Parádés második félidővel közel a bajnoki címhez a Veszprém

2017.05.20. 15:34
Nagyon összekapta magát a Veszprém a második félidőben (Fotók: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda NB I bajnoki döntőjének első felvonásán Veszprémben hat góllal nyert a hazai csapat a Szeged ellen. Az első félidőben még kétgólos előnnyel fordultak a vendégek, de a második félidőben megfordította a meccset a Veszprém, és nagy különbséggel győzött, így jó esélye van a bajnoki cím megszerzésére. A visszavágó szerdán, Szegeden lesz.

FÉRFI KÉZILABDA K&H LIGA
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉMMOL-PICK SZEGED 23–17 (8–10)
Veszprém
, 5000 néző. V: Herczeg, Südi
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc, Sulic 1, Nagy L. 3, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Iváncsik G. 1, Ilics 2, PÁLMARSSON 3, GAJIC 4 (1), Nilsson 2, Blagotinsek, LÉKAI 4. Edző: Xavier Sabaté
SZEGED: SIERRA – Rodríguez, Buntic, Gaber, Skube, BODÓ 5, KÄLLMAN 4. Csere: Sego (kapus), Obranovic 1, Petrus 1, Balogh Zs. 4 (4), Blazevic, Sostaric 2, Bóka. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 22. p.: 4–9. 37. p.: 11–11. 49. p.: 18–14. 57. p.: 22–16
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Xavier Sabaté:
– Nagyszerűen küzdött a Szeged, és a meccs első húsz percét Sierra védései határozták meg. Nem lett volna baj a támadójátékunkkal, ám a spanyol kapus remekelt, igaz, azért néhányszor mi is hibáztunk. A végén a lerohanásaink és a sokkal erőszakosabb védekezésünk döntött. Hatgólos előnyben is nagyon nehéz visszavágóra számítok.
Carlos Pastor: – Sokkal több gólt kaptunk, mint amennyire számítottam, és amennyit megérdemeltünk. Hiba volt, hogy megengedtük a Veszprémnek a visszatérést a meccsbe. Amikor átvette a vezetést, azt nehezen kezeltük lelkileg, nagy teher nehezedett ránk. Tanulnunk kell abból, hogy 14–14-ig uraltuk a mérkőzést, majd sorozatban sokat hibáztunk.

A Szeged alapszakaszgyőzelmével kivívta, hogy otthon játszhassa a bajnoki döntő visszavágóját, de ahhoz, hogy ebből valóban előnyt kovácsoljon, előbb Veszprémben kellett volna megfelelő eredményt elérnie.

Legutóbb a Magyar Kupa döntőjében találkoztak a felek, és ott, mint ismert, csak egy időn túli hétméteressel tudott nyerni a Veszprém. Most is kemény csata várt a csapatokra, és a meccs nem is cáfolt rá az előzetes várakozásokra.

Az első félidő leginkább a két kapusról, a szegedi José Manuel Sierráról és a veszprémi Mikler Rolandról szólt. Egymás után hárították a nagyobbnál is nagyobb ziccereket, óriási szerepük volt abban, hogy rettentően kevés gólt látott a veszprémi közönség.

A Szergej Gorbokot nélkülöző Szeged játszott jobban. Rögtön több góllal elment, és a félidő közepe táján hárommal is vezetett. Sőt tovább hízott ez az előny, mert a 25. percre már öt találattal elhúztak a Tisza-partiak. (5–10)

A félidő második felében kínkeservesen feljött kétgólos hátrányra a hazai csapat, de a szurkolóknak egyáltalán nem tetszett a produkció. (8–10) Xavier Sabaté utólag Chema Rodríguezt nevezte be a meccsre, de aztán nem jutott szerep a szezon végén távozó irányítónak.

