Férfi kézi NB I: megszorongatta a Komló a Tatabányát

2019.03.17. 18:34
A szünetben még a hazaiaknál volt az előny, a vendégek csupán a 35. percben szereztek először vezetést, végül mégis a Tatabánya örülhetett a 32–29-es sikernek Komlón a férfi kézilabda NB  I vasárnapi mérkőzésén.

A nap másik mérkőzésén a címvédő Mol-Pick Szeged hazai pályán 25–23-ra legyőzte a Telekom Veszprémet.25–23-ra legyőzte a Telekom Veszprémet.

FÉRFI NB I
Sport36-Komló–Grundfos Tatabánya KC 29–32
(15–14)
Komló, 900 néző. V: Felhő, Öcsi
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 3, Obradovic 3, Szunajko 3, Grünfelder 1, Jerkovic 4, MARKOVICS 9 (4). Csere: Djurdjevics (kapus), Petricsevics 1, Katzirz, Manojlovics, Balázs S. 1, Hoffmann, SZKOKÁN 4. Edző: Kilvinger Bálint
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Pásztor Á., Grigoras 1, Sipos A. 1, Ilyés 2, Bozsovics 2, VUJOVICS 10 (2). Csere: Deményi (kapus), Juhász Á. 3, ROSTA M. 5, Vrankovic 1, Dénes J., Nagy B. 3 (1), Borzas 2, Rozner 2. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–5. 16. p.: 8–8. 23. p.: 13–10. 39. p.: 20–19. 44. p.: 20–24. 47. p.: 23–24. 54. p.: 26–28
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Kilvinger Bálint:
– Jól küzdöttünk, de a második félidő első harmadában elkövettünk néhány hibát, amit a Tatabánya rögtön kihasznált. Helytállásunk ma ennyire volt elég.
Matics Vladan: – Ezt a győzelmet édesanyámnak ajánlom, köszönet érte mindenkinek, és gratulálok a Komlónak.

1. Szeged 22 21 1 764–553 +211 43
2. Veszprém 19 16 3 650–459 +191 32
3. Tatabánya 18 14 2 2 503–436 +67 30
4. Csurgó 19 11 3 5 525–488 +37 25
5. Balatonfüred 19 12 7 511–480 +31 24
6. Gyöngyös 20 10 2 8 525–527 –2 22
7. Dabas 20 7 3 10 520–539 –19 17
8. Komló 18 8 1 9 472–508 –36 17