Férfi kézi NB I: rangadót nyert a Veszprém, Komlón győzött a Szeged

2019.04.17. 19:25
A veszprémiek pacsizhattak a végén (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Telekom Veszprém 32–27-re legyőzte hazai pályán a Grundfos Tatabányát a férfi kézilabda NB I rangadóján, míg a Mol-Pick Szeged a Komló otthonából hozta el a két pontot. David Davis együttese ezzel fontos lépést tett a döntőbe jutás felé.

A döntőbe jutás szempontjából játszott fontos meccset a bajnokságban második, a Bajnokok Ligájában a Flensburg elleni negyeddöntőre készülő Veszprém és az EHF-kupában menetelő, az NB I-ben harmadik Tatabánya, amely hazai pályán már elkapta David Davis együttesét.

Jól is kezdte a meccset a Matics-csapat, többször vezetett két góllal, a Veszprém a 17. percben, 9–8-nál tudott fordítani. A hazaiak összességében egy 8–1-es sorozatot futottak, amivel hattal elléptek riválisuktól, s ebből ötöt a szünetre is megőriztek (17–12).

Manuel Strlek nagy meccset játszott, a horvát szélső összesen nyolcszor talált be a Tatabánya kapujába, míg a vendégek a második félidőben volt, hogy hármas emberhátrányba is kerültek. Ezzel együtt jól tartották magukat, még ha a győzelemre ezúttal nem is volt esélyük, a Veszprém őrizte az első játékrészben megszerzett előnyét.

A hazai csapat 32–27-es sikere azt jelenti, hogy a Veszprém négy ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszó Tatabánya előtt.

A válogatott szünet után a listavezető Szegedre sem várt könnyű túra Komlón, ráadásul a Tisza-partiakból hiányzott Balogh Zsolt, Jonas Källman és Dmitrij Zsitnyikov is. A Szeged csupán a szünetre tudott több góllal ellépni, utána sokáig maradt három-négy találat körül a különbség, s igazából csak a végére nyílt ki az olló a két gárda között. A vendégek végül tízgólos sikert arattak (24–34).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–TATABÁNYA 32–27 (17–13)
Veszprém,
3500 néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Sterbik – Lékai 3, Nagy L. 1, Blagotinsek 1, Terzic, Ilics 1, STRLEK 8. Csere: GAJIC 6 (2), Nilsson 3, Tönnesen 3, NENADICS 5, Mackovsek, Mahé 1. Edző: David Davis
TATABÁNYA: Székely – Pásztor, Grigoras 5, Juhász Á. 5, Rosta 3, Bozsovics 1, Vujovics 4 (1). Csere: Deményi (kapus), Sipos 4, Vrankovic, Nagy B., Borzas 2, Rozner 2, Ilyés 1. Edző: Vladan Matics
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 7. p.: 3–5. 14. p.: 7–7. 17. p.: 10–8. 21. p.: 15–9. 29. p.: 17–12. 32. p.: 19–13. 39. p.: 21–15. 48. p.: 26–20. 53. p.: 29–22. 57. p.: 30–26
David Davis:
– Olyan szakaszhoz érkezett el a szezon, ahol mindenki fontos célokért küzd. Ilyenkor a csapatok kiválasztják, adott mérkőzésen milyen erőbedobással játszanak. Szerintem ez egy trükkös időszak. A Tatabánya igen erős ellenfél, készültünk rá megfelelően, de nem titkolom, már mi is a Flensburg elleni párharcra fókuszálunk, ahogy a Tatabánya is az EHF-kupára figyelt.
Vladan Matics: – Két hét szünet után gyakorlatilag ezen a héten találkoztunk először. Mindig lehet érezni a játékunkban az első és a második sornál a különbséget, ám ez érthető, hiszen Nagy Bencének és Uros Borzasnak még tanulnia kell a játékunkat. Mostantól készülhetünk az EHF-kupára, ahol szeretnénk történelmet írni.

SPORT 36 KOMLÓ–MOL PICK SZEGED 24–34 (13–16)
Komló,
1000 néző. V: Réti, Szedmák
KOMLÓ: Granic – Szkokán 1, Obradovic 2, F. SZUNAJKO 3, Grünfelder 2, Jerkovic 4, Wéber 3 (3). Csere: DJURDJEVICS, Selymes (kapusok), Petricsevics, MARCSEK 4, Balázs S. 2, Manojlovics 2, Katzirz, Gebhardt, Hoffmann J. 1 (1). Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: ALILOVIC – Rodríguez 4, Maqueda 3, GABER 4, Blazevic, Henigman 1, BOMBAC 2. Csere: Sego, Nagy M. (kapusok), Sigurmannsson 2 (2), BODÓ 7, Sz. Szunajko, Kaspárek 3, BÁNHIDI 5, Sostaric 1 (1), J. Canellas 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 10. p.: 3–5. 17. p.: 8–8. 25. p.: 12–12. 35. p.: 15–19. 45. p.: 20–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Kilvinger Bálint:
– Igyekeztünk a legnagyobb erőkifejtéssel játszani, és voltak szép megoldásaink, amelyeket remélem, viszontlátunk a következő mérkőzéseken.
Carlos Pastor: – Jó meccset vívtunk a Komlóval, most csak erre fókuszáltunk, hiszen a Vardar csupán ezután jön. Sajnos keveset tudtam pihentetni azokat, akiket szerettem volna, így nagyon pontatlanul játszottunk, hiszen a válogatott játékosoknak vissza kell illeszkedniük a mi rendszerünkbe.