Férfi kézi NB I: másodszor nyert vendégként a Tatabánya

2018.11.29. 19:39
A Tatabánya 27–21-es győzelmet aratott Cegléden a férfi kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Vladan Matics együttese ebben a szezonban az ötödik idegenbeli bajnokiján másodszor nyert, korábban a Mezőkövesdet tudta még legyőzni (29–23), Szegeden és Gyöngyösön viszont kikapott, míg az Egerrel döntetlent játszott.

A tatabányai sikerből Milos Vujovics nyolc góllal vette ki a részét.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CEGLÉDI KKSE–GRUNDFOS TATABÁNYA 21–27 (12–14)
Cegléd, 600
néző. V: Fekete, Tóth
CEGLÉD: TAMÁSI – Hajdu, GÁBOR 5, Juhász K. 2 , SZABÓ 3, Zobec 4, Kecskeméti 2. Csere: Mojszilov, Koncz (kapusok), Hódi 2, Radnic 2, Vucskovics, Campar, Pocsai 1, Müller. Edző: Jakab László
TATABÁNYA: SZÉKELY – VUJOVICS 8 (2), SZÖLLŐSI B. 6 (3), Vranjes 1, JUHÁSZ Á. 5, Grigoras 1, Pásztor 1. Csere: BARTUCZ (kapus), Vrankovics 2, Sipos 1, Ilyés 1, Dénes, Fekete, Schäffer 1, Rozner, Rosta. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 5. p.: 1–5. 15. p.: 6–10. 18. p.: 8–10. 30. p.: 12–13. 33. p.: 14–14. 45. p.: 18–19. 50. p.: 19–23. 56. p.: 20–26
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/5
Jakab László:
– Negyvenöt percig pariban voltunk a jó Tatabányával. A végén sajnos elfogytunk, ennyire futotta.
Vladan Matics: – Jól kezdtünk, majd ellazultunk és feljött a Cegléd. A végén újra tudtunk koncentrálni. A hollandiai utazás miatt fáradtak voltunk, de így is jól védekeztünk. A végén Bartucz bravúrosan védett, ez lendületet adott a csapatnak.

1. Szeged 11 11 399–282 +117 22
2. Tatabánya 11 8 1 2 294–258 +36 17
3. Veszprém 10 8 2 339–235 +104 16
4. Csurgó 10 7 2 1 274–248 +26 16
5. FTC 9 6 3 237–211 +26 12
6. Balatonfüred 10 6 4 262–254 +8 12
7. Gyöngyös 11 5 1 5 292–306 –14 11