A második játékrészben aztán valami olyasmi történt, mint Montpellier-ben, ahol a Veszprém állva hagyta francia ellenfelét. A Szeged is próbálkozott becsülettel, ám a 44. percben – a meccsen először – vezetéshez jutott a Veszprém. (14–13)

És innentől nem volt megállás. Mikler továbbra is szenzációsan védett, viszont Sierra már nem találkozott annyit a labdával. Ennek nem is lehetett más a vége, mint hogy a Veszprém egyre jobban elhúzott. Momir Ilics és Aron Pálmarsson szárnyakat kapott, dobálták a gólokat, és az 58. percben már hat gól lett a hazaiak előnye, ami ki is tartott egészen a végéig. (23–17)

A második félidőben tanácstalanul mozogtak a szegediek, így nehéz helyzetbe kerültek a visszavágó előtt, hiszen hat gólt kellene ledolgozniuk a roppant erősnek tűnő Veszprémmel szemben. Hogy sikerül-e nekik, az szerdán kiderül.

A meccs után a közönség ünnepelhette Iváncsik Gergőt és Gulyás Pétert, akiket a csapattársak a vállukon hordoztak körbe, hogy méltón búcsúzhassanak a veszprémi szurkolóktól. Gulyás esetében már korábban arról lehetett hallani, hogy abbahagyja a játékot, Iváncsik azonban még arról beszélt, egy-két évig folytatná.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, parádés második félidei játékával hatgólos előnnyel megy a Veszprém a visszavágóra. 23–17
60. perc:
A dudaszó után még egy szegedi gól született, de ez már érvénytelen.
60. perc: Nagy Lászlót
küldték ki két percre 4 másodperccel a vége előtt.
60. perc: Nilsson
kapta a labdát óriási ziccerben, de a lövését Sego kifogta!
59. perc: Veszprémi időkérés.
59. perc: Källman
kapta a labdát a bal szélen, és be is dobta, csakhogy előtte már lépéshiba volt.
58. perc: Lékai
szenzációs átadását Nilsson kapta beállóban, és könnyű gólt lőtt. 23–17
58. perc: Sostaric
ezúttal a szélről már betalált. 22–17
57. perc:
Elrontott szegedi támadás után Lékai indult, és parádésan bedobta. 22–16
57. perc: Pálmarsson
nagyon belejött. Egy pattintás után kegyetlenül kilőtte a bal fölsőt. 21–16
56. perc: Sostaric
került helyzetbe a jobb szélről, Mikler azonban védte a próbálkozást.
55. perc: Pálmarsson
lövését védte Sego.
54. perc:
Hetes és két perc. Terzic szabálytalankodott Bánhidival. A hetest Balogh lőtte, de Alilovic kivédte!
53. perc:
Hetest kapott a Veszprém, amelyet Gajic a bal fölsőbe vágott. 20–16
53. perc: Bodó
tartja a lépést a Veszprémmel, ezúttal is nagy gólt lőtt. 19–16
51. perc:
Lépéshiba után támadhatott a Veszprém. A meggondolt akció végén Pálmarsson lábról irtózatos erővel lőtte ki a jobb felsőt. 19–15
50. perc: Ilics
távoli lövését lábbal védte Sego.
50. perc:
A megbeszéltek szerint Bodóra játszották ki a támadást, ő pedig óriási gólt dobott. 18–15
49. perc: Tenni kell valamit, szegedi időkérés.
49. perc:
Belemenés a Szegednél, Lékai pedig gyors indulás után kilőtte a jobb alsót. 18–14
48. perc:
Indult a Veszprém, és az elöl tanyázó Gajic a hálóba pattintotta a ziccert. 17–14
48. perc: Balogh
jutott lövéshez, de Mikler védte a nem túl erős lövést.
47. perc: Megint Ilics került lövőhelyzetbe, és szépen lőtte ki a bal alsót. 16–14
46. perc: Obranovic
próbálkozhatott nem is túl távolról, de Mikler figyelt, és védett.
46. perc: Ilics
a szaggatottról a bal alsóba bombázott. 15–14
45. perc:
