Férfi kézi NB I: fordulatos meccsen nyert a Gyöngyös

2018.09.16. 19:37
Szünetben négy góllal vezetett a Cegléd, mégis pont nélkül maradt Gyöngyösön a férfi kézilabda NB I harmadik fordulójában.

11–11-ig fej fej mellett haladtak a csapatok Gyöngyösön. Az első játékrész hajrájában aztán a vendég Cegléd, zsinórban három gólt szerzett, s ezzel 14–11-re meglépett, a félidő végén pedig 16–12-es előnnyel vonulhatott az öltözőbe.16–12-es előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

A Gyöngyös azonban a szünet után nyolc perc alatt ledolgozta a hátrányát– ebben hathatós segítséget nyújtott a Cegléd, amely képtelen volt ez idő alatt gólt dobni –, a 40. minutumban 18–17-nél pedig a vezetést is átvették a hazaiak.

21–20-nál a Cegléd még visszajött egy gólra, de egyenlíteni nem tudott. A hajrához érve pedig a gyöngyösiek négygólos előnyt építettek ki, amit az utolsó pillanatokig meg is őriztek, sőt, harminc másodperccel a vége előtt jött Gábori Máté, aki még növelni is tudta a különbséget, beállítva a 30–25-ös végeredményt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CEGLÉDI KKSE 30–25 (12–16)
Gyöngyös, 900
néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS:
TÓTH M. – Urbán 2, MARKEZ 5 (2), Sipeki 1, Vilovszki 2, HERCEG 5, VARSANDÁN M. 3 (1). Csere: Buzogány (kapus), Németh T. 1, Ubornyák 1, Gábori 2, DURIS 5, Gerdán, Krivokapics 1, István 1, Sajin 1. Edző: Konkoly Csaba
CEGLÉD: Aleksza – POCSAI 5 (2), ZOBEC 7 (3), Vucskovics 1, Gábor 3, Juhász K. 1, LÁSZLAI 4.Csere: Tamási, Mojsilov (kapusok), Hódi 1, Radnic 1, Szabó B., Müller, Hajdú T., Megyeri, Campar 2. Edző: Jakab László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 3–3. 18. p.: 7–6. 24. p.: 10–9. 36. p.: 15–16. 42. p.: 19–17. 48. p.: 23–20. 54. p.: 27–23
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 5/5

Konkoly Csaba:
– A csapatunk ismét megmutatta erejét. Az első harminc perc kapkodó játéka után, a második félidőre sikerült megújulni. Ez nagyban köszönhető a feljavuló kapusteljesítménynek, illetve a csereként érkező kézilabdázók eredményes játékának.
Jakab László:
– Ellentétes félidőket láthatott a közönség. Az első játékrészben jól működött a védekezés, lerohanásból szereztünk gólokat, de amikor a szünet után megtörhettük volna a hazai csapatot, sajnos hibákat követtünk el. Elbizonytalanodtunk, amit a hazaiak kihasználtak. Nem érdemtelenül nyert a Gyöngyös.