Férfi kézi NB I: pontot vesztett a Szeged, eggyel nyert a Veszprém

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.09. 20:01
Iksz született a tatabányai rangadón (Fotó: Hagymási Bence)
A Szeged 25–25-ös döntetlent játszott Tatabányán, ezzel elvesztette százszázalékos mérlegét a férfi kézilabda NB I-ben. A Veszprém egyetlen góllal nyert a Ferencváros vendégeként. A Mezőkövesd és az Eger meccsén is egy találat döntött, míg Budakalászon a Gyöngyös, Csurgón a Dabas ért el döntetlent. A legsimább mérkőzése a Balatonfürednek volt a továbbra is pont nélküli Vecsés ellen.

Tatabányán a kilencedik percben időt kellett kérniük a szegedieknek, mert a hazaiak már 5–1-re vezettek. A folytatásban sikerült némileg felzárkózniuk, de mivel nem tudták huzamos ideig megakadályozni a Tatabánya gyors játékát, az egyenlítésre eleinte nem volt esélyük. A címvédő az első félidő második felében aztán pontosabban lőtt és keményebben védekezett, így a szünet előtt egy 4–0-s sorozattal döntetlenre alakította az állást.

A második felvonást sokkal jobban kezdték a szegediek, a mérkőzés során először átvették a vezetést, sőt egy 7–2-es szériával elléptek ellenfelüktől (16–20). A Tatabányának – Milos Vujovics és Rosta Miklós vezérletével – a folytatásban sikerült egyenlítenie, sőt másfél perccel a vége előtt ismét egy találattal jobban állt.

A Szeged elhibázta a támadását, majd a házigazdák is rontottak, Bánhidi Bence egyenlített, végül Ilyés Ferenc középkezdésből az üres kapu mellé lőtt, így alakult ki a 25–25-ös végeredmény.

A Tatabányának ez volt az első pontvesztése hazai pályán a bajnokságban, a Szeged pedig első alkalommal nem nyert a mostani idényben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL-PICK SZEGED 25–25 (14–13)
Tatabánya, 1300 néző. V: Bócz, Wiedemann
TATABÁNYA: Bartucz – Vrankovic 1, GRIGORAS 5, ROSTA M. 5, JUHÁSZ Á. 2, M. Bozsovics 4, M. VUJOVICS 6 (2). Csere: Székely M. (kapus), SIPOS A. 1, Ilyés 1, Pásztor Á., Borzas, Dénes, Nagy B. Edző: Vladan Matics
SZEGED: Sego – SOSTARIC 4, Maqueda 1, Gaber, Bombac 1, Bánhidi 2, Sigurmannsson 4 (2). Csere: ALILOVIC (kapus), Zsitnyikov 2, BODÓ 4, BALOGH ZS. 4, J. CANELLAS 2, Blazevic, Sz. Szunajko 1. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–1. 15. p.: 7–5. 23. p.: 13–9. 27. p.: 13–11. 35. p.: 14–15. 40. p.: 16–19. 46. p.: 20–20. 58. p.: 25–24
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Vladan Matics:
– Büszke vagyok a csapatra. Mindent megtettünk a siker érdekében, amit tudtunk. Meg is nyerhettük volna a mérkőzést, de álltunk vesztésre is.
Carlos Pastor: – Túl sok hibával játszottunk. A Tatabánya annál jobb csapat, hogy ezt mi megengedhessük magunknak. Egyébként itt mindig megizzadunk a pontokért.

FERENCVÁROS–TELEKOM VESZPRÉM 26–27 (13–15)
Elek Gyula Aréna, 1050 néző. V: Rontó, Szanyi
FERENCVÁROS: R. Mijatovics – Oláh T. 1, SZAKÁLY B. 8 (3), Andjelics 2, PRAINER 8, Burony 2, Holdosi 1. Csere: ZERNOVIC (kapus), SCHUCH 2, Ónodi-Jánoskúti 1, Imre B., Ancsin, Bali, Tóth J., Lukács P. 1, Kovacsics P. Edző: Horváth Attila
VESZPRÉM: Mikler – Marguc 3, Mackovsek 3, Blagotinsek 1, Terzic, Tönnesen 2, P. Nenadics 4 (3). Csere: Sterbik (kapus), M. Ilics, A. Nilsson 2, STRLEK 8 (2), MAHÉ 4, Lékai. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–6. 16. p.: 10–9. 22. p.: 12–13. 37. p.: 16–20. 41. p.: 21–21. 50. p.: 24–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5
Horváth Attila:
– Keményen küzdött a csapat, megérdemeltük volna a döntetlent. A Tatabánya, Szeged, Veszprém hármas elleni összecsapásokból jól jöttünk ki, a fiatalok megragadták a lehetőséget, elégedett vagyok a gárdával.
David Davis: – A játékosok több pihenőt kaptak a szokásosnál, sokat nem is készültünk erre a mérkőzésre, ezért lett szoros. Fontos feladatok várnak ránk, főleg azokra kell koncentrálnunk.

