor időt kért. A vendégeknél Zsitnyikov a pályán.
21. perc: 14 másodperc alatt egyenlített a Veszprém! Nenadics, majd Bodó elkapkodott lövését követően Sulic eredményes. 12–12
21. perc: Skube óriási lövése Alilovicról a lécre pattant.
20. perc: Källman „cunderezett” mellé, majd Lékai eladta a labdát.
20. perc: Nenadics első gólját szerzi volt csapata ellen. 10–12
20. perc:
Fent volt a bírók keze, Balogh kiszorított helyzetből lőtt, Alilovic időben összezárta a lábát.
19. perc: Ilics most a kapufát találta el.
18. perc: Bodó nagy és szép gólt lő a kapu jobb oldalába. 9–12
17. perc:
Szétnyílt a szegedi védelem, amit Ilics használt ki. 9–11
17. perc: Hetes a Szegednek, a veszprémi szurkolók nem így gondolják. Sigurmannsson a második büntetőjét már belőtte. 8–11
16. perc: Skube hiába lő a kapuba, előtte sokat lépett.
16. perc: Lékai válaszára csak másodperceket kellett várni. 8–10
15. perc: Skube
villant talpról. 7–10
15. perc: Az előkészítő ismét Lékai, a gólszerző Ilics. 7–9
14. perc: Sulic lő a kapuba Lékai passzéból. 6–9
Vranjes felhívta a játékosai figyelmét, hogy a jó védekezés lehet a siker kulcsa, ezért támadás után szíveskedjenek gyorsabban visszarendeződni a védekezéshez.
Ljubomir Vranjes időt kért. A Veszprém beragadt, egyelőre csak fut az eredmény után. A Szeged kiválóan kezdett.

13. perc: Sostaric a másik oldalon nem hibázott. 5–9
13. perc: A bírók felemelték a kezüket, Bodó bombáját Alilovic ütötte ki.
12. perc: Ilics lövését Sierra hárította, kiegészült a Veszprém.
11. perc: Balogh Zsolt volt határozott, gól a jutalma. 5–8
10. perc: Ilics
eredményes emberhátrányban. 5–7
10. perc: A vendégek nemcsak Skube góljának, hanem Nilsson kiállításának is örülhetnek. 4–7
9. perc:
Nilsson szabálytalankodott a falban, támadhat a Szeged.
9. perc: Bodó is megszerezte a második gólját. 4–6
8. perc: Az első duplázó a hazaiknál Andreas Nilsson. 4–5
7. perc:
Gyönyörű akció! Balogh passzát bevetődve Källman dobta az üres kapuba. Bár lehet, hogy a svéd a vonalon állt. 3–5
7. perc: Nagy László labdát szerzett, Nilsson gólt dobott. 3–4
6. perc:
Sigurmannsson hetese a lécen csattan, de a kipattanót Källman lehúzta. Maradt a labda a szegedieknél.
5. perc: Bánhidi szabálytalan a falban, az ellentámadásból Lékai szerzett gólt. 2–4
4. perc:
Bodó remekül védekezett és labdát szerzett.
3. perc: Sierra bravúrja után Bánhidi váltotta gólra Balogh átadását. 1–4
3. perc:
Elveszítette a labdát a Veszprém, az újabb lerohanás végén ismét Källman eredményes. 1–3
2. perc: Nagy Lászlót kiállítják Bodó visszarántásáért, akit azonban így sem lehetett megállítani a gólszerzésben. 1–2
2. perc: Nagy László válaszol. 1–1
1. perc: Källman lerohanásból szerzett góljával a vendégeké az első találat. 0–1
Nagy László irányít a hazaiaknál, Tönnesen eladja a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Veszprém vezeti az első támadást.

Andorka Miklós és Hucker Róbert vezeti a mérkőzést.

A két csapat októberi meccsén a Veszprém 30–21-re nyert Szegeden.

A kezdés előtt a tavalyi év legjobbjait díjazták: Győri Mátyás (az év fiatalja), Lékai Máté (az év játékosa), Nagy László (az év védekező játékosa), Mikler Roland (az év kapusa) és Gasper Marguc (az év légiósa) is elismerésben részesült.

Már mindkét csapat játékosai a pályán, a hangulat kifogástalan a Veszprém Arénában.

18.00: Grundfos Tatabánya KC–Ferencvárosi TC

• A szegedieknek szükségük lenne a bravúrra, hiszen ha kikapnak Veszprémben, akár még a bajnoki döntőről is lemaradhatnak. Juan Carlos Pastor csapatára a veszprémi túra után még négy mérkőzés vár, de ha mind a négyet megnyeri, akkor sem biztos, hogy ott lesz a fináléban. A Tatabányának ugyanis még hét meccse van hátra, és ha egyszer sem botlik, akkor megelőzi a Szegedet a második helyen.

A Tatabánya a következő hat mérkőzését a Ferencváros, a Csurgó, az Orosháza, a Gyöngyös, a Vác és az Eger ellen vívja, majd május 6-án a Veszprémhez látogat. Ha az utolsó fordulóig a Szeged és a Tatabánya sem botlik, akkor a Veszprém–Tatabánya meccsen dőlne el, hogy a bakonyiak melyik csapattal játsszák a bajnoki döntőt. Ha kikapnak a Tatabányától, vele, ha nyernek, akkor a Szegeddel.

De ahhoz, hogy a Veszprém fenntartsa magának annak lehetőségét, hogy „eldönthesse”, melyik együttessel szeretne döntőzni, ma még meg kell vernie a Szegedet…

• Köszöntjük kedves Olvasóinkat a férfi kézilabda NB I-ben rendezendő Telekom Veszprém–Mol-Pick Szeged rangadó online közvetítésében!