Férfi kézi NB I: gyöngyösi blama Mezőkövesden; dráma Csurgón

B. L.B. L.
2019.12.14. 19:41
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójában a Mezőkövesd Varjú Martin vezérletével óriási meglepetésre 26–24-re legyőzte a Gyöngyöst.

Az eddig csupán egy győzelmet szerző Mezőkövesd remekül kezdett a Gyöngyös ellen, a 10. perctől állva hagyta ellenfelét, 3–2-ről 10–4-re módosult az állás. A szünetig maradt az öt-hat gólos differencia, végül 15–9-cel mehettek pihenőre a csapatok.

A fordulásra egy sokkal aktívabb gyöngyösi csapat érkezett, a 39. percben már csak két gól volt közte (17–15), s bár a 41. percben Horváth László négyre növelte a fórt (19–15), egy háromgólos szériával negyedórával a vége előtt teljesen nyílt lett a mérkőzés (19–18). A hazaiak viszont ekkor sem adták fel, és mindig újra meg tudtak lépni ellenfelüktől, akik rendre visszajöttek egyre (24–23), de Varjú Martin gyors két góljának köszönhetően a fordításra már nem maradt esély (26–24).

A Vác a 14. mérkőzésén is nyeretlen maradt, az Eger a kilenc gólig jutó Rolandas Bernatonis vezérletével 29–23-ra nyert idegenben.

A Balatonfüred a szünetben egy góllal vezetett Csurgó otthonában, és bár a házigazda fordított, végig szorosan alakult a meccs. Az utolsó percet egygólos hazai előnnyel várták a felek, a végén pedig Máthé Dominik időntúli hetesből egyenlíthetett volna, de nem tudott Rok Zaponsek kapujába lőni (26–25).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 26–25 (12–13)
Csurgó, 1000 néző. V: Hargitai-Markó
CSURGÓ: ZAPONSEK 1 – Vaszics 4, Asztrasapkin 4, Oslak 2, Hadziomerovic, Vasvári, A. Kovacevic. Csere: Pallag (kapus), SZEITL 4, Toszkics, Bazsó, Kerkovits 2 (2), LEIMETER 5, Cehte 2, Potocnik, Borsos 2. Edző: Baranyai Norbert
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez, Máthé 4 (2), SZÖLLŐSI B. 6, TOPIC 6, Varga M., Bóka 4. Csere: Bősz (kapus), Sinkel, Déber, Jiménez 1, Sztevanovics, Németh B. 2, Vajda, Ág, Kemény 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1. 6. p.:1–4. 10. p.: 3–4. 14. p.: 4–7. 20. p.: 6–9. 24. p.: 8–9. 27. p.: 10–12. 34. p.: 14–14. 44. p.: 19–18. 50. p.: 22–20. 55. p: 23–23
Kiállítás: 8, ill.10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Baranyai Norbert : –
A mérkőzés elején beragadtunk, nem találtuk a füredi támadások ellenszerét. Kellet egy kis idő, hogy összeálljon a védelmünk, és sikerült is egy gólra zárkóznunk. A második félidőben jött a kapusteljesítmény, a szerencse is mellénk állt, főleg a találkozó legvégén, de így is igazi rangadót sikerült megnyernünk.
Csoknyai István: – A vereség ellenére emelt fővel távozunk, mert mindent megtettünk a győzelemért. A mi kezünkben volt az egy pont, de hibáztunk. A mérkőzés képe alapján igazságosabb lett volna a pontosztozkodás. Nagyon sűrű a mezőny, kemény tavasz vár ránk. Mi voltunk a szimpatikus vesztesek, de megyünk tovább, még tizenhárom kemény csata áll előttünk a bajnokság végéig.

VÁCI KSE–SBS-EGER 23–29 (12–17)
Vác, 200 néző. V: Rontó, Szanyi
VÁC: Kovács J. – Nagy N. 3 (1), Macura 2, Kocsi 2, RÉDAI 5, HOLPERT 5, Rozner 4. Csere: Ulicsinyi (kapus), Kállai 2, Fórizs, Nyári. Edző: Skaliczki László
EGER: CVETKOVSZKI – Lezák 5 (1), Tóth A. 1, SCHMID 5, Füzi 4, BERNATONIS 9, Molnár B. 3. Csere: Kiss G., Papp G., Tóth R. 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–4. 14. p.: 4–9. 20. p.: 9–9. 26. p.: 12–12. 37. p.: 14–20. 45. p.: 18–23. 54. p.: 22–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Skaliczki László: –
Sajnálom, hogy csak egy pontot sikerült a szezonban szereznünk. Ma is elégedett voltam az akarattal, de gratulálok az ellenfélnek. A váci utódomnak sok sikert kívánok a folytatásra.
Tóth Edmond: – A kötelező győzelmek mindig nehezek, ráadásul ez naptári évzáró meccs is volt. Az őszi teljesítményhez gratulálok a csapatomnak.

MEZŐKÖVESDI KC–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 26–24 (15–9)
Mezőkövesd,
550 néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: PÁSZTOR I. – VARJÚ 5 (1), STANKOVIC 4, Radnic 2, Martins 1, Kovács B. 1, MENYHÁRT 4. Csere: MOJSZILOV (kapus), Jancsó 1 (1), Szöllősi O. 1, Halilbegovic 3, HORVÁTH L. 4, Zelei, Dávid M. Edző: Buday Dániel
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán, MARKEZ 5 (1), Hegedűs 2, Gerdán, Varsandán 3 (1), DURIS 5. Csere: Buzogány (kapus), Papp B., Sipeki, Gábori 4, Vilovszki, HERCEG 5, Gráf, Újvári, Ubornyák. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–1. 13. p.: 6–2. 19. p.: 10–4. 24. p.: 12–6. 35. p.: 16–12. 39. p.: 17–15. 41. p.: 19–15. 45. p.: 19–18. 50. p.: 21–18. 51. p.: 21–20. 55. p.: 24–21. 57. p.: 24–23. 39. p.: 26–23
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Buday Dániel: –
Bő egy hét alatt négy meccsünk volt, éreztem is, hogy fáradtak, de nagyon motiváltak a fiúk. Nagyot küzdöttek, úgy harcoltak, mint az oroszlán. Ennek tudható be a siker.
Konkoly Csaba: – Mérhetetlenül csalódott vagyok a csapat mutatott játéka miatt. Szépen akartuk az évet búcsúztatni, ez nem jött össze, és csak magunkat okolhatjuk. Az egyetlen pozitívum, hogy a második félidőben nem játszottunk alárendelt szerepet.