Férfi kézi NB I: továbbra is hibátlan a Balatonfüred

2017.10.21. 19:51
A Balatonfüred 26–24-re legyőzte a Vácot a K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján, ezzel továbbra is hibátlan. A Komló az Eger ellen diadalmaskodott, a Dabas a Csurgót múlta felül, míg a Budakalász egy, az utolsó pillanatokban dobott góllal 30–29-re nyert az Orosháza ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

7. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–VÁCI KSE 26–24 (10–11)
Balatonfüred, 400 néző. V: Altmár, Horváth
BKSE: Fazekas – Hornyák 4 (3), Kasparek 2, NÉMETH B. 4, Debreczeni, Szita 3, Bóka 3. Csere: ANDÓ (kapus), TOPIC 4, Gerdán, Varsandán, Karvackij, Szemjonov 4, Kemény 2. Edző: Csoknyai István
VÁC: PAUL – Ménfői 2, BALÁZ 5, Sakic 3, Koller 3, Holpert 4 (3), DAVIDOVIC 3. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Török, Törteli, Tyiskov 1, Grbavac 3, Tárkányi, Czene. Edző: Gúnya Péter
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–6. 19. p.: 7–9. 24. p.: 9–11. 32. p.: 12–11. 36. p.: 14–14. 40. p.: 17–17. 47. p.: 21–19. 53. p.: 23–20. 58. p.: 25–21
Csoknyai István: –
Dicsérni kell a Vácot, mi pedig sajnos korán elkönyveltük a győzelmet, ebből jöttek a hibák. Szita kiválása után a kétirányítós, egyúttal nagyobb sebességű játék eredményezte a sikerünket. Ez eddig a legnehezebben megszerzett két pontunk.
Gúnya Péter: – Nem számítottunk könnyű meccsre, de amíg bírtuk erővel, versenyben voltunk. Az ötvenedik perc táján fáradtunk el, ám nem vallottunk szégyent.

DABAS VSE KC–CSURGÓI KK 32–30 (19–17)
Dabas, 1300
néző. V: Bonifert F., Oláh V.
DABAS: HOLLÓ – ORSZÁGH 3, Petrovszki 2, SLACHTA 3, SZIMOVICS 3, HALÁSZ 8 (1), Kekezovics. Csere: Kovács P. (kapus) BÍRÓ 4, POCSAI 5 (4), Lepsényi 3, Lókodi 1, Szeitl L., Laurinyecz B. Edző: Tomori Győző
CSURGÓ: Bartucz – VASZIC 6, Oliveira 1, HANUSZ 7, Jerebie 1, Mikita 2, Radjenovics. Csere: Balogh (kapus), Vasvári, Ferreira 1, Hadziomerovic 3, Szeitl E., GAZDAG 8 (4), Cehte 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–0. 9. p.: 6–4. 14. p.: 9–5. 22. p.: 15–12. 28. p.: 19–16. 34. p.: 22–19. 40. p.: 25–21. 49. p.: 29–25. 58. p.: 32–28
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Tomori Győző: – Végig kézben tartottuk a mérkőzést, hatvan percen keresztül mi vezettünk. Játékosaink extra teljesítményével sikerült nyerni.
Bencze József: – A támadójátékunk bőven hagyott kívánnivalót maga után. A külső zónából az átlövéseink nagyon hiányoztak, amivel meg tudtuk volna bontani a védőfalat. Nyögvenyelősen támadtunk, rengeteg technikai hibát követtünk el. Agresszivitás nélkül játszottunk.

SPORT 36 KOMLÓEGER SBS ESZTERHÁZY 24–18 (14–10)
Komló, 900 néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ:
GRANIC – Gebhardt 3, OBRADOVIC 6, Balázs 1, JERKOVIC 6, GRÜNFELDER 3, Markovics 3 (2). Csere: Selymes, Katzirz, Laufer, Szunajko 2. Edző: Kilvinger Bálint
EGER:
Stochl – Lezák 1, Takács, Aflitulin 2 (1), PETRO 2, RADOJEVICS 1, Szepesi. Csere: Repóth (kapus), Szabó P., Bajorhegyi, Füzi 2, ANTL 4 (1), DOBÓ 5, Kiss G. 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc:
3–0. 10. p.: 5–1. 15. p.: 7–2. 25. p.: 12–6. 35. p.: 17–14. 40. p.: 18–15. 50. p.: 21–17
Kiállítások:
8, ill. 14 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/2

Kilvinger Bálint: –
Remek hangulatban, kiváló védekezéssel, parázs hangulatú mérkőzésen nyertünk.
Tóth Edmond: –
Kemény csatában maradtunk alul, későn vettük fel a meccs fordulatszámát.

BUDAKALÁSZOROSHÁZA 30–29 (13–14)
Budakalász, 200 néző. V: Földesi, Halász
BUDAKALÁSZ: Váczi – Sinkovits 3, Reznicek 3, KONCZ 5, Mazák 2, NAGY B. 9 (2), Bohács 1. Csere: Tamási, BOROS (kapusok), Czina, Berggren, Nemes 1, Leimeter 2, FEKETE 4, Tóth Á. Edző: Forgács Gyula
OROSHÁZA: Szabó L. – Pásztor 1, Ferenczi 1, MILAS 6, Antal, KNEZEVICS 4, Németh L. 4. Csere: Herjeczki (kapus), Srsen, Markoszki 1, Radojevics 3, Morva 2, Gyene 4 (4), NÉMETH G. 3. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Forgács Gyula:
– Óriási csata volt, amelyben nekünk nem volt más célunk, mint hogy megszerezzük a két pontot. Nem játszottunk jól, keresgéltük önmagunkat, de a szívünk a helyén volt.
Buday Dániel: – A vereség ellenére dicséret illeti a csapatomat, mert nagyon jó mérkőzést játszott. Hellyel-közzel megvalósítottuk, amit terveztünk, ám a végén a szerencse elpártolt tőlünk. Az utolsó támadásunknál taktikai hibát követtünk el.