A hetest Balogh lőtte a kapu jobb oldalába. 14–14
44. perc: Thiagus Petrusra
játszották ki a figurát, aki a bal szélről Miklert találta el. Maradt a labda a Szegednél, Balogh lövése is Mikler zsákmánya lett, de mivel előtte szabálytalanság volt, tovább támadhattak a vendégek. Gaber tört be, és hetest érően szabálytalankodtak vele.
44. perc:
A védés után már indulhatott is Lékai, aki két ember között bevetődött, és a léc alá lőtt. 14–13
43. perc: Balogh
villámgyors lövését védte Mikler.
43. perc: Nilsson
szedett össze egy labdát beállóban, és ezúttal belőtte a helyzetét. 13–13
42. perc: Gaber
labdát szerzett, Sostaric maradt bántóan egyedül a hatoson, és be is dobta. 12–13
41. perc: Thiagus Petrus
mehetett ki két percre, mert odanyúlt Lékai arcához.
41. perc: Balogh
lövését nagyszerűen védte Mikler.
40. perc: Nagy László
ugyancsak iparkodik, ezúttal átlövésből talált utat a labdája a kapuba. 12–12
39. perc: Nagy
eladta a labdát, újra a kétgólos előnyért támadhatott a Szeged, csakhogy Obranovic nem túl jó lövését könnyen védte Mikler.
38. perc: Källman
mindenkit meglepett, mert egészen éles szögből a rövid sarokba lőtt. 11–12
37. perc: EGYENLŐ! Nagy László
vette észre, hogy szétnyílt előtte a fal, és a jobb alsóba lőtt. 11–11
36. perc:
Feljavult a veszprémi védekezés, sokáig tanácstalanul támadott a Szeged, és Bodó el is rontotta a lehetőséget.
35. perc:
Veszprémi labdaszerzés után Iváncsik kapta a labdát a bal szélen, és bedobta a ziccert. 10–11
34. perc: Iváncsik
labdaszerzése után nem tudott gyorsan indulni a Veszprém. Lékai remekül tört be, de a lövése a kapufáról kijött.
33. perc: Lékai
ütemtelen lövését védte Sierra, a kipattanó a Szegedé lett.
32. perc: Obranovic
ment fel, óriási lövése utat talált a bal alsóba. 9–11
31. perc: Pálmarsson
használta ki Källman elcsúszását, és a jobb alsóba lőtt. 9–10
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, a kapusok a legjobbak, de vezet a Szeged. 8–10
30. perc: Pedro
került tiszta ziccerbe, de Mikler remek védésével ért véget a félidő.
30. perc:
Kapufát dobott a Szeged, aztán Pálmarssonnál láttak belemenést. Sulic ezt nem hagyta szó nélkül, ki is küldték két percre.
29. perc: Lékai
remek passza után Gajic kihagyta a ziccert.
28. perc:
Gödörben a Szeged, ezúttal is eladták a labdát.
27. perc: Buntic
óriási lövését Mikler a kapufára tolta, az azonnal támadás indult, kapta a labdát elöl Gajics, aki kegyetlenül bevágta a ziccert. 8–10
27. perc: Szegedi időkérés.
26. perc:
Labdát szerzett a Veszprém, Ugalde nyargalt, és mielőtt Sierra visszaért volna a kapuba, közelebb hozta a csapatát. 7–10
26. perc: Gajic
jött be a pályára, és mindjárt góllal is jelentkezett a jobb szélről. 6–10
25. perc:
Emberelőnybe került a Veszprém, Blazevicet küldték ki.
25. perc: Nagynál
megint belemenést fújtak, és az elöl maradt Källman ziccert értékesített. 5–10
24. perc:
Gyorsan támadott viszont a Veszprém, Marguc lövését szépen védte Sierra.
23. perc:
Hosszasan támadott a Szeged, passzívat jeleztek a bírók, amikor Bodó lövését lesáncolták, de maradt a labda a Szegednél. Bodó nagy lövése végül a kapufán csattant.
22. perc: Nagy László
most betalált, szép lövése után megint négy gól a vendégek előnye. 5–9
21. perc: Bánhidi
