Férfi kézi NB I: újabb kudarc – a Szeged ikszelt Gyöngyösön!

2017.12.06. 19:29
A veszprémiek nem kegyelmeztek a Szegeden bravúrdöntetlent elérő Budakalásznak (Fotó: Török Attila)
A Mol-Pick Szeged meglepetésre 33–33-as döntetlent játszott Gyöngyösön a K&H férfi kézilabdaliga szerdai játéknapján. A Telekom Veszprém idegenben 44–25-re megverte a Budakalászt, amely egy héttel ezelőtt pontot rabolt Juan Carlos Pastor csapatától.

Hazai pályán 35–35-ös döntetlen a Budakalásszal. Utána 25–24-es vereség az addig nyeretlen Wisla Plocktól a Bajnokok Ligájában. „Mi jöhet még?” – tehették fel a kérdést magukban a szegedi drukkerek. Szerdán megkaptuk a választ: döntetlen az első 11 fordulóban nyolc vereséget elkönyvelő Gyöngyössel.

Már a meccs elején érett a meglepetés, hiszen az első félidő közepén 10–5-re a hazaiak vezettek. A 22. percben sem állt még jól a Szeged szénája (16–11), a játékrész hajrájában azonban 8–2-es sorozatot futottak Balogh Zsolték, így a szünetben már Juan Carlos Pastor csapatánál volt az előny (18–19).

A szünet után úgy tűnt, helyreáll a világ rendje, a Szeged ugyanis ellépett három góllal (21–24), ám a Gyöngyös egyenlített, majd tartotta a lépést a vendégekkel, sőt a hajrában többször is a házigazdák jutottak vezetéshez. Az utolsó percben a gyöngyösieknél Kovacsics Péter és Lubomír Duris nyújtott extrát, míg a Szeged háromszor is egyenlített, de nyerni nem tudott (33–33).

Az eredmény alakulása alapján a Gyöngyös akár még nagyobb meglepetést is szerezhetett volna, ám a döntetlen számára biztosan nem jelent csalódást – nem úgy, mint a Szegednek. Balogh Zsolték sorozatban a negyedik találkozójukon maradtak nyeretlenek.

„Ezt az eredményt nem lehet megmagyarázni” – mondta a Szeged vezetőedzője, Juan Carlos Pastor a meccs utáni sajtótájékoztatón.

A Veszprém ezzel egy időben a Budakalásszal csapott össze, amely egy héttel ezelőtt 35–35-re végzett Szegeden. Csoda lett volna, ha Forgács Gyula együttesének ismét sikerül a bravúr, ám erre most vajmi kevés esélye volt. A bakonyiak bő tíz perc elteltével már 8–2-re, a félidő derekán 12–5-re, a szünetben pedig 23–14-re vezettek. A különbség a második félidőben tovább nőtt a két fél között. Két kérdés volt csupán: az egyik, hogy a Veszprém hány gólnál áll meg, a másik, hogy lesz-e közte húsz. A válaszok: 44 és nem.

Lékai Mátéék erődemonstrációt tartottak Budakalászon, és két mérkőzéssel kevesebbet játszva is vezetik a tabellát.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
B.BRAUN GYÖNGYÖ
S–MOL PICK SZEGED 33–33 (18–19)
Gyöngyös, 1100 néző. V: Andorka M., Hucker R.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Gábori 1, MARKEZ 7, DURIS 5, MARTINS 1, MIKITA 6, KOVACSICS 9 (3). Csere: HOLLÓ M. (kapus), SIPEKI 2, Lele 1, Loncar, Urbán 1. Edző: Konkoly Csaba
SZEGED: Sierra – Zsitnyikov 1, Gaber 2, Thiagus Petrus 1, Blazevic, Bodó 2, Sigurmannsson 5 (2). Csere: Sego (kapus), BALOGH 9, Rodriguez, Skube 1, GORBOK 10, Fekete 2, Zubai. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 7–5. 18. p.: 13–8. 24. p.: 17–14. 36. p.: 21–22. 42. p.: 22–24. 48. p.: 26–27. 54. p.: 30–30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 3/2
Konkoly Csaba:
– Bizonyítási vágytól fűtött Szegedre számítottunk, úgy készültünk, hogy a lehető legtöbbet adjuk ki magunkból. Igazi nagybetűs csapat voltunk, mindenki hozzátette a magáét ehhez a nagyszerű eredményhez.
Carlos Pastor: – Újabb nagy csalódás ez nekünk, úgy néz ki, nincs vége a vesszőfutásunknak. Ismét nagyon sok gólt kaptunk, s amikor lehetőségünk lett volna lezárni a mérkőzést, ziccereket hibáztunk. Ezt az eredményt nem lehet megmagyarázni.

BUDAKALÁSZ–VESZPRÉM 25–44 (14–23)
Budakalász, 220
néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ: Tamási – Sinkovits 2, REZNICEK 4, Nagy B. 3, Mazák 2, BERGGREN 7 (4), Fekete D. 3. Csere: Boros és Váczi (kapusok), Leimeter, Sutka 1, Nemes 2, Tóth Á. 1, Bohács, Bodnár. Edző: Forgács Gyula
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 7, ANCSIN 6, Lékai 1, Schuch 2, Dzsamali 4, UGALDE 5. Csere: Ligetvári 5, Blagotinsek, Győri 2, Accambray 2, Tönnesen 1, GAJIC 8 (2), Terzic, Sulic 1. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–4. 11. p.: 2–8. 19. p.: 7–14. 23. p.: 8–16. 28. p.: 12–20. 34. p.: 14–26. 44. p.: 18–33. 49. p.: 21–35
Kiállítások:
2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Forgács Gyula:
– Külön köszönjük, hogy a Veszprém megtisztelt minket azzal, hogy komolyan vette a mérkőzést. Valójában mi még nem vagyunk készek arra, hogy szerda-szombat ritmusban játsszunk, márpedig nekünk a szombati lesz az igazán fontos találkozó.
Ljubomir Vranjes: – Örülök, hogy végig fókuszáltan, fegyelmezetten játszottunk. Nehéz a BL-meccsek után a bajnokságban is száz százalékon pörögni, de nagyon tetszett, hogy minden pályára küldött játékosom maximálisan élt a lehetőséggel.

1. Telekom Veszprém 11 11 400–221 +179 22
2. Mol-Pick Szeged 13 10 2 1 421–322 +99 22
3. Grundfos Tatabánya KC 12 10 2 322–267 +55 20
4. Balatonfüredi KSE 12 10 2 329–293 +36 20
5. Dabas KC VSE 12 7 5 288–321 –33 14
6. Sport36-Komló 12 6 6 280–303 –23 12
7. Eger Eszterházy SZSE 11 5 1 5 232–263 –31 11
8. Csurgói KK 12 5 7 321–347 –26 10