Férfi kézi NB I: késett, de simán nyert a Balatonfüred

2019.02.27. 21:25
A Balatonfüred 12 góllal győzött a Mezőkövesd otthonában a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén. A vendégcsapat egy közúti baleset miatt másfél órával később érkezett meg a mérkőzésre, mint eredetileg tervezték.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
Mezőkövesdi KC–Balatonfüredi KSE 20–32 (8–16)
Mezőkövesd, 330
néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD:
PÁSZTOR I. – Menyhárt 2, HALILBEGOVIC 5 (2), Mikita 1, Jóga, STANKOVIC 6, Kovács P. 1 (1)
Csere: GYŐRI (kapus), Jancsó 1, Kovács B. 1, Rodic 1, Martins 2, Dávid M.
Edző: Buday Dániel
BALATONFÜRED: BŐSZ 1 – Hornyák 3, Kemény 4, TOPIC 6, Uelington 1, SZÖLLŐSI B. 8, Bóka
Csere: Andó, Fazekas (kapusok), Vajda 1, Déber 1, Németh B. 3, Kancel, Németh A., Szemjonov 2, Máthé D. 2
Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–5. 15. p.: 3–8. 24. p.: 5–11. 34. p.: 9–19. 42. p.: 13–22. 52. p.: 16–16
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/0
Buday Dániel: – Csalódott vagyok a csapat gyenge teljesítménye miatt. Csak tizenhárman voltunk, ráadásul az éppen Balatonfüredről kölcsönben szereplő Horváth László a megállapodás szerint nem játszhatott. Ettől függetlenül többet vártam. Megilletődötten kézilabdáztunk, kihagytunk vagy tíz ziccert, ezért a fejekben rendet kell tennünk a következő, sorsdöntőnek ígérkező meccsünkre.
Csoknyai István: – A baleset miatti késésünk rányomta bélyegét a teljesítményre. Mi az első félidőben könnyű gólokat szereztünk, a szünet után pedig gyors játékra törekedtünk, de ezt sok hibával tettük. Sokat kell még dolgoznunk a további sikerek érdekében.