BALATONFÜREDI KSE–VECSÉSI SE 31–24 (15–12)
Balatonfüred, 500 néző. V: Fekete T., Tóth D.
FÜRED: Fazekas N. – HORNYÁK P. 5, Máthé D. 2 (2), Szöllősi Balázs 4, TOPIC 2, SZITA 6, Bóka 1. Csere: BŐSZ (kapus), Kemény L. 2, Déber 3, Szöllősi O., Németh B. 2, Kancel, DA SILVA 1, Ág 1, Szemjonov 2. Edző: Csoknyai István
VECSÉS: KRÁNITZ – Radoszavljevics 1 (1), TAKÓ 6 (2), Vojinovics, Benmiloud, ÚJVÁRI 4, Vízler 1. Csere: Vitáris, Kálomista M. (kapusok), Győrfi 1, Nagy A. 1, Antal L. 2, Simányi, LENDVAY P. 5, Haszilló 3. Edző: Damir Sztojanovics
Az eredmény alakulása: 5. perc: 0–3. 10. p.: 3–5. 18. p.: 8–5. 24. p.: 11–9. 28. p.: 14–11. 32. p.: 11–13. 37. p.: 20–13. 47. p.: 26–15. 53. p.: 26–20. 57. p.: 28–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3
Csoknyai István:
– Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogy hazai pályán szükséges. Fordulás után felgyorsítottuk a játékot, és gyorsan eldöntöttük a két bajnoki pont sorsát. A hajrában már a fiataljainknak is lehetőséget biztosítottam.
Damir Sztojanovics: – Elismerés a füredieknek, bár a mérkőzés elején nem vettek komolyan bennünket. Az első félidőben jól játszottunk, később azonban sok helyzetet kihagytunk. Sajnos csak egy félidőn át bírjuk a tempót.

CSURGÓI KK–ROTACHROM DABAS 26–26 (15–13)
Csurgó, 700
néző. V: Földesi, Halász
CSURGÓ: Zaponsek – ASZTRASAPKIN 8 (5), Toszkics 1, Hadziomerovic, Vasvári, A. KOVACEVIC 6, Oslak 3. Csere: Balogh T. (kapus), Varjú 2, Hanusz, Bazsó, Cehte 3, Szeitl 1, Kerkovits 1, Nagy Sz. 1, Farkas T. Edző: Bencze József
DABAS: PALLAG – Országh 2, I. Perisics 3, Szöllősi Sz. 2, Bíró 1, M. Kekezovics 1, TOKUDA 5. Csere: Holló (kapus), Halász L. 3, Zakics 1 (1), Kljujko 2, BORSOS 6, Lepsényi, Szimovics. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Bencze József:
– Az első félidőben nagyobb előnyt kellett volna szereznünk, erre meg is volt a lehetőségünk. A másodikban zavart okozott a nyitott védekezés elleni játék.
Tomori Győző: – Nagyon értékes pontot sikerült szereznünk.

CYEB-BUDAKALÁSZ–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 20–20 (11–8)
Budakalász, 200 néző. V: Andorka M., Hucker
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – TÓTH Á. 4, LEIMETER 3, Váczi M. 3, Mazák 1, Koller 6 (2), Fekete D. Csere: Boros T. (kapus), Simon B. 1, Bodnár M., Czina, Nemes 1, Simotics, Tóth K., Török Á. 1, Glück. Edző: Forgács Gyula
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 4, Markez 1, UBORNYÁK 4, Herceg 1, Varsandán M., M. Krivokapics 3. Csere: Buzogány B. (kapus), Urbán E., Németh T. 4 (3), Sipeki, Gerdán, Gráf, István P. 1, Sajin 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 13. p.: 7–1. 22. p.: 8–5. 37. p.: 13–12. 43. p.: 15–15. 51. p.: 16–16. 58. p.: 20–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Forgács Gyula:
– Bravúrpontot szereztünk. Összeszedetten védekeztünk, nagyon akartuk a győzelmet, de hullámzó volt a játékunk.
Konkoly Csaba: – Védekezésre épített harcos mérkőzést játszottunk. Picit megnehezítettük az elején a saját dolgunkat a sok technikai hibával. Igazságos döntetlen született.

DVTK-EGER–MEZŐKÖVESDI KC 27–28 (16–14)
Eger, 875 néző. V: Herczeg, Südi
EGER: Lorger – Lezák 4, RÉDEI 6, Hegedüs M. 1, Kiss G. 1, Dobó Zs. 2, Szepesi I. 3. Csere: Takács B. 3, Molnár B. 4 (3), Füzi, Bernatonis 3, Vaskó, Schmid. Edző: Tóth Edmond
MEZŐKÖVESD: Pásztor Imre – Jancsó, Stankovic 1, Horváth L. 3, Jóga 2, HALILBEGOVIC 9, Menyhárt 4. Csere: Győri (kapus) 1, Dávid M., Rodics 1, Mikita B. 1, Martins 4, Kovács P. 2. Edző: Buday Dániel
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Tóth Edmond:
– Rászolgált a győzelemre a Kövesd. Sok ilyen mérkőzésünk lesz még, amelyre mentálisan is fel kell készülni. A folytatásban igyekszünk kijavítani ezt a kisiklást.
Buday Dániel: – Kemény, férfias küzdelemben szereztük meg a győzelmet. Dicséret illeti a srácokat, mert megalkuvást nem tűrően harcoltak. Küzdünk tovább a bennmaradásért, igyekszünk minden lehetőséget megragadni.