Férfi kézi NB I: hiába a jó kezdés, újra kikapott a Vecsés

2018.12.08. 19:29
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójában is kikapott a Vecsés, a vendég Komló 25–21-re győzte le a továbbra is pont nélkül álló együttest.

A sereghajtó a meccs elején többször is vezetett három góllal (6–3), de a 14. és a 27. perc között csak egyszer talált be, ezt pedig alaposan megbüntették a vendégek (7–11). A vecsésiek a fordulást követően mínusz ötről (12–17) feljöttek még egyre (16–17), ám ekkor újra ritmust váltottak a komlóiak (18–22) és végül 12. alkalommal is pont nélkül maradt a házigazda (21–25).

A nap másik találkozóján a Gyöngyös rögtön a meccs elején állva hagyta házigazdáját (2–7), a 39. percben már 12-vel vezetett (13–25), ehhez képest a végjátékban egész kedvező volt az állás a mezőkövesdiek szempontjából (25–31). Az utolsó két percet aztán újra nagyon megnyomta a Gyöngyös, amely így végül tízzel nyert (25–35).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓvecsésiek a fordulást követően mínusz ötről (12–17) feljöttek még egyre (16–17), ám ekkor újra ritmust váltottak a komlóiak (18–22) és végül 12. alkalommal is pont nélkül maradt a házigazda (21–25).

12. FORDULÓ

VECSÉSI SE–SPORT 36 KOMLÓ 21–25 (9–11)
Monor, 100
néző. V: Felhő, Öcsi
VECSÉS: Vitáris – TAKÓ 4 (2), MARCZINKÓ 5, BENMILOUD 5, Nagy A. 1, Lendvay 1, Antal L. 4. Csere: KRÁNITZ (kapus), Simányi, Radoszavljevics 1, Haszilló, Antal M., Vízler. Edző: Damir Sztojanovics
KOMLÓ: GRANIC 1 – Gebhardt 3, Obradovic, Katzirz, Grünfelder, JERKOVIC 5, MARKOVICS 10 (2). Csere: Djurdjevics, Szabó (kapusok), Sz. Szunajko 1, Balázs S. 1, Marcsek, MATIC 4, Wéber, Szkokán, Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–1. 17. p.: 6–6. 22. p.: 7–10. 40. p: 12–17. 45. p.: 16–17. 54. p.: 19–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Damir Sztojanovics:
– Most először játszottuk azt, amit régen kérek a fiúktól, de az erős Komló ellen még kevés volt.
Kilvinger Bálint: – Két pontért jöttünk, és küzdelmes, nehéz meccsen megszereztük.

MEZŐKÖVESDI KC–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–35 (9–17)
Mezőkövesd, 600
néző. V: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: Pásztor – Kovács P. 1, Sztankovics 3, F. Krivokapics, JÓGA 4, Rodics 1, Menyhárt 4. Csere: GYŐRI (kapus), JANCSÓ 5 (3), Kovács B. 1, Radnic 3, Horváth 2 (1), Szabó, Zelei 1, Martins, Dávid. Edző: Buday Dániel
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – GÁBORI 5, MARKEZ 9, VILOVSZKI 2, Gerdán, Varsandán 4, Duris 2
Csere: Buzogány (kapus), Urbán, Németh 1, Sipeki, UBORNYÁK 4, Krivokapics M. 1 (1), Herczeg 2, István 3, Sajin 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 13. p.: 5–7. 19. p.: 5–11. 27. p.: 7–15. 36. p.: 12–22. 45. p.: 16–27. 54. p.: 22–31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Buday Dániel:
– Ellenfelünk végig kézben tartotta a mérkőzést, jó teljesítményt nyújtott. Fontos meccs volt, sajnálom a közönséget.
Konkoly Csaba: – Mindkét csapat elismerést érdemel, mert segítette a Szegedet hét közben, s utána is vállalta a szombati találkozót. A táblázat mutatja, milyen fontos volt az összecsapás mindkét együttesnek. Mi óriásit játszottunk az első félidőben, akkor szinte minden tökéletesen működött. A másodikban megőriztük az előnyt, de akadtak kisebb könnyelműségek. Mégis nagyszerű csapatként szerepeltünk.

1. Szeged 14 14 494–356 +138 28
2. Tatabánya 12 9 1 2 322–284 +38 19
3. Veszprém 11 9 2 375–258 +117 18
4. Csurgó 12 8 2 2 328–301 +27 18
5. Balatonfüred 12 8 4 320–304 +16 16
6. Gyöngyös 13 6 1 6 349–358 –9 13
7. Komló 12 6 1 5 315–340 –25 13
8. FTC 11 6 5 285–275 +10 12