maradt egyedül beállóban, visszahúzták, hetes. A hetest Balogh a bal alsóba lőtte. 4–9
21. perc:
Maradt a labda a Veszprémnél. Lékait lövés közben meglökték, majd rossz passz után jöhetett a Szeged.
20. perc: Lékai
nagyszerű passzából Nilsson lőhetett ziccert, de eltalálta Sierrát.
20. perc: Veszprémi időkérés.
19. perc: Bánhidi
nagy ziccerét pedig Mikler fogta! Maradt a labda a Szegednél, és Bodó blokkról megpattanó lövése már a hálóba került. 4–8
18. perc: Bodó
nagy lövése fölé ment, Nilsson megint helyzetbe hozta magát beállóból, de ezúttal Sierra védett.
18. perc:
Statikus veszprémi támadás után végül Nilsson került százszázalékos helyzetbe, de mellé dobta...
17. perc: Skube
váratlan lövése mellé szállt.
16. perc: Nagy
belemenése után Källmanra játszották ki a figurát, aki a bal szélről remekül pattintott a hálóba. 4–7
15. perc:
Heteshez jutott a Szeged, amelyet Balogh biztosan belőtt. 4–6
14. perc: Buntic
belemenése után Ugalde maradt egyedül, és gyönyörűen ejtett a hálóba. 4–5
13. perc:
Ráadásul Gabert kiküldték két percre.
13. perc:
Erre a percre jutott még egy gól, mert Lékai most jött be, és egyből gólt szerzett. 3–5
13. perc:
Újabb hazai ügyetlenkedés után megint Källman indulhatott, és ezúttal már bedobta. 2–5
13. perc:
Megint labdát vesztett a Veszprém, Källman pedig kihagyta.
12. perc: Labdát szerzett a szeged, de hiába indult Pedro, Mikler bravúrral védte a ziccert.
12. perc: Buntic
célozta a meg a jobb fölsőt, de Mikler védett.
11. perc:
Kínai figurát akartak megjátszani a szegediek, de elrontották, nem úgy Ugalde, aki közelebb hozta a veszprémieket. 2–4
10. perc: Pálmarsson
betörését megállították a szegedi védők, majd ugyanő lőtt a jobb alsó felé, csakhogy Sierra védett.
10. perc: Egy gól nem sok, időt kért a Veszprém.
9. perc: Sierra
fogott egy nagy ziccert, majd a gyors ellentámadás után Mikler szedte ki a labdát a jobb fölsőből.
8. perc:
Hetes is jött, a hetest pedig Balogh biztosan bedobta. 1–4
8. perc: Schuch Timuzsin
jutott a kiállítás sorsára, Gaber esett el fájdalmas képpel.
7. perc: Pálmarsson
nagy labdával találta meg Sulicot, csakhogy Sierra bravúrral védett.
6. perc:
Tartott még az emberhátrány, amikor Buntic lövését fogta Mikler, de előtte rángatták a szegedit. Kiegészült a vendégcsapat, amikor Bodó Mikler lába között talált a hálóba. 1–3
5. perc: Skube
cselezett, és próbált gólt lőni, hiába. Az ellentámadásból viszont Sulic lőtt a kapu bal oldalába. 1–2
4. perc: Sulic
került ziccerbe a hatosnál, a kimozduló Sierra azonban nem hagyta, hogy megszülessen az első veszprémi gól.
4. perc: Nagyot
állította meg a szegedi védelem, majd Pálmarsson kapott egyet az arcára Källmantól. Két perc.
3. perc: Gaber
fordult volna be, de Nagy egy sárgáért megállította. Bodó egészen távoli lövését Mikler szépen védte.
3. perc: Ilics
lövésébe Sierra belenyúlt, nem is lett gól...
2. perc: Nagy
labdát vesztett, Thiagus Petrus indult, és bedobta a ziccert a jobb alsóba. 0–2
1. perc:
Rögvest egy szegedi akciót láthatott a közönség, de a hazaiak megállították. Maradt a labda a Szegednél, majd Skube passza után Bodó óriási lövést küldött a bal fölsőbe. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém piros-feketében, a Szeged tiszta kékben játszik.