Férfi kézi NB I: szoros első félidő után biztosan nyert a Tatabánya

2019.04.03. 19:56
Szoros első félidőt követően ötgólos győzelmet aratott a Tatabánya hazai pályán a Mezőkövesd ellen a férfi kézilabda NB I-ben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MEZŐKÖVESDI KC 31–26 (16–15)
Tatabánya,
800 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
TATABÁNYA: Székely M. – Juhász Á. 1, Bozsovics 3, Dénes 1, GRIGORAS 5, PÁSZTOR Á. 10 (1), VUJOVICS 5 (1). Csere: Rosta M., Sipos A., Borzas 1, Nagy B. 1, ILYÉS 3, Vrankovic, Győri M. 1 (1). Edző: Vladan Matics
MEZŐKÖVESD: GYŐRI K. 2 – Menyhárt 3, Halilbegovic 1, Horváth L. 3, Jóga 2, STANKOVIC 5, Jancsó 1 (1). Csere: Pásztor I. (kapus), MARTINS 4, Dávid, Kovács B. 2, Mikita 2, Kovács P. 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 13. p.: 8–5. 15. p.: 8–7. 26. p.: 16–13. 34. p.: 20–17. 44. p.: 26–19. 49. p.: 27–23. 57. p.: 28–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Vladan Matics:
– Az első félidőben úgy játszottunk, mint az EHF-kupa utolsó csoportmérkőzésén, a Rabotnik ellen. A szünet után már jobb volt, de le kell szállnunk a földre, mert mi csak akkor érjük el az elit szintjét, ha száz százalékon teljesítünk. Ellenkező esetben az alsóház nívójára süllyedünk. Persze a lényeg a két pont, és hogy megyünk tovább.
Buday Dániel: – Nagyon jó csapat otthonában léptünk pályára, éppen ezért azt mondtam a srácoknak, adjanak ki magukból mindent. Az első játékrészben nem is volt gond, ám mivel kevés a cserénk, a végére elfáradtunk. Arról nem is szólva, hogy teljesen más célokért küzdünk, mint a Tatabánya.FÉRFI KÉZILABDA NB I