A tartalékos Tatabánya 20 percig bírta a szegediek tempóját

2020.02.25. 18:15
A Mol-Pick Szeged hazai pályán a kilenc gólig jutó Joan Canellas vezérletével 36–25-re legyőzte a tartalékos Grundfos Tatabányát a férfi kézilabda NB I 17. fordulójának keddi rangadóján.
A szegediek könnyedén verték meg a tartalékos Tatabányát (Fotó: Szabó Miklós) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 36–25 (18–12)
Szeged, 3000 néző. V: Medve, Südi
SZEGED: Mikler – Sostaric 1, Maqueda, Henigman 3, Bánhidi, KäLLMAN 6, BOMBAC 4. Csere: ALILOVIC (kapus), J. CANELLAS 9 (6), Sigurmansson 1, BODÓ 4, Kaspárek 3, Gaber 1, ifj. Rosta M. 2, Radivojevics 2. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 1, ANCSIN 6 (2), BORZAS 5, V. Vranjes 2, Komogorov 3, Holpert 2 (1). Csere: Borbély Á. (kapus), Sipos A. 2, Szász 3, Dénes J., Davidovic 1, Pásztor Á. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 4–4. 11. p.: 9–5. 17. p.: 10–8. 22. p.: 13–9. 26. p.: 16–10. 33 p.: 21–13. 39. p.: 25–18. 45. p.: 29–21. 50. p.: 31–22. 56. p.: 34–24
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/3
Carlos Pastor:
– Tervünket megvalósítottuk, mert a keret valamennyi tagja pályára lépett. Külön öröm, hogy sérülése után a válogatott Bodó Richárd biztatóan mozgott. Igyekszünk mérkőzésről mérkőzésre javulni, ugyanis az idény java még ezután következik.
Vladan Matics: – Nehéz helyzetben vagyunk, hiszen a sok sérült miatt ezúttal is csupán tizenhárom játékos állt a rendelkezésünkre, ráadásul Vladimir Vranjes piros lapos kiállítása miatt tovább csökkent a létszámunk.

A Tatabánya az idénybeli négy legjobb gólszerzője (Balogh Zsolt, Milos Vujovics, Győri Mátyás és az RK Zagrebhez igazoló Milos Bozsovics) nélkül, meglehetősen tartalékosan állt fel a Szeged vendégeként, de Jonas Källman könnyű góljai ellenére a 7. percig tartotta az ikszet.

A Tisza-partiak Szász András, majd Vladimir Vranjes kiállítása során léptek el villámgyorsan 10–5-re, a tatabányai időkérés után viszont Ancsin Gáborék visszajöttek mínusz három találatra. Ekkor érkezett a pályára támadásban az addig heteseket bevágó Joan Canellas, aki a szünetig hatszor volt eredményes, és sorra adta a szenzációs gólpasszokat is, így a pihenőig gyakorlatilag eldőlt a meccs (18–12).

A fordulást követően Bodó Richárd bombáival kezdett a Szeged, a vendégek Borzas Uras lövéseivel próbálták tartani magukat, de a 36. percben nyolc, a 43. percben pedig már kilenc volt közte (28–19).

Ehhez képest az 56. percig meg sikerült állítani a szegedi számolást (34–24), az utolsó percek viszont már a jutalomjátékról szóltak, az éllovas 36–25-re nyert.

59.
Alilovic könnyen védi a blokkolt lövést, de Canellas eladja.
58. Eladja a Tatabánya, Rosta pedig könnyű gólt szerez. 35–24
58. Pásztor hetesét kézzel védi Alilovic, de oldalt megy ki.
57. Davidovics sokadik betörése hetest ért.
56. Időt kért a Tatabánya.
56. Most rossz passz a bal szélre, Henigmanpedig közzéteszi a 10-et. 34–24
55. Holpert ziccerét védte Alilovic de marad a Tatabányánál.
55. Canellasmost a kapu bal oldalába pattint. 9/9. 33–24
55. Rosta most hetest harcolt ki, Borzas két percre kimegy.
54. Szászejtése jó. 32–24
53. Bodó osztja le Rostának, ő is megszerzi első találatát. 32–23
52. Ancsin hetesét Alilovic védi.
52. Betörés, hetes, két perc, Gaber pihen.
51. Bodó szépen verte meg Ancsint, majd szétlövi a kapufát.
51. Ancsinalulról bevágja. Ő már hatnál jár. 31–23
50. Alilovic újabb védése után már a Szeged jöhet, Bodó betörésből eredményes. 31–22
49.
Ancsin bombáját Alilovic védte, de megint marad a Tatabányánál.
49. Hiába a labdaszerzés, földön csúszva „ellépik” a hazaiak.
48. Bodó lendületből fölé bombáz.
47. Davidovicsfelel gyorsan. 30–22
47. Canellasoldja meg egyedül, már nyolcnál jár. 30–21
47. Passzív szegedi támadás, időkéréssel megállítva.
46.
Borzas most mellé lőtt.
45. Szabálytalan zárás Bánhiditől, majd egy kisebb nézeteltérés a pályán. Bombacot lecseréli inkább Pastor.
45. Borzas lövése most Aliloviccsal együtt a kapuban. Neki ez már az ötödik volt. 29–21
44.
Visszajön Bartucz a kapuba.
44. Källmancunderrel felel. 29–20
43. Nagyjából először kapott labdát Holpert a bal szélen, rögvest gól. 28–20
43. Bombacmutatta be a passzt, majd lőtt a kapuba. 28–19
42. Borzas újabb löketét ezúttal a kapufa védte.
41. Källmanszerzett labdát, végigvitte és a jobb felsőbe lőtt. 27–19
41. Videózás. Sipos és Bombac ütközését nézik vissza.Előbbi két percre kiül.
31. Bodóbombájára Komogorov felelt gyorsan. 19–13
31. Folytatódik a mérkőzés. Alilovic é Borbély folytatja a két kapuban.

