Férfi kézi NB I: rangadót nyert, hibátlan maradt a Szeged

2018.10.03. 20:03
Bodó Richárd öt gólt szerzett (Fotó: Török Attila)
Elveszítette a veretlenségét a Grundfos Tatabánya, miután a férfi kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén 34–27-re kikapott a bajnok Mol-Pick Szegedtől.

Jól kezdett a vendég Tatabánya, amely két egykori szegedi játékos, Vranjes és Ilyés góljával 2–1-re vezetett, onnan azonban a Szeged 7–3-ra fordított, így jöhetett a tatabányaiak első időkérése.

Ez azonban csak rövid ideig segített, 11–8 után a hazaiak a cseh válogatott átlövő, Kaspárek vezérletével 16–10-es előnnyel zárták a félidőt.

A szünet után folytatódott a Szeged fölénye, 19–12-nél vezetett először hét góllal, azonban 26–19-ről a Tatabánya egy 4–0-s rohammal 26–23-ra visszazárkózott a 48. percre.

Akkor Gaber, illetve Maqueda megrázta magát, két-két góljuknak is köszönhetően a Szeged 31–23-ra elhúzott, és ez már kitartott a mérkőzés végéig. A címvédő 34–27-re nyert, ezzel továbbra is hibátlan a hazai bajnokságban.

FÉRFI NB I
Mol-Pick Szeged–Grundfos Tatabánya KC 34–27
(16–10)
Szeged, 2800 néző. Vezette: Hargitai, Markó
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 4, Maqueda 4, Canellas 1, Bánhidi 2, Zsitnyikov 2, SIGURMANSSON 7 (5). Csere: Sego (kapus), Blazevic, GABER 4, Bombac 1, KASPÁREK 4, Henigman, BODÓ 5. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: Székely M. – Grigoras 3, Vrankovic 3, Sipos A. 1, Illyés 1, VRANJES 8, VUJOVICS 5 (3). Csere: Juhász Á. 2, Pásztor Á., Bozsovics 3, Szöllősi B., Rosta M. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 7. p.: 3–2. 12. p.: 7–3. 17. p.: 9–5. 22. p.: 11–7. 27. p.: 15–9. 32. p.: 17–12. 38. p.: 21–16. 48. p.: 26–23. 52. p.: 30–23. 56. p.: 31–25
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Juan Carlos Pastor:
– A szurkolóink teremtette remek hangulatot látványos játékkal háláltuk meg. Az erős keretű Tatabánya ellen mindenki játéklehetőséghez jutott. A hatvan perc jól szolgálta a szombati, Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre történő felkészülésünket. Rengeteg kiállításunk volt, amin javítani kell, szerencsére jól játszottunk emberhátrányban. Örömteli, hogy csapatunk hétről-hétre fejlődik.
Vladan Matics: – Hiányérzetem van a játékunk miatt. Az első félidőben nyolc technikai hibát vétettünk, ami miatt reménytelen helyzetbe kerültünk. A második félidőben nyújtott teljesítményünkkel elégedett vagyok.

1. Szeged 6 6 217–150 +67 12
2. Tatabánya 6 4 1 1 158–143 +15 9
3. Veszprém 4 4 143– 90 +53 8
4. Csurgó 4 3 1 106–102 +4 6
5. Komló 5 3 2 127–131 –4 6
6. Gyöngyös 4 2 1 1 111– 99 +12 5
7. Dabas 5 2 1 2 120–119 +1 5
8. Balatonfüred 5 2 3 127–136 –9 4