Férfi kézi NB I: szűken nyert Csurgón a Szeged

2020.02.02. 19:56
A Mol-Pick Szeged három góllal, 26–23-ra nyert a Csurgó otthonában a férfi kézilabda NB I-ben.

A válogatott szünet után első tétmeccsét játszó Szeged jól kezdett Csurgón, 12–4-re is vezetett, aztán a hazaiak egy hétgólos sorozattal mínusz egyre tudtak zárkózni, és a szünetben is csak kettő volt a hátrányuk (11–13).

A második játékrész sokáig szorosabban alakult, 20–19-es előnye után azonban öttel meglépett a Pick, ezzel eldöntve a meccset, amelyet 26–23-mal húzott be. A Tisza-partiaknál az izlandi szélső, Stefán Sigurmannsson hét gólig jutott.

A másik vasárnapi mérkőzésen a Gyöngyös 29–19-re tudott nyerni Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK–MOL-PICK SZEGED 23–26 (11–13)
Csurgó,
1000 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: ZAPONSEK – Vaszics 2, Leimeter, HANUSZ 5, Hadziomerovic, Cehte 2, A. Kovacevic 4. Csere: PALLAG (kapus), Asztrasapkin, Tarabochia 2, SZEITL 5, Toszkics, Potocnik 1, Vasvári, Borsos 1, Kerkovits 1 (1). Edző: Baranyai Norbert
SZEGED: ALILOVIC – Radivojevics 2, Maqueda 4, Bombac 2, Bánhidi 3, BODÓ 4, SIGURMANNSSON 7 (4). Csere: Mikler, Nagy M. (kapusok), CANELLAS 3, Henigman, Blazevic, Gaber 1, Kaspárek, ifj. Rosta. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 4–8. 21. p.: 6–12. 28.p.: 10–12. 35. p.: 13–15. 41.p.: 14–16. 52 p.: 19-24. . 56. p.: 21–24
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4
Baranyai Norbert:
– Nincs szégyenkezni valónk, megálltuk a helyünket. Beragadtunk a mérkőzés elején, de az első félidő közepére összeállt a védelmünk, jól védekeztünk, és a támadásaink is eredményesek voltak. A második félidőben is jól kezdtünk, ám egy fegyelmezetlenség miatt hátrányba kerültünk, és ezt nem bírta el a csapat. Kiváló mérkőzés volt, az ilyen találkozókból tudunk építkezni a jövőben.
Juan Carlos Pastor: – Kiváló mérkőzést játszott a csapatom, elismerésem a teljesítményükhöz, hiszen sokan fáradtan, kisebb sérülésekkel vállalták a játékot. Jól kezdtünk, de a Csurgó felzárkózott, és ez sok energiát felemésztett. Szinte egy sorral játszottuk végig a találkozót, így kedden a pihentebb játékosainkon lesz a sor, hogy játszanak.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 19–29 (10–13)
Orosháza,
350 néző. Vezette: Horváth P., Marton
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 1, Ordzsokinidze 1, Bella, Döme 1, Lele 2, NÉMETH L. 6 (2). Csere: Herjeczki (kapus), Kancel, Szlavuljica 4, Tóth K. 1, Zubai 1, Kiss A. 2, Mrsulja, Molnár G. Edző: Ratko Djurkovics
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán 1, MARKEZ 4, HEGEDŰS 4, Gerdán, Varsandán 1 (1), Duris 1. Csere: Gödör 1 (kapus), Ubornyák 1, HERCEG 4, Vilovszki 3, Papp B. 2, Sipeki 1, Gábori 3, ÚJVÁRI 3. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 5. p.: 2–3. 13. p.: 2–6. 17. p.: 5–8. 22. p.: 8–10. 28. p.: 9–13. 37. p.: 11–18. 43. p.: 12–21. 48. p.: 15–22. 53. p.: 18–26. 58. p.: 19–29
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Ratko Djurkovics:
– Valamiért túlságosan görcsösen játszottunk. Túl sok technikai hibát követtünk el, nem nyújtottuk azt a játékot, amire képesek vagyunk. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de nincs más lehetőségünk, mint előretekinteni. Dolgozunk tovább.
Konkoly Csaba: – Rengeteget készültünk a mérkőzésre. Bár az utolsó három napban betegségek nehezítették a munkánkat, óriási csapatmunkával legyőztük a jól szervezett Orosházát. Gratulálok az ellenfélnek és a csapatomnak is.

1. Szeged 15 14 1 538–366 +172 28
2. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Gyöngyös 14 8 1 5 417–382 +35 17
5. Balatonfüred 14 8 1 5 396–381 +15 17
6. FTC 14 8 6 386–384 +2 16
7. Komló 14 7 2 5 366–367 –1 16
8. Csurgó 14 7 1 6 345–354 –9 15