Férfi kézi NB I: látványos játékkal nyert a Veszprém

2019.03.26. 19:34
A két Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő között Komlón játszott bajnoki mérkőzést a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, és aratott magabiztos, 14 gólos győzelmet.

Kent Robin Tönnesen mellett a portugál Sporting CP ellen megsérülő Lékai Máté sem utazott el Komlóra, de nélkülük is könnyed sikert könyvelhetett el David Davis együttese. A Veszprém már a szünetben is nyolc góllal vezetett, a Komló sok labdát elszórt, amiből lerohanásokat vezethettek a vendégek. A folytatásban igazán látványos megoldásokat is bemutatott a Veszprém, ebben a tekintetben különösen Petar Nenadics jeleskedett, aki háttal is meg tudta játszani Andreas Nilssont beállóban. A végére tizennégyig nyílt az olló a két csapat között.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
SPORT36-KOMLÓ–TELEKOM VESZPRÉM 17–31 (9–17)
Komló
, 700 néző. V: Paska, Vastag
KOMLÓ: Djurdjevics – Gebhardt Á. 1, Obradovic 2, Petricsevics 1, Katzirz D., Jerkovic, MARKOVICS 6 (2). Csere: SELYMES, Szabó M. (kapusok), Grünfelder, F. Szunajko 1, BALÁZS S. 3, Szkokán, Manojlovics 3, Marcsek, Hoffmann J. Edző: Kilvinger Bállint
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC 10 (5), NAGY L. 3, Mahé 1, Blagotinsek 1, ILICS 3, Strlek 3. Csere: TERZIC 1, A. Nilsson 2, MACKOVSEK 2, Szuharev, Szűcs B., Manaszkov 1, GAJIC 3, P. Nenadics 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–6. 19. p.: 5–12. 37. p.: 12–19. 45. p.: 13–23. 50. p.: 16–26
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5
Kilvinger Bálint:
– Örök tanulság, hogy a ziccereket be kell lőni.
David Davis: – Minden játékosomnak lehetőséget tudtam adni, ez nagyon fontos volt a Sporting elleni két BL-meccs között.

1. Szeged 22 21 1 764–553 +211 43
2. Veszprém 20 17 3 681–476 +205 34
3. Tatabánya 18 14 2 2 503–436 +67 30
4. Csurgó 20 12 3 5 556–517 +39 27
5. Balatonfüred 20 13 7 537–499 +38 26
6. Gyöngyös 21 10 3 8 549–551 –2 23
7. FTC 20 9 11 532–520 +12 18
8. Dabas 21 7 3 11 539–565 –26 17