30. Véget ért az első félidő.
30. Gaberértékesíti Canellas hát mögötti passzát. 18–12
30. Kaspárek nehéz helyzetből mellé, Bartucz indítására viszont nem figyel Sipos.
29. Szászkaparta össze a földön guruló labdát, majd átejti Miklert. 17–12
28. Kaspárekátlövését a léc segítette be. 17–11
28. Ancsinbevágja a léc alá. 16–11
27. Szász harcolt ki hetest.
26. Canellasmost talpról lő nagy gólt. 16–10
25. Ancsin újabb lövését védte Mikler.
25. Ancsin átlövését Mikler védte kapufára, marad a Tatabányánál.
24. Komogorovot passzívnál blokkolják, Canellas pedig most akcióból eredményes. 15–10
23. Kaspáreképedig a kapu bal oldalában. 14–10
23. Komogorovátlövése a jobb alsóban kötött ki. 13–10
22. Bodó ziccerét Bartucz védte, de hetes jön. Canellas sokáig kivár, majd óriási erővel lő a kapuba. 13–9
21. Szászbeállóból felel. 12–9
20. Canellas hát mögötti passza eljut Sigurmannssonig, aki ziccerben nem ront. 12–8
20. A Szeged időt kért.
20. Hoppá! Könyökössel fordult bele, Vranjes kiáll! A gól így természetesen nem ér.
20. Vranjesparádés befordulásával 11–9.De itt is videózás.
19. Borzas eltalálta Miklert. Bánhidi szabálytalanul zárt cserébe. Sőt, videózás. És kap egy két percet a beálló.
18. Belül védekezés miatt szegedi hetes. Borbély érkezett a kapuba, de Canellas bepattintja. 11–8
Jön Bodó és Canellas. Meg Kaspárek is.
17. Bartucz védi az elkapkodott támadást, Ancsin pedig újabb gólt szerez. 10–8
17. Ancsin lőtt passzívnál, most a blokk segített neki. 10–7
16.
Maqueda lövése fölé szállt.
15. Bánhidi könyökölte orrba Källmant, ápolni kell.
15. Komogorovmegszerzi első gólját Borzas előkészítése után. 10–6
14. Időt kértek a vendégek.
14. Borzas betörését is védte Mikler, Henigmanpedig berepülve eredményes. 10–5
13. Ancsin lövése a kapufáról kifelé pattant. Mondjuk nem hiába reklamáltak beleérést, óriási blokk volt. Mégsem az övék.
12. Sipos futott be középre, de ziccerét Mikler védte. Cserébe Maqueda kilőtte a pályáról.
11. Újabb rossz bejátszás, az ellentámadás végén Sostaric lőtt az üres kapuba egy csel után. 9–5
10. Canellasmost a léc alá bombázott. 8–5
10. Vranjes az ápolása után visszajött, most őt szórják ki Bánhidiről.
10. Ancsin a kapu jobb oldalába pattint. 7–5
9.
Most Sipos harcolt ki hetest.
9. Hornyák elejti, Bombac a saját térfeléről a kapufa segítségével lő gólt az üres kapuba. 7–4
8. Canellasa jobb alsóba lőtt. 6–4
8. Technikai hiba ott, Bánhidi befordulás itt, Szász két percre kimegy, hetes.
7. Henigmanharmadik megoldása már gól. 5–4
7. Hornyákvillámgyorsan kihasználja, hogy Källman még fent ragadt. 4–4
6. Henigman belement, de Borzas bejátszása rossz, a kontrából Källmanújabb könnyű gólt szerez. 4–3
5. Källmankönnyedén sétált be középre, de Sipos gyorsan felel, 3–3.
4. Henigman ziccerét Bartucz védi, a túloldalon Vranjes beállóból egyenlít. 2–2
3. Borzast blokkolják elsőre, az újabb kísérlet már jó. 2–1
2. Mikler védi a blokkolt átlövést, a kontra végén Källman könnyű ziccert értékesít. 2–0
2. A hosszabbító Bombac gyorsan beköszönt a túloldalon. 1–0