Férfi kézi NB I: hosszú idő után ismét legyőzte a Gyöngyös a Füredet

2020.02.08. 17:11
A Gyöngyös megnyerte a Balatonfüred elleni rangadót (31–28) a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján. A házigazda szinte végig vezetve győzte le Balaton-parti ellenfelét.

A házigazda hevesiek piros lap miatt már a hatodik percben elveszítették tapasztalt balszélsőjüket, Varsandán Milánt. A vendég fürediek mindössze egyszer, a kilencedik percben 2–1-nél vezettek a mérkőzésen.

A hazaiaknál a szerb Mitar Markez, a vendégeknél pedig a válogatott jobbátlövő, Máthé Dominik szerzett kilenc gólt.

A Gyöngyös legutóbb 2016 őszén győzte le a Balatonfüredet tétmeccsen, azóta hétszer kikapott tőle.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
DABASI KC VSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27–30
(9–15)
Dabas, 1000 néző. V: Andorka M., Hucker R.
DABAS: Holló – Országh, Lepsényi, Szabó B., SZÖLLŐSI SZ. 4, HALÁSZ 6, Zakics 4 (4). Csere: Balogh T. (kapus), Marinko Kekezovics 1, I. Perisics I. 4, Antal Sz., Kurucz, Krszmancsics 4, Császár I., Mikita B. 1, ÁCS 3
Edző: Tomori Győző
OROSHÁZA: Özmüsül – Pásztor M. 3, Tóth K. 4, LELE Á. 7 (3), DÖME 4, Ordzsonikidze 3, NÉMETH L. 5 (1). Csere: Majdán (kapus), Ambrus, KANCEL, Bella 2, Szlavuljica, Mrsulja, Kiss Axel 1, Molnár G. 1
Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 16. p.: 5–6. 24. p.: 7–11. 35. p.: 11–18. 49. p.: 21–24. 56. p.: 25–28
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4
Tomori Győző: –
Az első félidőben összeszedett nagyobb hátrányunk miatt idegesen kézilabdáztunk és szétesett a játékunk. Tovább kell harcolnunk a folytatásban a jobb eredményekért.
Ratko Djurkovics: – Próbáltuk az első idei mérkőzésünk után felébreszteni a csapatot. A pszichológiai munka eredménye látszott, mert igazi csapatként játszottunk és ennek köszönhetjük a győzelmet.

SBS-EGER–MEZŐKÖVESDI KC 27–27 (10–11)
Eger, 875 néző. V: Altmár, Horváth M.
EGER: Cvetkovszki – Schmid 1, Füzi 2, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 7 (1), MOLNÁR B. 8 (3). Csere: MOSCOSO (kapus), LEZÁK 6, Tóth A. 2, Tóth R. 1, Sztevanovics
Edző: Tóth Edmond
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – Hangyel, Stankovic, Radnic 3 (1), Dávid, Kovács B. 3, MENYHÁRT 7. Csere: Horváth L. 2, Szöllősi O. 1, HALILBEGOVIC 9, Martins 2
Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 4–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–9. 36. p.: 13–15. 42. p.: 17–19. 48. p.: 18–21. 54. p.: 20–24
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Tóth Edmond: – Lemásoltuk a két csapat őszi mérkőzését, ismét három másodperccel a vége előtt egyenlített a hazai csapat. A mérkőzés nagy részében a kulcsjátékosaink teljesítménye elmaradt a várttól, de a végén a helyén volt a szívük.
Buday Dániel: – Dicséret illeti a csapatot, a mérkőzést nagy részben mi uraltuk. A második félidőben több meccslabdánk is volt, de ezek kimaradtak. A szokásos döntetlen, rendre meg vannak a lehetőségeink, de nem tudunk élni vele.

BUDAKALÁSZ KZRT–CSURGÓI KK 23–28 (15–15)
Budakalász, 300 néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. 1 – Tóth Á. 4 (1), Sinkovits, Nemes 1, Török Á. 5 (1), Gábor M., Hrabák 2. Csere: Boros T. (kapus), Váczi M., Czina, Mazák 1, Simotics, Glück, Koller 3, HRUSCAK 6 (1), Borbényi
Edző: Forgács Gyula
CSURGÓ: Pallag – BAZSÓ 7, Asztrasapkin 4 (1), Szeitl 2, HANUSZ 6 (2), Cehte 2, Kovacevic 2. Csere: Zaponsek (kapus), Leimeter, Potocnik 3, Vasvári, Tarabochia, Kerkovits, Borsos T., Hadziomerovic 2, Toszkics
Edző: Baranyai Norbert
Kiállítások: 8, ill., 8 perc
Hétméteresek: 4/3 ill., 4/3
Forgács Gyula: –
Az első félidőben kevés volt a hibánk, de így is akadt néhány értékelhetetlen teljesítmény. A második félidő elején az első öt percben egy nulla–ötös sorozattal sikerült ezt a meccset elveszítenünk.
Baranyai Norbert: – Az első félidőben próbáltunk gyorsan játszani, sikerült is gólokat lőni lerohanásból, aztán kicsit megtorpantunk, illetve az ellenfél kapusa jól védett. A második félidőre feljavult a védekezésünk és nagyszerű kapusteljesítményünk volt, ami eldöntötte a mérkőzést.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 31–28 (16–9)
Gyöngyös, 1100 néző. V: Hargitai, Markó
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Urbán, MARKEZ 9 (5), Ubornyák 3, VILOVSZKI 5, HERCEG 8, Varsandán M. Csere: Gödör (kapus), Papp B., NÉMETH T. 3, Hegedüs M. 1, Gábori 2, GERDÁN, Gráf, Újvári
Edző: Konkoly Csaba
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 1, Jiménez, TOPIC 4, Sinkel 2, ZDOLIK 7, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Szűcs B., Vajda H., Varga M., Déber, Németh B., SZÖLLŐSI BALÁZS 4, Ág, MÁTHÉ D. 9 (3)
Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Konkoly Csaba: –
Végig rendkívül motiváltak voltunk. A szünetre megnyugtató előnyt szereztünk, s amikor a kulcsjátékosokat pihentetni kellett, a cserék is jól tartották az eredményt. Nagy lelki erőről tettünk tanúbizonyságot, nyomás alatt is jól teljesítettünk.
Csoknyai István: – Az első félidőben megmutattuk, hogyan nem szabad kézilabdázni. A szünetre kialakult hétgólos hátrány semmi jóval nem kecsegtetett, ennek ellenére visszajöttünk a meccsbe, de később döntő helyzetekben hibáztunk.

1. Szeged 16 15 1 571–389 +182 30
2. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. Gyöngyös 15 9 1 5 448–410 +38 19
5. FTC 15 9 6 427–402 +25 18
6. Balatonfüred 15 8 1 6 424–412 +12 17
7. Csurgó 15 8 1 6 373–377 –4 17
8. Komló 15 7 2 6 389–400 –11 16