Férfi kézi NB I: nem volt kérdés, a Szeged 19 góllal nyert

B. L.B. L.
2019.10.16. 19:25
Mario Sostaric 12 gólig jutott a Balatonfüred ellen (Fotó: Földi Imre, archív)
A férfi kézilabda NB I 7. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán a 12 gólig jutó Mario Sostaric vezérletével 41–22-re kiütötte a Balatonfüredet.

A legutóbbi fordulóban a Ferencváros hibátlan mérlegét elrontó Balaton-partiak nagyjából öt percen át tudták tartani a hazaiak tempóját (4–3), de Bánhidi Bencéék ötgólos szériája után hiába szépítettek a 10. perc végén a vendégek, a 14. percben már nyolc (12–4), a 17.-ben pedig kilenc gól volt a felek között (14–5).

A félidő hajrájában hatra kapaszkodtak vissza a fürediek (17–11), ám innentől kezdve a 35. perc legvégéig „csendesek” maradtak, ezt pedig alaposan megbüntették a szegediek (25–11).

A vendégeknek a végjátékban már csak az lehetett a céljuk, hogy ne legyen közte legalább 20, s ezt végül sikerült is teljesíteni (41–22).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
MOL-PICK SZEGED–BALATONFÜREDI KSE 41–22 (21–11)
Szeged, 2000
néző. V: Nagy F., Túróczy
SZEGED:
MIKLER – SOSTRARIC 12 (1), Kaspárek 2, BOMBAC 4, Bánhidi 1, BODÓ 7, Källman. Csere: ALILOVIC, Nagy M. (kapusok), Maqueda, J. Canellas 2, Gaber 1, Sigurmannsson 4, Stepancic 3, ifj. Rosta M. 4, Zsitnyikov 1. Edző: Juan Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez, Máthé 2, KEMÉNY 6, Topic 3, Sinkel, Bóka. Csere: Andó (kapus), Szöllősi B. 2 (2), Sztevanovics 3, Németh B. 1, Jiménez 4 (1), Ág, Kőhegyi, Déber, Vajda 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 8. p.: 7–3. 13. p.: 11–4. 18. p.: 14–5. 23. p.: 15–8. 27. p.: 17–10. 33. p.: 23–11. 39. p.: 27–13. 44. p.: 30–15. 49. p.: 34–17. 55. p.: 38–19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/3
Carlos Pastor: –
Gratulálok játékosaimnak, akik végig koncentráltan és gólra törően játszottak, kiszolgálták lelkes szurkolóinkat.
Csoknyai István: – A bombaformában lévő Szeged átszaladt rajtunk, mert számolatlanul lőtte a gólokat, miközben nekünk a helyzetek kialakításáért is vért kellett izzadnunk. Ellenfelünk vasárnapi, Bajnokok Ligájában nyújtott teljesítményét látva számítottam rá, hogy kemény hatvan perc vár ránk, gyenge játékunkra azonban nincs magyarázat.

1. Veszprém 8 8 306–199 +107 16
2. Szeged 8 8 295–191 +104 16
3. Gyöngyös 7 5 2 211–185 +26 10
4. FTC 6 5 1 173–154 +19 10
5. Balatonfüred 7 4 1 2 189–205 –16 9
6. Csurgó 6 3 1 2 150–147 +3 7
7. Dabas 7 3 1 3 175–192 –17 7
8. Tatabánya 6 3 3 172–165 +7 6