Férfi kézi NB I: otthon nyert a Tatabánya és a Dabas

2017.11.12. 20:11
A Tatabánya az Orosházát, a Dabas a Gyöngyöst verte meg kis különbséggel hazai pályán a K&H férfi kézilabdaliga 9. fordulójában.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–OROSHÁZA FKSE LINAMAR 20–18 (11–10)
Tatabánya, 900
néző. Vezette: Bíró A., Kiss O.
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – GRIGORAS 4, Harsánnyi, Dénes, Ilyés, Szöllősi Sz. 1, VUJOVICS 6 (3). Csere: IANCU (kapus), JUHÁSZ Á. 4, Bozsovics 1, Sipos A., Vranjes 2, Vrankovics 2, Pásztor Á. Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: HERJECZKI – GYENE 5 (3), FERENCZI 3, Knezsevics 1, Antal 2, MILAS 3, Németh L. 2. Csere: SZABÓ L. (kapus), Srsen, Markoszki, Radojevics 2, Stranigg, Pásztor M. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 5.perc: 2–3. 16. p.: 4–6. 23. p.: 8–6. 25. p.: 8–8. 36. p.: 14–11. 43. p.: 15–14. 54. p.: 19–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Vladan
Matics: – Nehéz volt. Tudtam, hogy az orosháziak táblázaton elfoglalt helye nem tükrözi híven az erejüket, és nagyon jól védekeztek. A legfontosabb, hogy miénk a két pont.
Buday Dániel: – Nagyszerűen küzdöttünk, de bizonyos körülmények miatt nem lett még szorosabb a végeredmény. Most következnek az igazán fontos találkozóink. K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
9. FORDULÓ

Vladan

DABAS VSE KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–22 (11–14)
Dabas, 1200
néző. Vezette: Felhő F., Öcsi T.
DABAS: HOLLÓ B. – ORSZÁGH 1, Petrovszki, Slachta, Szimovics 2, Halász 3, KEKEZOVICS 5. Csere: Kovács P., Podoba (kapusok), Bakos, BÍRÓ 4, Lókodi, Lepsényi 1, POCSAI 7 (6), Szeitl, Katona. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Urbán E. 1, M. Markez 2, Duris 2, Martins 3, M. MIKITA 4, Németh T. 4. Csere: Holló M. (kapus), Kovacsics 1, GÁBORI 4, Loncar, Lele 1, Rodolfo, Igó, Veres. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5 16. p.: 7–8 24. p.: 9–11 34. p.: 13–15 40. p.: 15–16 47. p.: 17–19 54. p.: 21–20
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. –
Tomori Győző:
– Csak nyomokban hasonlított kézilabdára a produkciónk, de az utolsó tíz percre, a végjátékra megérkeztünk a mérkőzésre.
Konkoly Csaba: – Az ötvenedik percig úgy alakult, ahogy elterveztük. Tudtuk, hogy a Dabas a végjátékban nagyon erős, ennek megfelelően igyekeztünk felkészülni. Rosszul gazdálkodtunk az előnyeinkkel. Az utolsó két és fél perces tanácstalanság kegyetlenül megbosszulta magát.

KORÁBBAN
FTC–CSURGÓI KK 27–29 (12–14)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Andorka, Hucker
FTC: Zernovic – BENIS 4, Marczinkó 3, Pál G. 3, Benmiloud 1, Grebenár 1, Pálos 2 (1). Csere: Nagy L. (kapus), Rédai 1, PORDÁN 5, Oláh T., Kocsi, Nagy M. 6 (5), Bali 1, Bujdosó. Edző: Adorján Gábor
CSURGÓ: BARTUCZ – VASICS 15 (3), Hadziomerovic 1, Ferreira 4, J. Mikita 1, CEHTE 4, Radjenovics 2. Csere: Balogh T. (kapus), Josic, Jerebie, Hanusz, Tóth A. 1, Vasvári, Szeitl E., Gazdag 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–4. 12. p.: 5–8. 15. p.: 7–8. 24. p.: 9–13. 33. p.: 14–18. 39. p.: 18–20. 46. p.: 22–23. 56. p.: 24–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Adorján Gábor:
– Dicsérhető a Csurgó, kettővel többet hibáztunk, mint ami belefért volna. A csapat nagyon jól küzdött, néha jól is játszott. A kapusteljesítményünk nem volt az igazi, nagyon sok gólt kaptunk átlövésből.
Bencze József: – Nehéz mérkőzés volt, mert a Ferencvárosnak remek a kerete. Az első félidőben a védekezésünk nagyon jól működött, a folytatásban gyermeteg hibákból kaptunk gólt, ami megnehezítette a végjátékot.

1. Telekom Veszprém 9 9 317–175 +142 18
2. Mol-Pick Szeged 9 8 1 292–207 +85 16
3. Balatonfüredi KSE 9 8 1 253–218 +35 16
4. Grundfos Tatabánya KC 9 7 2 238–198 +40 14
5. Dabas KC VSE 9 7 2 227–235 –8 14
6. Sport36-Komló 9 5 4 214–233 –19 10
7. Eger Eszterházy SZSE 9 4 1 4 185–215 –30 9
8. CYEB Budakalász 9 3 2 4 248–251 –3 8