Férfi kézi NB I: ötgólos tatabányai győzelem az FTC ellen

2018.09.14. 19:47
A Grundfos Tatabánya hazai pályán 27–22-re legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I harmadik fordulójában.

Jól kezdtek a hazaiak, az első percekben már két góllal vezettek, a 16. percben azonban egyenlített a Fradi, 6–6. Gól gólt követett itt is, ott is, a 27. percben kettővel mentek a vendégek, ekkor időt is kért Vladan Matics, a Tatabánya vezetőedzője – meg is lett az eredménye a rövid taktikai átbeszélésnek, egygólos hazai előnnyel fordultak a felek.

A második játékrész második felében lendületet vett a Bányász, és a hazai kapusteljesítménynek is köszönhetően már hat góllal vezetett a 49. percben (23–17). Hiába próbált zárkózni az utolsó tíz minutumban a fővárosi csapat, ellenfele végül 27–22-re nyert.

A Tatabánya ezzel a győzelemmel ideiglenesen a második helyre jött fel a tabellán, míg a Ferencváros marad a hetedik.

TATABÁNYA:
Székely M. – VUJOVICS 8 (2), Dénes, ILYÉS 1, SIPOS A. 4, Vrankovic 3, Pásztor Á. 1. Csere: BARTUCZ (kapus), Bozsovics 3, JUHÁSZ Á. 3, Grigoras 3, Rosta M. 1, Szöllősi B. Edző: Vladan Matics
FTC:
Mijatovics – Pálos 2, ORJONIKIDZE 7, Debreczeni 1, Mikita, Ancsin 5, Bujdosó 1. Csere: Zernovic (kapus), Schuch, Pordán 1, Oláh T., Holdosi, BALI 4, Szakály 1, Lukács P. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–0. 10. p.: 6–3. 17. p.: 6–7. 27. p.: 9–11. 34. p.: 14–14. 48. p.: 22–17. 54. p.: 23–20. 57. p.: 26–20
Kiállítások:
8, ill. 10 perc
Hétméteres:
2/2, ill. 1/0
Matics Vladan:
– Óriási harc volt. A csapatom nagyon akart, a játékosok egymásnak mindig besegítettek. Az első játékrész nem sikerült tökéletesre, de a második félidő derekától már örömjátékot láthatott a publikum. Egy ilyen győzelem igazi lendületet adhat nekünk.
Horváth Attila:
– Miközben gratulálok a hazaiaknak, a saját csapatom is elismerést érdemel, hiszen negyvenöt percig méltó ellenfele volt az előző szezon bronzérmesének. A sok sérültünk miatt aztán elfogytunk, és a támadások vezetésével is akadtak gondjaink.

1. Szeged 3 3 108–76 +32 6
2. Tatabánya 3 2 1 74–65 +9 5
3. Veszprém 2 2 70–44 +26 4
4. Cegléd 2 2 48–44 +4 4
5. Gyöngyös 2 1 1 55–45 +10 3
6. Dabas 2 1 1 47–43 +4 3
7. FTC 3 1 2 70–68 +2 2
8. Komló 2 1 1 45–50 –5 2