Férfi kézi NB I: közel állt a veszprémi meglepetéshez a Tatabánya

2018.05.06. 19:49
Jól hajrázott a Veszprém kézilabdacsapata (Fotó: Facebook)
A félidőben még négy góllal a Tatabánya férfi kézilabdacsapata vezetett Veszprémben, de az utolsó tíz percet jobban bírta a címvédő, és 28–25-re győzött. Az Eger majdnem nyolcgólos hátrányról szerzett pontot.

Nagyszerűen kézilabdázott a Tatabánya, a bajnoki bronzérmes bátran játszott a Veszprém Arénában, és Milos Vujovics vezetésével a félidőben 15–11-re vezetett. A szünet után nyolc perc alatt egyenlített a Veszprém (17–17), majd azzal a lendülettel át is vette a vezetést.

A vendégek 23–22-nél még csak egygólos hátrányban voltak, ám az utolsó kilenc perc már a hazaiaké volt, akik a norvég Kent Robin Tönnesen vezérletével 28–25-re győztek.

A nap másik mérkőzésén a Csurgó már nyolc góllal is vezetett Egerben az első félidőben, a szünetre 15–8-as előnnyel mehetett, azonban a hazaiak óriási hajrát produkálva az 58. percben 24–24-re egyenlítettek.

Az utolsó két és fél percben aztán Tóth Attila és Gazdag Tibor góljaira a hazaiak csak egy Inal Afitulin-büntetővel tudtak csak válaszolni, így a csurgóiak kiszenvedték a 26–25-ös sikert.

A találkozó utolsó két percében a Veszprém Aréna közönsége állva tapsolt és Harsányi Gergely nevét skandálta, így búcsúzva a válogatott játékostól.

„Az első félidőben ki tudtuk használni a Veszprém lassúbb tempóját, de a másodikban megmutatta, miért a világ egyik legjobb csapata – mondta Harsányi Gergely. – Örülök, hogy miután megszereztük a bronzérmet, ilyen játékkal tudtunk búcsúzni, köszönöm a veszprémi közönségnek is a búcsúztatást."

A bajnokságból már csak a döntő két mérkőzése van hátra, az első találkozót jövő szombaton rendezik Szegeden, a másodikat pedig május 20-án, vasárnap Veszprémben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ
Telekom Veszprém–Grundfos Tatabánya KC 28–25
(11–15)
Veszprém, 2500 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
Veszprém: Alilovic – Marguc 3 (2), Sulic 1, Nagy 2, Schuch, Terzic 1, Manaszkov 2. Csere: Mikler (kapus), Ilics 5, TÖNNESEN 4, Ugalde 1, Blagotinsek 2, NENADICS 5, Jamali 2. Edző: Ljubomir Vranjes
Tatabánya: Székely – Pásztor 1, GRIGORAS 7, Vranjes, Szöllösi B. 3, Ilyés, VUJOVICS 4. Csere: Deményi (kapus), Bozovic 3, Juhász, Sipos, Harsányi 1 (1), Dénes, Szöllősi Sz. 1, VRANKOVICS 5. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 11. perc: 2–4. 21. p.: 9–8. 39. p.: 17–17. 53. p.: 25–22
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Vladan Matics:
– Jó meccset játszottunk. A második félidő első 10 percében kicsit megálltunk, akkor fordította meg a Veszprém, de 50 percig szerintem jól játszottunk. Az emberelőnyös figurákat, amit a legtöbbször gyakorlunk, ez nem sikerült jól. Összességében az egész szezonnal elégedett vagyok.
Ljubomir Vranjes: – Az első félidővel egyáltalán nem voltam megéledve. Semmi tűz, szív nem volt a játékosokban, sétálva nem lehet kézilabdát játszani. A korai időkérés sem segített, legszívesebben eltemetném azt a játékrészt. A szünetben komoly diskurzust folytattunk, és helyre raktuk a dolgokat. A második félidőben így már helyén volt a szívünk, így már lehet játszani. Még ha ez a mérkőzést nem is volt előfeltétele a döntőnek, szerettem volna jó szájízzel készülni a Szeged ellen. Jelenleg egy irányítónk van, próbáltam pihentetni.

Eger SBS Eszterházy–Csurgói KK 25–26 (8–15)
Eger, 750 néző. V: Nagy Ferenc, Túróczy József
Eger: STOCHL – Lezák 2, RADOJEVICS 4, BAJORHEGYI 1, Kiss G., PETRO 2, ANTL 4. Csere: Repóth (kapus), TAKÁCS 5, AFLITULIN 5 (3), Füzi, Szepesi I. 1, Vaskó 1. Edző: Tóth Edmond
Csurgó: BALOGH T. – VASICS 9 (3), Josic, Cehte, Hadziomerovics 3, Ferreira 3, Kovacsics. Csere: Balogh Á. (kapus), Vasvári, HANUSZ 4, Pavlovics, Tóth A. 4, GAZDAG 3, Fejtő, Géczi. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 12. p.: 1–6. 18. p.: 2–10. 24. p.: 4–10. 36. p.: 11–18. 42. p.: 14–19. 48. p.: 18–22. 54. p.: 20–23
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Tóth Edmond:
– Nagyon akartak a fiúk, ilyen görcsösen még soha nem játszottunk. Igaz ez főleg a négy távozó játékosunkra. A szünetben sikerült megnyugtatni a csapatot, a második félidőben már egymásért küzdve dolgoztuk le a hátrányt. Sajnálom, hogy a végén nem sikerült pontot szerezni, de én így is nagyon büszke vagyok rájuk.
Bencze József: – Sokáig magabiztosan vezettünk, uraltuk a mérkőzést, majd egy időszakban sok ziccert hibáztunk, amivel lehetőséget adtunk az Egernek, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe. A hazaiak éltek ezzel, a második félidőben minden tekintetben visszaesett a teljesítményünk, és egy parázs végjáték alakult.