Férfi kézi NB I: héttel kapott ki a bajnoktól a Győr

2013.10.01. 21:30
Csak 20 percig tudta tartani a lépést a győri férficsapat a bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprémmel a kézilabda-bajnokság keddi mérkőzésén, végül hétgólos vereséget szenvedett.

A 20. percben még 10–9-re a győriek vezettek, de a Veszprém összekapta magát az első 30 perc hajrájára. 12–14 után hat gólt dobtak a vendégek megválaszolatlanul, s ezután csupán az előny megtartására fordították energiájukat. Négy perccel a vége előtt tízzel vezettek, de utána már csak a Győr talált be, három gólja után kialakítva a végeredményt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
ETO-SZESE GYŐR–MKB-MVM VESZPRÉM 26–33
(12–17)
Győr, 1500 néző. V: Herczeg, Südi
GYŐR: Somogyi – Terenyi 1, Szabó A. 3, MOTA 8 (4), Rivnyák, Halász 3, H. Hernandez 1. Csere: Lorger (kapus), ROSTA M. 2, Kalmár, GUBÓ 4, Németh G., Gebhardt 2, Gál K. 2 (1), Tóth E., Goór. Edző: Magi Serra
VESZPRÉM: Fazekas – IVÁNCSIK T. 6 (3), GULYÁS 4, Ruesga 1, Pesics 4, DZSAMALI 6, Iváncsik G. 2. Csere: TERZICS 5, Schuch 1, Ilics, Ugalde 3, Ligetvári, C. Rodriguez 1, Gyene. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 16. p.: 8–7. 22. p.: 10–10. 27. p.: 11–14. 35. p.: 13–21. 43. p.: 18–27. 56. p.: 23–32
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Magi Serra: – Elégedett vagyok a csapatommal, mert folytattuk sorozatunkat, és ezúttal is jó mérkőzést játszottunk, amelyen kiszolgáltunk hálás közönségünket.
Carlos Ortega: – A vasárnapi csata után többeknek pihenőt kellett adnom, de az első félidőben a hazai csapat jó játékosa alaposan megnehezítette a dolgunkat. Amikor sikerült négy góllal elhúzni, onnan már csak ráadás volt a további játék.

1. MKB-MVM Veszprém 6 6 223–140 +83 12
2. Pick Szeged 6 6 188–123 +65 12
3. Csurgói KK 6 6 189–129 +60 12
4. Grundfos Tatabánya KC 5 5 134–107 +27 10
5. Balatonfüredi KSE 6 3 1 2 157–152 +5 7
6. B.Braun Gyöngyös 5 3 1 1 139–136 +3 7
7. Váci KSE 4 1 3 88–102 –14 2
8. SZESE Győr 6 1 5 131–162 –31 2