Férfi kézi NB I: kiütéses veszprémi, szűkös szegedi siker

2017.11.21. 19:27
A férfi kézilabda NB I keddi játéknapján a listavezető Telekom Veszprém 39–21-re győzött az újonc Dabas otthonában. A hétvégén a Bajnokok Ligájában a Barcelonát legyőző Szeged 30–26-ra verte a Ceglédet idegenben.

A Veszprém a PSG-től hazai pályán elszenvedett BL-vereség után Dabasra utazott, ahol önbizalom-növelő győzelemre volt kilátás. Jól is kezdte a mérkőzést Ljubomir Vranjes csapata, többgólos előnyt tudott állandósítani már az első negyedórában, de a hazaiak nem adták könnyen, a szünetben „csak" négy volt közte. A fordulás után azonban bedarálta ellenfelét a favorit: a 12–16-os félidei eredmény után a második játékrészben 18 perc játék alatt a hazaiak mindössze hat, a vendégek viszont újabb 16 gólt rámoltak be, ezzel el is döntötték a mérkőzést. A veszprémieknél Dragan Gajic nyolc, Dzsamali Iman hét gólt lőtt.Veszprém a PSG-től hazai pályán elszenvedett BL-vereség után Dabasra utazott, ahol önbizalom-növelő győzelemre volt kilátás. Jól is kezdte a mérkőzést Ljubomir Vranjes csapata, többgólos előnyt tudott állandósítani már az első negyedórában, de a hazaiak nem adták könnyen, a szünetben „csak" négy volt közte. A fordulás után azonban bedarálta ellenfelét a favorit: a 12–16-os félidei eredmény után a második játékrészben 18 perc játék alatt a hazaiak mindössze hat, a vendégek viszont újabb 16 gólt rámoltak be, ezzel el is döntötték a mérkőzést. A veszprémieknél Dragan Gajic nyolc, Dzsamali Iman hét gólt lőtt.

A másik BL-résztvevő, a Barcelonát óriási bravúrral legyőző Szeged egy 5–0-s rohammal kezdett Cegléden, majd alig több mint 12 perc elteltével 9–1-re vezetett. A szünetre feljött hat gólra a házigazda, amely a szünet után folytatta a felzárkózást. A szegedieken érződött a BL-meccs fáradtsága, a Cegléd pedig a jó kapusteljesítmény (Milos Mojszilov még gólt is dobott saját térfeléről!) mellett eredményes támadójátékkal kihasználta ezt, bár az egyenlítéshez így sem tudott közel kerülni. A Szeged végül néggyel nyert, hozta a kötelezőt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CEGLÉDI KK SE–MOL-PICK SZEGED 26–30 (13–19)

Cegléd, 850
néző. V: Sándor, Szikszay
CEGLÉD:
MOJSZILOV 1 – Lászlai 1, Grbovics 4, Juhász 1, Borsos 2, RADOVICS 4, Radnic 3. Csere: PERISICS 7 (3), Dávid, Megyeri, Szabó 1, Tóth, Hódi 2, Imregi, Csapi. Edző: Nagy Károly
SZEGED:
SIERRA – Källman 4, Gorbok 5, Bánhidi 4, Skube 1, Buntic 4, RODRÍGUEZ 6. Csere: Goncalves 1, Sigurmannsson 2 (1), Blazevics, Zsitnyikov 2, Gaber 1, Zubai, Balogh. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc:
0–3. 11. p.: 1–7. 20. p.: 7–12. 25. p.: 10–16. 38. p.: 17–24. 45. p.: 21–25. 51. p.: 24–28
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG:
Nagy Károly: –
Felszabadultan játszottunk, a kezdeti elfogódottság után nagyot harcoltunk. Látszott, hogy a Szeged egy komoly meccsen van túl, mi alapvetően jól kiszolgáltuk a közönségünket.
Carlos Pastor: –
Nehéz játszani egy vasárnapi kemény BL mérkőzés után. Jól kezdtünk, sok góllal is vezettünk, már az első félidőben eldönthettük volna meccset, de az a legfontosabb, hogy sérülés nélkül nyertünk és készülhetünk a következőre.

DABAS VSE KC–TELEKOM VESZPRÉM 21–39 (12–16)
Dabas, 2000
néző. V: Paska D., Vastag S.
DABAS:
HOLLÓ – ORSZÁGH 4, Petrovszki, Slachta 2, Bíró 2, Halász 2, Kekezovity 3. Csere: Kovács, Podoba, (kapusok), Bakos 1, N. Simovic 1, Zakics 1, Lepsényi 2, Pocsai 1, Szeitl 1, Ács 1. Edző: Tomori Győző
VESZPRÉM:
Alilovic – GAJIC 8, Sulic 3, Nagy 2, Ligetvári 1, DZSAMALI 7, MANASZKOV 6. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Ilics, Nilsson 3, Accambray 3, Ancsin 4, Terzic, Lékai, Győri 2. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 11. p.: 2–6. 16. p.: 4–10. 23. p.: 8–12. 34. p.: 12–19. 40. p.: 13–25. 47. p.: 16–31. 54. p.: 18–36
2, ill. 6 perc
2/1, ill. 4/2

Tomori Győző: –
Köszönjük a teltházas szurkolást! Örülök, hogy az első félidőben méltó ellenfelei voltunk a Veszprémnek. A második félidőben természetesen kiütközött a két csapat közötti sebesség és tudásbeli különbség
Ljubomir Vranjes: –
Nagyon jól dolgoztunk, két játékos kivételével mindenkinek lehetőséget biztosítottam és a végére egyértelmű lett a győzelmünk. A Dabas nagyszerűen harcolt, büszkék lehetnek magukra, mert ez nem könnyű feladat egy ilyen ellenféllel szemben, mint a Veszprém.