Férfi kézi NB I: két hazai és egy vendéggyőzelem született

2017.02.18. 20:10
A Balmazújváros és a Csurgó otthon, a Budakalász az Eger vendégeként nyert a K&H férfi kézilabdaliga alapszakaszában.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
CSURGÓI KK–SPORT36-KOMLÓ 28–24 (15–10)
Csurgó, 500
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CSURGÓ: BALOGH – Hornyák P. 2, ASZTRASAPKIN 6, Mikita J. 3, OSLAK 5, Hadziomerovic, Radjenovic 1. Csere: Horváth M. (kapus), Halász L., Varjú M. 1, Jerebie 2, Faluvégi 4, GAZDAG 4 (2), Mátó, Géczi Á. Rodrigues. Edző: Sótonyi László
KOMLÓ: GRANIC – GEBHARDT 5 (1), Obradovics, Katzirz 1, Nagy Z. 1, JERKOVIC 5, Markovics 2. Csere: Selymes (kapus), Szögi 3, Szöllősi Be. 3, Hofmann, Marcsek 2, Kékesi 1, Kiss B., Kovács M. 1, Pethő. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–2. 18. p.: 8–7. 25. p.: 10–7. 29 p.: 14–9. 35. p: 17–10 39. p.: 19–14. 44. p.: 23–16. 52. p.: 26–20
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László:
– Győzelmi kényszer alatt játszottunk, hajtós, küzdelmes meccs volt. Kicsit tartottunk az ellenféltől, mert sok volt a sérültünk. A védekezésünk remek volt, de a második játékrész közepén picit megtorpantunk. Ennek ellenére biztosan győztünk.
Kilvinger Bálint: – Sok hibával játszottunk és végig futottunk az eredmény után. A Csurgó végig kézben tartotta a mérkőzést, így nem sok esélyünk volt. Nekünk elsősorban a saját rangadóinkat kell megnyernünk és továbbra is azokra készülünk.K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
Csurgó, 500

EGER SBS ESZTERHÁZY–CYEB BUDAKALÁSZ 20–22 (7–12)
Eger, 700
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
EGER: Stochl – Vancsics 2, RADOJEVICS 7 (1), Bajorhegyi, Kiss G., Petro, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), AFLITULIN 4 (2), Szabó P. 1 (1), Dobó 2, Szadovij 2, Kocsis, Lezák. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: TAMÁSI – PARRONDO 5 (1), Szemikov 1, KONCZ 3, MAZAK 2, NAGY B. 9 (1), Bohács 1. Csere: Váczi (kapus), Czina, Rédai, Tóth Á. 1, Sutka. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 3–4. 18. p.: 5–6. 24. p.: 7–9. 36. p.: 10–15. 42. p.: 13–16. 48. p.: 15–19. 54. p.: 18–20
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2
Tóth Edmond:
– Egy dologra igyekeztem felkészíteni a csapatot, hogy ne játsszunk görcsösen. Ez az egy nem sikerült. Az elején a nagy akarásnak nyögés lett a vége. A hajrára visszajöttünk a mérkőzésbe, és ha kicsit több szerencsénk van, talán máshogy is alakulhatott volna a vége. A jó játékkal adósak maradtunk.
Horváth Attila: – Az első félidei jó játék a szünet után alábbhagyott, s a küzdelemé lett a főszerep. Amit az első harminc percre elterveztünk, azt sikerült is megvalósítani, de a második félidőben statikussá váltunk, s jóval többet hibáztunk a kelleténél. A végét magunknak tettük nehézzé.

BALMAZÚJVÁROSI KK–MEZŐKÖVESDI KC 29–26 (16–14)
Balmazújváros, 600
néző. V: Herczeg, Südi
BALMAZÚJVÁROS: Pajkó – Tomics 2, Sztojanovics 1, Simovics 2, Rasics 1, BALI 4, KEKEZOVICS 5 (4). Csere: PÁSZTOR (kapus), JORDAN 5, Temesvári 1, Martínez 1, HANTÁK 4, Vranac 1, Mateo 2, István. Edző: Magi Serra
MEZŐKÖVESD: Holló – VASKÓ4,GRIGORJEV 4, Szelvaszjuk2,Radnic 3, Vukic3,Szepesi2. Csere:Kovács J. (kapus), Gulás 1, KOVÁCS B.1,Pordán, KISS R.6 (4),Grünfelder, Trivkovics. Edző:Janó Pál
Az eredmény alakulása. 7. perc:
5–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 8–10. 26. p.: 12–11. 38. p.: 17–14. 43. p.: 20–20. 52. p.: 26–23